1 : 2
(0:1, 0:0, 1:1)
HKM Zvolen

HKM Zvolen - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 60. Šišovský (Puliš) - 13. Šoltés (Šedivý), 50. Spilar (Pacan, Dudáš)

Vylúčení: 1:2 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Baluška - Tvrdoň, Šefčík, 1325 divákov

HKM Zvolen: MacIntyre (Šimko) – Drgoň, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Bokroš, Zeleňák – Coffman, Ďaloga, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Marcinek – Puliš, Špirko, Flick – Matis, Fekiač, Síkela

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Ovčačík, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Michalčin – Spilar, Pacan, Jenčík – Miklík, Klíma, Kafka – Hričina, Boltun, Šoltés – Hudák, Petráš, Novotný

Okrem olympionikov Nagya a Hovorku a zranených Baču a Matejku chýbali vo Zvolene aj maródi Kessel, Koyš a Vrábeľ.

Śláger kola medzi Zvolenom a Košicami priniesol atraktívny hokej už vo svojich úvodných sekundách. Po viacerých zblokovaných prihrávkach sa do prvej väčšej šance zápasu dostal Šoltés, ten ale zvolenského gólmana prekonať nedokázal. Na opačnej strane sa zasa technickým zakončením prezentoval Matis, avšak Habal sa výborne presunul k vzdialenejšej žrdi a Oceliarov podržal. Gól padol napokon v trinástej minúte, keď sa naši dvaja korčuliari rútili na MacIntyreho. Zodpovednosť na seba prebral Šoltés, ktorý pohotovým zakončením rozvlnil sieť. Košičania preto do šatne odišli s jednogólovým vedením.

Aj druhá tretina sa niesla v duchu útočného hokeja plného šancí na gól. Do tej prvej sa natlačil v 28. minúte Kafka, ktorý mohol pridať druhý presný zásah svojho tímu, proti brankárovi ale neuspel. Na druhej strane tak prebral Hraškovu prihrávku Kytnár. Ten sa rozhodol bez váhania zakončovať, pričom puk tesne minul priestor troch žrdí. Ešte pred prestávkou spálili svoje šance Miklík i Obdržálek, druhá tretina si tak so sebou poniesla prívlastok bezgólová.

Do tretej tretiny vykorčuľovali Zvolenčania s úmyslom vyrovnať, avšak boli to práve Košice, ktoré diktovali tempo hry. Prvá väčšia šanca tejto časti hry preto patrila Oceliarom, a síce Miklíkovi. Ten si vytiahol gólmana zo zvolenskej bránky, následne ale popri ňom puk do siete poslať nedokázal. Skórovať sa podarilo až Spilarovi, ktorý si puk niekoľkokrát prehodil na čepeli a následne zakončením pomedzi betóny prekonal bezmocného MacIntyreho. V 50. minúte ešte mohol na 3:0 z pohľadu Košíc zvýšiť Miklík, v samostatnom úniku bol ale na gólmana prikrátky. Do listiny strelcov sa v poslednej minúte zapísal aj domáci Šišovský, ktorý ešte znížil. Po výsledku 2:1 v náš prospech sme tak do tabuľky získali dôležité tri body.

Peter Mikula, tréner Zvolena: "V dnešnom zápase sme prespali úvodnú tretinu, čo súper využil na strelenie gólu. Košice následne výborne pokrývali stredné pásmo, dobre hrali aj v defenízve. My sme sa tak do šancí dostávali len veľmi ťažko. Víťazstvo Košíc je zaslúžené."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Dnes sme podali disciplinovaný, tímový a v neposlednom rade obetavý výkon. Chlapci plnili naše pokyny do bodky, za čo im ďakujem. Všetko podčiarkol aj skvelý výkon brankára Habala."