5 : 3
(3:2, 2:1, 0:0)
HC '05 B. Bystrica

HC 05 Banská Bystrica - HC Košice 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 3. Brittain (Asselin, Surový), 5. Surový (Sedlák), 5. Faille (Asselin), 27. Lunter, 30. Brittain (Surový, Asselin) - 8. Pacan (Suja, Šedivý), 13. Nagy (Šedivý), 38. Kessel (Hovorka)

Vylúčení: 3:8 na dve min., presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hradil, Šír – Tosenovjan, Kollár, 2532 divákov

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Grundling, Košecký – Lunter, Surový (C), Lamper – Bartánus (A), Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Brittain – Gabor, Češík, Belluš – Róth

HC Košice: Habal (5. Škorvánek) – Dudáš, Šedivý, Kessel, Gernát, Pulli, Bača, Michalčin, Matejka – Hričina, Boltun, Nagy (C) – Kafka, Hovorka (A), Suja (A) – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

Košičanom úvod do stretnutia absolútne nevyšiel, čo sa podpísalo pod rýchle góly Banskej Bystrice. V tretej minúte otvoril presilvkovým gólom stav Brittain, už o dve minúty neskôr zvyšoval na 2:0 skúsený Surový. V rovnakej minúte sa do listiny strelcov zapísal aj Faille, ktorý vyhnal Habala z košickej bránky. Už za prítomnosti Škorvánka dokázali Košičania kontrovať dvomi presnými zásahmi, v ôsmej minúte sa presilovkovým gólom prezentoval Pacan, ktorý dobre tečoval Šedivého puk. O päť minút neskôr sa do šance dostal kapitán Nagy, ktorý ju pohodlne premenil a upravil tak na 2:3 z pohľadu banskobystrických hokejistov. Do šatní sa šlo práve za tohto stavu.

Prostredná časť riadnej hracej doby sa niesla v podobne vysokom tempe, ako tomu bolo v prípade prvej tretiny. Ako prví sa do šance dostali domáci hokejisti, Lamper však Škorvánka prekonať nedokázal. V 22. minúte sa to ale podarilo Lunterovi a v 30. aj Brittainovi, a tak domáci viedli pomerom 5:2. Košice odpovedali v 38. minúte, keď sa puk po výhernom buly dostal až ku Kesselovi. Ten od modrej čiary prepálil všetkých vrátane Lassilu a upravil na 5:3. V druhej tretine sa už pritom stav viac nemenil.

Do tretej tretiny už vykorčuľovali banskobystrickí Barani s jednoznačným cieľom - udržať si pohodlné dvojgólové vedenie a dotiahnuť tak zápas až do víťazného konca. To sa im darilo, navyše, v 47. minúte mohli pri šanci Hohmanna pridať aj šiesty presný zásah, avšak Škorvánek sa oklamať nenechal a puk ukryl vo svojej lapačke. Do konca riadnej hracej doby sa už stav nemenil, po výsledku 5:3 sa tak z výhry a zisku troch bodov tešila domáca Banská Bystrica.

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Diváci si dnes prišli na svoje. Videli sme mnoho gólov, ďalšie mohli padnúť. Podržal nás gólman Lassila, a tak si dnešné víťazstvo veľmi ceníme.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Nemyslím si, že sme dnes boli horším mužstvom. Škoda, že sa nám nepodarilo vrátiť do zápasu, potom by to možno vyzeralo úplne inak.“