4 : 1
(3:1, 0:0, 1:0)
HKM Zvolen

HKM Zvolen – HC Košice 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Šišovský (Jurík, Drgoň), 11. M. Novák (Dubeň), 18. L. Jurík (M. Chovan) – 11. Boltun (Koyš, Klíma).

Rozhodovali: Hoppe, D.Konc – Výleta, Tvrdoň, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, 1226 divákov

HKM Zvolen: Climie (Šimko) – Hraško, Bokroš, Drgoň, Ross, Ťavoda, Wharton, M.Novák, Andersons – Šišovský, L.Jurík, Mi.Chovan – Obdržálek, Kytnár, Matis – Coffman, Steen, Ďaloga – Török, V.Fekiač, Dubeň

HC Košice: Lundström (Habal) – Matejka, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Koch – Kafka, Suja, Jenčík – Klíma, Pecan, Koyš – Šoltés, Boltun, Petráš – M.Novotný, Vrábeľ, Hudák

Začiatok zápasu nevyšiel Košičanom práve najlepšie a už v úvodných minútach sa domáci Zvolenčania dostali do tlaku. Diváci na úvodný gól nemuseli čakať dlho, keď sa v 5. minúte dokázal presadiť Šišovský a poslal domácich do vedenia. Gól domácim nezobral vietor z plachiet a naďalej hýrili aktivitou, šance Kytnára a Ďalogu však dokázal košický brankár Lundström zneškodniť. V 11. minúte bol však prikrátky na strelu Michala Nováka, ktorý vymietol pavučinu na košickej svätyni. Oceliarom však stačilo 52 sekúnd na to, aby znížili. Prvý gól v sezóne vsietil Peter Boltun, a tak bol rozdiel v skóre opäť len jednogólový. 15. minúta priniesla so sebou šancu Zvolenčanov v oslabení, keď Matis našiel domáceho obrancu Rossa a ten preveril schopnosti nášho brankára. Na konci 19. minúty odišiel na trestnú lavicu košický center David Pacan za podrazenie a Zvolenčania tak mali výhodu presilovej hry. Tú dokázali po necelej minúte využiť, keď Lukáš Jurík dokázal tečovať strelu Michala Chovana – 3:1 pre Zvolen. A to nemuselo byť v prvej tretine všetko, avšak Obdržálek a Coffman nedokázali svoje príležitosti lepšie využiť.

Na začiatku druhej tretiny sa v dobrej príležitosti ocitol Richard Jenčík, no puk nedokázal dvihnúť vyššie a brankár domácich Climie tak nemal so strelou väčšie problémy. Po ňom nedokázal poslať puk do brány ani Šoltés, keď jeho strely mierila mimo bránky. Domáci mohli ísť do trojgólového vedenia na začiatku 29. minúty, keď Kytnár prihrával Matisovi, ale jeho strela tiež mierila mimo. 31. minúta priniesla znova šancu domácich, tentoraz Šišovský v prečíslení hľadal pred bránou Matisa, ale tomu sa nepodarilo puk zachytiť. Počas nasledujúcich minút mohli diváci vidieť šance na jednej aj druhej strane. Oceliari sa mohli priblížiť v skóre na rozdiel jedného gólu opäť v 38. minúte. Domáci brankár Climie po zákroku spadol na ľad a domáci útočník Dubeň ho ešte privalil. Puk sa v tom momente dostal na hokejku Pacana, ten puk dokázal z ľadu dvihnúť, ale trafil len hornú žŕdku na domácej bránke a hlavný rozhodca rozpažil rukami. Túto situáciu nakoniec šli rozhodcovia prekonzultovať ešte s videorozhodcom, ale ten len potvrdil verdikt hlavného rozhodcu. Skóre po druhej tretine tak ostalo nezmenené.

Zvolen dostal v 44. minúte ďalšiu možnosť presilovej hry, ale tentokrát v nej nebol taký úspešný. 50. minúta priniesla so sebou prečíslenie Zvolenčanov dvoch na jedného , ale Šišovský netrafil priestor bránky. Zvolen neupúšťal zo svojej aktivity a výsledkom toho bol štvrtý gól. V 52. minúte obkorčuľoval bránku Košíc Martin Ďaloga a bekhendovou strelou prekonal brankára Lundströma. Tenistý hráč mohol o 2 minúty zvýšiť náskok Zvolenčanov, avšak tentokrát nedokázal puk dobre trafiť do opustenej časti bránky Košíc. Následné šance Košičana Petra Kafku a domáceho Michala Nováka ostali nevyužité a ďalšiu zmenu skóre už nepriniesli. Košičania tak prerušili svoju víťažnú šnúru a pripísali si na svoje konto štrvtú prehru v sezóne.