4 : 5 sn
(1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)
MHk 32 Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:5sn (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0)

Góly a asistencie: 4. Walega, 25. Uhrík (Walega), 40. Novajovský (Handlovský, Vähätalo), 58. Kriška (Diakov) – 11. Lamper (Parshin), 30. Pollock (Bartánus, Chovan), 38. Bartánus (Lamper), 57. Linet (Parshin, Ferenc), 65. Chovan.

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Rozhodovali: Orolin, Stano – Jedlička, Durmis (všetko SVK) – Gajan st. (videorozhodca)

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Ventelä, Mezovský, Diakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Pavúk, Kapičák – Handlovský, Walega, Kriška – Štrauch, Saari, Karsums – Uhrík, Vähätalo, Michalík – Braun, Šmída, Vankúš

HC Košice: Janus (Balogáč) – Southorn, Romančík, Olsson, Deyl, Šedivý, Ferenc – Rogoň, Slovák, Jääskeläinen – Pollock, Chovan, Bartánus – Parshin, Linet, Lamper – Tybor, Havrila, Jokeľ

Duel ako na hojdačke našiel prvého strelca už vo 4. minúte. Poliakovi Walegovi sa podarilo prekonať Janusa. Aj naďalej si Liptáci s oceliarmi vymieňali príležitosti, kým na začiatku 11. minúty hostia nevyrovnali. Rýchly a agilný prienik zužitkoval Lamper. Košičania potom fantasticky bránili v oslabení a napokon si vybojovali aj prečíslenie po tom, čo Olsson naskočil na ľad. V 18. minúte podržal hostí Janus, ktorý odrazil Vankúšovu strelu a následne aj dorážku Vähätala. V závere tretiny Košičania zatlačili v presilovej hre, ale Valent obstál pri každej strele.

Druhá tretina sa hrala prvých pár minút v stave vylúčení a častých prerušení hry. Smer zápasu nastolil gól z 25. minúty, ktorý vsietil Uhrík a opäť poslal domácich do vedenia. Onedlho prišlo ďalšie vyrovnanie, Pollock ukázal svoju všestrannosť, keď strelou od modrej pomohol Košiciam dostať sa späť do zápasu – 2:2. Vzrastajúci tlak Liptákov vyústil do ďalšej presilovej hry, v ktorej ale domáci neuspeli. To naopak motivovalo Košičanov k zvýšenej ofenzívnej aktivite. Ani vlastné oslabenie ich neobralo o chuť hrať dopredu. Lamperov únik dorážkou zaklincoval Bartánus a hostia boli po prvýkrát vo vedení. Liptákom sa ešte pred odchodom do šatne podarilo vyrovnať, a to delovkou od modrej, ktorú vyslal Novajovský.

Opatrný vstup do tretej tretiny vystriedala v 46. minúte Chovanova tutovka, avšak v koncovke zlyhal. Oceliari hrali s prehľadom v útočnej tretine, kým domáci hokejisti len nahadzovali puky na zadný mantinel. Od 50. minúty sa začalo viac dariť Liptovskému Mikulášu, no ich útočnú snahu úspešne vykrýval Janus. V 56. minúte prišla tvrdá podpásovka. Parshin ukázal v praxi skúsenosti nadobudnuté za vyše 10 rokov v KHL a počkal na správny moment, aby Linetovi naservíroval puk priamo na čepeľ pred odkrytú časť bránky. Čo sa mohlo javiť ako víťazný zásah, to zamietol po zvláštnej hernej situácii Kriška. Necelé 3 minúty pred sirénou vyrovnal.

V predĺžení začali obe mužstvá trochu opatrne, ale predsa sme videli na oboch stranách šance. Kľúčovým sa mohlo stať vylúčenie domáceho útočníka Ventelu, ale tréner Bokroš umne využil oddychový čas. Napokon sa domácim hokejistom podarilo ubrániť dve dlhé minúty. Záver predĺženia sa niesol v znamení niekoľkých nepremenených šancí na oboch stranách a siréna rozhodla, že dnešný duel rozhodne až nájazdová lotéria.

Domáci uspeli už v prvej sérii zásluhou Šmídu. Potom dvakrát neuspeli a vyrovnával až skvelý technik Parshin. Zvyšné nájazdy neboli premenené až na ten posledný. Košický kapitán Chovan solídnou technikou po príklade Forsberga zakončil úspešne a Košičanom zariadil dva body.