4 : 3 pp
(2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
HK Nitra

HK Nitra - HC Košice 4:3 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Góly a asistencie: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. H. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (Slovák, Mezei) - 36. Hovorka (Kafka), 45. Kessel (Nagy, Spilar), 54. Čížek (Nagy, Spilar)

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Goga – Výleta, Gegáň, 3510 divákov

HK Nitra: Laco (Halo) – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Rýgl, Mich. Pupák, Mir. Pupák – Macík, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Fominych, Ondrušek, Rzavský

HC Košice: Lundström (23. Habal) – Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, Novotný, Pavúk – Jenčík, Pacan, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Nagy, Boltun, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš

Do zápasu vystúpila lepšie domáca Nitra, ktorá dokázala v gól pretaviť prakticky svoju prvú väčšiu príležitosť. Stalo sa tak na konci tretej minúty, keď sa do puku oprel pri modrej čiare Krištof a poslal tak svoj tím do vedenia. Rovnaký hráč mohol o dve minúty neskôr skórovať znova, tentokrát ale trafil len hradbu tiel pred Lundströmom. Na opačnej strane si Nagy pekne počkal na Kessela, ktorý sa prirútil do veľkej šance, avšak Laco jeho úmysel vycítil a puk dokázal podržať na svojej hrudi. Nepríjemnosti narobila Nitre aj Pacanova formácia, v tomto prípade ale chýbalo presnejšie zakončenie, ktoré by mohlo skončiť v sieti. Záverečná minúta patrila opäť domácim, po peknej individuálnej akcii Blackwatera dostal puk pred bránku Ordzovenský, ktorý sa už pomýliť nemohol. Po 20 minútach tak Nitra viedla 2:0.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby vyšiel lepšie domácim hokejistom. Tí mohli po necelých troch minútach hry zdvíhať ruky nad hlavu opäť, tentokrát pri góle Henricha Ručkaya. Znížiť mohol Nagy, ktorý sa pohral s nitrianskou defenzívou, následne mu ale neostal čas ani priestor na lepšie zakončenie. Na košický gól sme si tak museli počkať až do konca 36. minúty, práve vtedy sa totiž k puku dostal Hovorka, ktorý nedal Lacovi v bránke Corgoňov šancu na úspešný zákrok. NIekoľko sekúnd pred koncom druhej tretiny ešte spálil obrovskú šancu Suja, a tak sa do šatní šlo za stavu 3:1.

Do poslednej tretiny vykorčuľovali košickí hokejisti s jasným úmyslom - potrápiť ešte svojho hostiteľa a pobiť sa o body do tabuľky. A aj sa im to darilo, v polovici 45. minúty si totiž pred Laca nakorčuľoval výborne Kessel, ktorý svojím gólom prinavrátil nádej na košickú stranu. Urputná snaha napokon vyústila aj do tretieho presného zásahu, ktorým sa prezentoval Čížek. Ten vyslal od modrej čiary bombu, na ktorú nemal Laco šancu zareagovať. Do konca tretej tretiny sa už stav nemenil, a tak muselo prísť na rad predĺženie.

V predĺžení sa striedali šance na oboch stranách, tú svoju ale využil najlepším možným spôsobom Blackwater. Ten prekonal Habala a rozhodol tak o tom, že si zo zápasu odnesieme jeden bod. Najlepšími mužmi stretnutia sa stali Karol Csányi a Vladislav Habal.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Zápas sme rozohrali veľmi dobre a zaslúžene sme sa dostali do trojgólového vedenia. Potom ale prišiel zlomový bod, keď sme nevyužili viacero šancí a to dostalo Košice na koňa. V predĺžení nám to, našťastie, padlo. Za dva body s Košicami sme tak radi."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Nemyslím si, že sme hrali v prvej tretine zle. Súper ale využil svoje šance, čo sa nám nepodarilo. Prostredná časť bola z našej strany najslabšia, ale v tretej tretine sme predviedli skvelý výkon, za ktorý chlapcom ďakujem. Škoda, že nám to tam nepadlo aj v predĺžení."