4 : 2
(1:1, 1:0, 2:1)
HC 07 Detva

HC 07 WPC Koliba Detva — HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Zuzin, 30. Podešva (Ščurko, Turan), 53. Šišovský (Mar. Chovan), 60. Šišovský — 13. Skokan (Haščák, Mich. Chovan), 58. Mich. Chovan (Majdan, Sukeľ)

Vylúčení: 5:4 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Valach — Jedlička, J. Konc ml., 453 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Bátory) — Golian, Mar. Chovan, Andersons, F. Fekiač, Jendroľ, Turan, Lalík, Gachulinec — Žilka, Zuzin, Šišovský — Král, Podešva, Ščurko — Török, Valent, Gašpar — Čacho, V. Fekiač, Čenka

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Růžička, Zeleňák — Majdan, Mich. Chovan, Haščák — Faith, Skokan, Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Klhůfek — MIlý, Suja, Jokeľ

Zápas medzi Detvou a Košicami ponúkal už od úvodu zaujímavé obrázky. Na začiatku prvej tretiny boli aktívnejší Košičania, ktorí si už v polovici druhej minúty vypracovali prvú väčšiu šancu. Bol v nej Sukeľ, keď po individuálnej akcii volil zakončenie z bezprostrednej blízkosti Petríka. To však na gólmana Detvy neplatilo. Nepresadil sa ani Rapáč, Petrík jeho zakončenie vyrazil a Oceliarom sa už puk do siete upratať nepodarilo. V ôsmej minúte musela byť hra prerušená, po Čížkovej hre telom totiž Zuzin trafil plexisklo a to sa rozbilo. Pauza napokon padla vhod domácej Detve. Ešte v ôsmej minúte totiž šla do vedenia, a to práve zásluhou Zuzina. Jeho ranu spomedzi kruhov nedokázal Košarišťan zastaviť, puk sa tak zatrepotal v košickej sieti. Oceliari sa snažili o vyrovnanie, no až do trinástej minúty si väčšiu šancu nevypracovali. Domáci však napokon doplatili na Turanovo vylúčenie, keď našiel presilovkovou prihrávkou Haščák pred bránkou úplne voľného Skokana, no a košický kapitán už na 1:1 vyrovnal. Pred prestávkou to ešte za domácich skúšal Golian a za hostí Chovan, ani jeden z nich sa však nepresadil. No a keď sa nepresnou ranou prezentoval aj košický obranca Koch, bolo jasné, že sa do šatní pôjde za nerozhodného stavu.

Pochopiteľne, ani jeden z celkov sa s tým nechcel počas prostrednej časti riadnej hracej doby zmieriť. Opäť sme tak sledovali pomerne rýchlu gólovú šancu. V porovnaní s prvou tretinou to pritom bolo ako cez „kopirák“, keď sa do nej pretlačil Sukeľ. Tentokrát už Petríka prekonal, ale stála proti nemu dobre postavená konštrukcia detvianskej bránky. Od ľavej žrde sa tak puk odrazil späť do hry. Oceliarov neposlal do vedenia ani Slovák, ktorý to skúšal bombou od modrej čiary. Pristála totiž na zadnom mantineli. V 24. minúte sa musel mať na pozore aj Košarišťan. Po letiacom puku totiž švihol Ščurko, ktorý tak zmenil jeho smer a prinútil košického gólmana dobre zakročiť. Oba celky pokračovali v nátlakovom hokeji, čo vyústilo do ďalšej šance. V 28. minúte to strelou skúšal Haščák, Petrík napokon ale neprehľadnú situáciu s pomocou Martina Chovana zvládol. Gól však prišiel na opačnej strane. Na začiatku 30. minúty sa Podešva dostal k zblokovanej strele Turana, využil moment prekvapenia a poslal domáci celok znova do vedenia. Oceliari sa snažili reagovať aj na túto zmenu stavu. V 37. minúte našiel Suja v dobrej pozícii Sukeľa, následné zakončenie si Petrík postrážil. Tesne pred koncom druhej tretiny sa nepresadil ani Koch. Ten síce prenikol až pred bránku, ale aj v tomto prípade si Petrík pripísal dobrý zákrok. Detva tak po 40 minútach hry viedla 2:1.

V úvode tretej časti sa ešte Oceliari na súpera pokúsili vyvinúť tlak v snahe pridať vyrovnávajúci gól. V pásme to dobre zahral Pavlin, ktorý nahadzoval puk na Majdana. Košický útočník ho už ale tečovať nestihol, a tak to bola pre Petríka ľahká korisť. Bezprostredne po následnom vhadzovaní sa netešil ani Čížek, ranou od modrej totiž trafil len lapačku domacého gólmana. V úvode 48. minúty mal Petrík šťastie, zakončenie Skokana mu totiž vypadlo na ľad. Po puku však okamžite skočil a hru stihol prerušiť. Na ďalšiu šancu sme si museli počkať — aj pre viacero vylúčení na oboch stranách sa hra pomerne často držala v centrálnej časti klziska. Gólová príležitosť prišla v 51. minúte. Mal ju Faith, keď sa dostal k dorážke, ale tá hostí príliš nepotešila. Petrík si totiž na svoje konto pripísal ďalší dôležitý zákrok a puk zachytil ešte pred bránkovou čiarou. Veľmi dôležitý moment napokon prišiel o dve minúty neskôr. Detva totiž hrala presilovú hru a zásluhou Šišovského prekonala Košarišťana po tretíkrát. Na dvojgólovú stratu síce ešte Oceliari z Košíc zareagovať dokázali, keď sa na konci 58. minúty podarilo Michalovi Chovanovi znížiť z košického pohľadu na 2:3, ale posledné slovo nemal. Mal ho totiž Šišovský, ktorý tesne pred koncom upravil gólom do prázdnej bránky na 4:2 a potvrtdil tak to, že tri body ostanú na konte stredoslovenského celku.