(0:1, 4:1, 1:0)
Stav série: 1:0
HK Nitra

HC Košice – HK Nitra 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Góly asistencie: 26. Pollock (Fejes, Bartánus), 31. Pollock (Fejes, Breton), 34. Bartánus (Breton), 36. Southorn (Jääskeläinen), 60. Linet (Hovorka, Šedivý) – 4. Bajtek (Krivošík, Mezei), 39. Green (Mezei, Buncis).

Vylúčení: 2:8 na dve min. + 0:1 na 5 + 10 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Výleta – Synek, Knižka (všetko SVK) – Lauff (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, Bartoš A. – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Parshin, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Hovorka

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek – Lacka, Gill, Sýkora – Elmer, Hrnka, Solenský – Čederle, Buncis, Leshchenko

Nitrania sa dostali k strele ako prví – propagačnú strelu vyslal Lacka. Už z tej druhej Janus inkasoval – Balážov puk mu prepadol cez lapačku. Hokej sa hral zo strany na stranu, ale relatívne opatrne. Mužstvá sa snažili prísť na slabiny súpera. Od 6. minúty zatlačili oceliari hostí do obrannej tretiny a nepúšťali ich dlho. Chýbali však strely do priestoru bránky, keďže nitrianska obrana bola prehustená a blokovala puky. Pritvrdzovalo sa aj v súbojoch. V 10. minúte chcel vyrovnať Slovák, ale jeho strela v presilovke na Kašíka nestačila. Jääskeläinen tiež skúšal prienik po osi ihriska, ale neuspel. V 13. minúte Green úmyselne fauloval Slováka vysokou hokejkou a za krvavý zákrok mu bol udelený trest 4 minút. Košičania sa však len horko-ťažko dostávali k zakončeniam, pretože sa nedokázali usadiť na dlhší čas v útočnej tretine. Niekoľkokrát chýbal len posledný dotyk v koncovke, ale do šatne odišli oceliari za nepriaznivého stavu.

Do druhej tretiny vstúpili oceliari o dosť lepšie. Už po dvoch minútach mohol vyrovnať Pollock, ktorý dorážal posledný puk vlastnej akcie, ale Kašík ho zastavil na bránkovej čiare. O chvíľu neskôr Southorn len tesne minul delovkou od modrej. Takmer 5 minút sa hralo bez prerušenia, ale Košičania nestrácali motiváciu. V 26. minúte Fejes nastrelil puk a Pollock ho úspešne tečoval – 1:1. Onedlho sa ocitol v úniku Slovák, no Kašík ukázal vynikajúcu lapačku. Oceliari tlačili aj naďalej a v mnohých šanciach opäť chýbal len záverečný dotyk. To vynahradil svojím druhým gólom narodeninový oslávenec Pollock. V 34. minúte poslal Breton prihrávku z obrany až na útočnú modrú a Bartánusovi v nájazde vyšiel blafák – 3:1. Veľký obrat podporil gólom od modrej Southorn. Až potom sa Nitrania opäť rozbehli. Najprv Bodák nechal vyniknúť Janusa, ktorý bol v protipohybe, no v 39. minúte si už košický gólman neporadil s jemným lobovaným pukom, ktorý na ňho vyslal Green.

Solídny náskok domácich sa snažil navýšiť na začiatku tretieho dejstva Pollock, no tesne pred Kašíkom sa pošmykol. Oceliari mali hru pod kontrolou aj v menej zvučných chvíľach zápasu. Dokonca aj v tejto časti hry strieľali viac. V 46. minúte Rogoň vystrelil do protipohybu brankára, no skóre sa nezmenilo. O dve minúty neskôr siahal Pollock na hetrik, no prestrelil bránku. V 52. minúte sa dostal do úniku Baláž, ale Janus opäť vynikol. Na opačnej strane prestrelil brankára Ferenc – prepadnutý puk však nedokĺzal až za bránkovú čiaru. V záverečných minútach stretnutia sa Nitrania síce chytali na tempo domácich, ale strieľali málo. Zato trestné minúty sa im nakopili aj kvôli Balážovmu zákroku na Jääskeläinena. Medzitým vyskúšal strelu na opustenú bránku z obrannej tretiny Slovák, ale puk dobehol nitriansky obranca pol metra pred bránkovou čiarou. Vytúžený poistný gól napokon vsietil do prázdnej bránky Linet. Košice zvíťazili po deviatykrát za sebou a sériu otvorili úspešne.