2 : 1
(1:0, 1:0, 0:1)
HKM Zvolen

HC Košice – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 13. Havrila (Jokeľ, Breton), 32. Bartánus (Linet, Southorn) – 52. Langkow (Huntebrinker, Hecl).

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel ml., Žák – Jurčiak, Jedlička (všetci SVK) – Ország (videorozhodca)

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Bartánus, Pollock, Tybor – Parshin, Linet, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

HKM Zvolen: Trenčan (Petrík) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Barcík S. – Bondra, Langkow, Turnbull – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin, Viedenský, Stupka – Csányi, Šiška, Marcinek

Dôležitý súboj o druhé miesto v tabuľke začali lepšie domáci oceliari. V šanciach sme videli SlovákaJääskeläinena. Na opačnej strane Janus zasahoval pri zakončení Huntebrinkera. Počas prvej košickej presilovky mohol skóre otvoriť Lamper, ale minul odkrytú časť bránky. V brejku rovnako obstál aj Viedenský. Košický gólman mal plné ruky práce počas oslabenia, keď na neho pálil od modrej Sideroff a neskôr v predbránkovom priestore dobiedzal Turnbull. V 13. minúte prelomil čakanie na otvárací gól Havrila. Zakončoval na dvakrát po peknej akcii štvrtej formácie. Prvý kanadský bod v drese Košíc zaknihoval aj obranca Breton. Mužstvá nepoľavili. HuntebrinkerSideroff naďalej vytvárali prácu Janusovi. Na opačnom konci sa usiloval o navýšenie Bartánus.

Úvodné minúty druhej tretiny patrili domácim hokejistom. Až po štvrtý útok preverovali Trenčanovu pozornosť. Nebezpečne pôsobil technický prienik Parshina, ale ani ten skóre nezmenil. Zvolenčania potom síce prebrali kontrolu nad zápasom, ale strely skúšali len z diaľky a teda neuspeli. V 32. minúte Košičania zvýšili na 2:0. Peknú strelu Lineta tečoval pred bránou cloniaci Bartánus. Domáci si vydýchli len na chvíľu. V oslabení musel Janus opäť likvidovať pokusy dvoch frekventovaných mien – HuntebrinkeraSideroffa. Pred odchodom do šatne chcel Janusa prekonať Turnbull, no košický brankár prečítal jeho úmysly.

Ofenzívna chuť Košičanov neopustila ani na začiatku tretieho dejstva. Prvých 5 minút solídne obliehali obranné pásmo rytierov. Delovky mocnárov ako Havrila, ale aj technikov ako Parshin však dokázal Trenčan pokryť. Frustrovaní Zvolenčania vyvolávali zbytočné konflikty a privodili si tak aj tresty. Zvolenčanom bolo doprianých dokonca 69 sekúnd presilovej hry o dvoch mužov. Až za takýchto okolností sa im podarilo prekonať Janusa. Premyslený signál zužitkoval Langkow. Paradoxne gólová iskra nádeje pre hostí zhasla a nasledovali dlhé minúty hluchého a rozvláčneho hokeja, čo vyhovovalo domácim. Dve minúty power play hosťom nestačili. Aj ich posledný pokus z protiútoku betónom vychytal fantastický Janus a po suverénnom výkone sa Košičania mohli tešiť z dôležitých troch bodov.

Matúš Havrila, útočník HC Košice: Zápas sa vyvíjal v náš prospech vyhrávali sme o gól, neskôr sa nám podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. Súper však stále hrýzol, doťahovali sa na nás. Následne tam mali presilovú hru po vylúčení Janusa, z ktorej dali gól. My sme však verili, že to ubránime a dotiahneme do víťazného konca. V každom zápase už musíme ísť na dno svojich síl, dať do toho srdiečko, bojovať a tie víťazstva prídu.