3 : 5
(1:1, 0:2, 2:2)
HC 07 Detva

HC 07 Detva - HC Košice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly a asistencie: 18. Surovka (Tibenský, Ščurko), 50. Ščurko, 59. Tibenský (Kuklev, Mar. Chovan) - 20. Dudáš (Šedivý, Hovorka), 35. Pulli (Hričina, Spilar), 37. Jenčík (Boltun), 49. Boltun (Jenčík), 51. Spilar (Vrábeľ, Šedivý)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše: Kuklev (DET - 10 minút za hrubosť), presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Novák - Junek, Rojík, 293 divákov

HC 07 Detva: Hackett – Kuklev, Mar. Chovan, Sládok, Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, Jendroľ – Tibenský, Ščurko, Surovka – Utkin, Mat. Chovan, Milý – Žilka, Murček, Videlka – Abramov, Gašpar, Piačka

HC Košice: Habal – Kessel, Matejka, Dudáš, Šedivý, Pulli, Michalčin, Čížek – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Vrábeľ, Šoltés – Hričina, Boltun, Jenčík – Klíma, Koch, Petráš

Úvod zápasu mali vo svojej réžii jednoznačne Košičania, ktorí sa už po 20 sekundách hry dostali do obrovskej príležitosti. Hovorka sa na malý moment ocitol pred Hackettom, jeho bránku ale netrafil. O dve minúty neskôr mohol poslať hostí do vedenia Šoltés, tentokrát bol však gólman Detvy pozorný. Pri opakovanej šanci neuspel ani Hovorka. Na druhej strane tak Detva získala presilovú hru, ktorú dokázala využiť. Stalo sa tak na konci 18. minúty, keď dostal pred bránkovisko prihrávku Surovka a ten sa už nemohol pomýliť. Detvanci sa však dlho netešili, v 20. minúte si totiž Dudáš nakorčuľoval pred bránku a sklepol letiaci puk za bezmocného Hacketta. Po prvej tretine tak platil stav 1:1.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla obojstranne útočný hokej. Obraz hry bol relatívne vyrovnaný, tentokrát sa ale do prvej šance dostali domáci hokejisti. Murček najskôr prinútil Habala puk vyraziť pred seba, Murčekovo zakončenie ale český gólman v službách Košíc parádnym zákrokom lapačky podržal vo svojej moci. Podobný moment prišiel v 27. minúte, keď sa Ščurkovo zakončenie snažil do siete doklepnúť Surovka, opäť však uspel košický brankár. Na opačnej strane neuspel Hovorka, ten nevyužil svoju šancu po ideálnom Kafkovom priťuknutí. Stav sa opäť menil až v 35. minúte, keď využil košickú presilovú hru Pulli a poslal tak Oceliarov do vedenia. O dve minúty neskôr sa medzi štyrmi korčuliarmi Detvy presadil Jenčík. Košice tak po 40 minútach viedli pomerom 3:1.

Gólové hody pokračovali aj v tretej tretine. Po prepadnutí celej detvianskej formácie a protiútoku dvoch Oceliarov proti domácemu brankárovi prihrával Jenčík do čistej šance Boltunovi, ktorý upravil už na 4:1 pre Košice. O minútu neskôr síce znížil na rozdiel dvoch presných zásahov Ščurko, domáca obrana však zabudla na Spilara, a ten nenechal nič na náhodu - na svoje konto si pripísal prvý gól po návrate do košického dresu. Ďalší košický gól chcel pridať v zápase veľmi aktívny Hovorka, jeho prudký pokus ale ešte defenzíva zblokovala a výrazne tak pomohla Hackettovi medzi tromi žrďami. V 59. minúte ešte využil presilovú hru Tibenský. Stav sa už následne v riadnej hracej dobe viac nemenil, Košice tak zvíťazili nad húževnatou Detvou pomerom 5:3.

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Chlapci dnes predviedli dobrý a obetavý výkon, chýbalo nám ale viac štastia. Košice svoje šance naopak dokázali využiť, preto dnes vyhrali."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Za posledné tri týždne bol to náš len druhý zápas, čo bolo zo začiatku aj cítiť. Potom sme však mali niekoľko presiloviek, pri ktorých sme sa rozohrali. Myslím si, že sme dnes zvíťazili zaslúžene."