6 : 2
(2:1, 3:1, 1:0)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Nagy (Pacan), 20. Nagy (Pacan), 31. Jenčík (Dudáš, Pacan), 32. Kafka (Pulli, Hovorka), 32. Petráš (Šoltés, Šedivý), 42. Spilar (Nagy, Dudáš) - 2. Bokroš (Šišovský, Fekiač), 36. Coffman (Obdržálek)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Snášel – Kacej, Výleta, 4617 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, Novotný, Michalčin – Nagy, Pacan, Spilar – Jenčík, Hovorka, Šoltés – Suja, Boltun, Kafka – Klíma, Vrábeľ, Petráš

HKM Zvolen: Nieminen (32. Šimko) – Ross, Wharton, Kováčik, Hraško, Ťavoda, Bokroš, Dubeň – Obdržálek, Špirko, Coffman – Šišovský, Kytnár, Puliš – Kelemen, Fekiaš, Matis – Ďaloga, Síkela, Marcinek

Košické vedenie opäť nezabudlo vyhlásiť najlepších mladých hokejistov hrajúcich vo farbách HC Košice. Cenu za najlepšieho kadeta mesiaca december si tak priamo na ľadovej ploche prebral Ľubomír Kupčo. Najlepším dorastencom mesiaca sa stal Patrik Frič, najlepším juniorom zasa Jakub Mackaľ.

Už úvod naznačil, že nás v Košiciach čaká poriadne útočný hokej plný šancí na oboch stranách. Tú svoju využil v polovici druhej minúty Zvolen, a síce zásluhou Bokroša. O niekoľko minút neskôr sa ale musel mať na pozore aj Nieminen. Najskôr jeho pozornosť preveril Vrábeľ, ku ktorému sa pridal aj Šoltés. Zvolenský gólman síce v oboch prípadoch uspel, dlho sa ale z čistého konta netešil. Na začiatku deviatej minúty totiž unikol počas vlastného oslabenia Pacan, ktorý ešte našiel v tandeme Nagya a ten poslal puk pomedzi betóny až do siete. Nagy sa pred prestávkou presadil ešte raz, stalo sa tak v 20. minúte a opäť po asistencii Kanaďana Pacana. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla množstvo zaujímavých momentov na oboch stranách. Za spomenutie stojí predovšetkým útočná akcia Obdržálka, ktorý vyzýval spoluhráčov ideálnou prihrávkou na gól, avšak napokon sa stav nemenil. Na rad tak prišiel košický gólostroj, keď sme sa v priebehu 41 sekúnd presadili hneď trikrát. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Jenčík, Kafka a Petráš, pričom gól posledne menovaného vyhnal Janiho Nieminena zo zvolenskej bránky. Ešte pred prestávkou sa stihol presadiť aj najproduktívnejší hráč v drese Zvolena, Coffman upravil na 5:2. Tento stav tak platil aj pred treťou tretinou.

Košickí hokejisti nepoľavili ani v poslednej časti riadnej hracej doby. Práve naopak, na začiatku 42. minúty sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom volil Nagy prihrávku na Spilara. Pre nášho rýchlonohého to už bola jednoduchá situácia, a tak upravil Spilar na 6:2. Náš kapitán mohol následne zavŕšiť aj svoj hetrik, proti ale bola lapačka pozorného Šimka. Stav sa už v závere tretej tretiny nemenil, na svoje konto sme si tak pripísali dôležité tri body.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Z našej strany bolo dôležité, že sme sa do zápasu dokázali vrátiť počas vlastného oslabenia. Všetko sa ale lámalo v druhej tretine, keď sme skórovali trikrát v priebehu jednej minúty. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, ktorý sa musel divákom rozhodne páčiť."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Začali sme dobre, aj keď sme po 20 minútach prehrávali 1:2. Potom sme ale Košice nechali hrať svoj hokej, čo sa nevypláca. Súpera sme posadili vlastnými chybami na koňa a bolo po zápase."