4 : 2
(1:0, 0:1, 3:1)
HK Poprad

HK Poprad - HC Košice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly a asistencie:  5. Abdul (Paločko ml.) 55. Štrauch (König, Svitana) 60. Abdul, 60. Svitana (Štrauch, König) - 32. Kafka (Miklík), 49. Šedivý (Pacan, Miklík)

Vylúčení: 3:5 na dve min., presilovky: 0:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Kollár, 1280 divákov

HK Poprad: Ivanov (Kováč) – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Bdžoch – Štrauch, M. Nagy, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Koky, Ježek, Hvila

HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Vrábeľ, Matejka – Hričina, Hovorka, L. Nagy – Miklík, Pacan, Kafka – Spilar, Suja, Jenčík – Šoltés, Klíma, Petráš

Úvod tradičného východniarskeho derby sa niesol v pokojnom duchu, keď sa oba celky zoznamovali s taktikou svojho súpera. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do piatej minúty, pričom sa skončila hneď gólom. Presadili sa domáci, konkrétne Abdul. Ten dokorčuľoval vyrazený puk Lundströma a poslal ho za bezmocného gólmana Košíc. O päť minút neskôr musel náš brankár čeliť ďalšej nebezpečnej akcii domáceho celku. Tentokrát hasil zakončenie Paločka, avšak puk sa následne ešte odrazil k Bucovi. Lundström si ale dal dostatočný pozor a zmenu skóre v tomto prípade nepripustil. Takmer dve a pol minúty pred koncom prvej tretiny mohli skórovať aj Košice. Po peknom prieniku posúval Pacan puk na Kafku, ktorý už síce stál vo veľkom uhle, napriek tomu ale Ivanova takmer nachytal na hruškách. Gól z toho ale nebol, a tak sa do šatní odišlo za stavu 1:0 v prospech Popradu.

Kamzíci vstúpili do prostrednej časti riadnej hracej doby pri vylúčení Petrana na ľadovú plochu len so štyrmi korčuliarmi, čo sa Košičania snažili pretaviť vo vyrovnávajúci gól. Oceliari síce v úvode druhej tretiny neuspeli, avšak v 32. minúte sa tvrdým zakončením prezentoval Kafka. Ten v ľavom kruhu napriahol k strele a jeho ideálny puk zapadol pod hornú žrď Ivanovovej svätyne. Bolo vyrovnané. Ešte pred koncom druhej tretiny mohol pridať Kafka aj svoj druhý gól v zápase, avšak tentokrát jeho pokus gólman aj so šťastím pokryl. Neuspel ani Miklík, ktorý ukradol puk domácej defenzíve a vydal sa na útočný výpad. Strelu švihom v tomto prípade šikovne pokryl Ivanov. Po dvoch tretinách preto platil stav 1:1.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky s jednoznačným cieľom - skórovať a dostať sa tak do výraznej psychickej výhody. To sa podarilo napokon košickým hokejistom, ktorí sa v 49. minúte dostali zásluhou Šedivého k nepresvedčivému vyhodeniu puku v podaní domácej defenzívy. Práve Eduard Šediivý pritom rozhodol, že Oceliari pôjdu po prvýkrát v zápase do vedenia. Vedenie Košíc sa snažil osem minút pred koncom riadnej hracej doby zmazať Heizer, ku ktorému sa puk aj s trochou šťastia odrazil, avšak Lundström famóznym zákrokom svoj celok podržal. Vyrovnanie napriek tomu prišlo, a to približne päť minút pred koncom riadnej hracej doby. Domáci sa následne v záverečnej minúte riadnej hracej doby zásluhou Abdula dostali do vedenia 3:2, na čo už Oceliari zareagovať nedokázali. Naopak, Svitana upravil gólom do prázdnej bránky na finálnych 4:2.

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Dnešný zápas mal svoju dávku kvality. Oba celky hrali naplno, hráči si na ľade nič nedarovali. My sme sa na Košice poctivo pripravili, čo sa napokon prejavilo aj na výsledku. Sme radi za dva góly zo záveru stretnutia."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Dnes sme nepodali optimálny výkon. Zápas bol vyrovnaný, nám sa podarilo dostať šťastným gólom do vedenia. Potom ale prišli zbytočné fauly, čo Poprad využil. Skúsené mužstvo, aké máme my, si musí dávať na podobné momenty pozor."