0 : 9
(0:5, 0:1, 0:3)
HK Nitra

HK Nitra — HC Košice 0:9 (0:5, 0:1, 0:3)

Góly a asistencie: 1. Chovan (Majdan), 5. Rapáč (Bortňák, Koch), 8. Haščák (Belluš, Chovan), 13. Haščák (Belluš, Chovan), 15. Skokan (Bezúch, Čížek), 28. Haščák (Chovan, Skokan), 46. Skokan (Haščák, Chovan), 50. Majdan (Koch, Skokan), 60. Haščák (Skokan, Chovan)

Vylúčení: 8:7 na dve min., navyše: Blackwater (NIT — 5 min.+DKZ za napadnutie), Kerbashian (NIT — 10 min. za nešportové správanie sa), Zeleňák (KOS — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:6, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Valach — Gegáň, Orolin, 2288 divákov

HK Nitra: Hanuliak (13. Šimboch) – Mezei, Rais, Pupák, Nemec, Sloboda, Versteeg, Hlinka, Fetkovič – Blackwater, Kollár, Csányi – Scheidl, Kerbashian, Minárik – Rác, Lušňák, Fominykh – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Slovák, Koch, Čižek, Zeleňák, Bučko, Repe, Růžička – Majdan, Chovan, Haščák – Klhúfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý Suja, Jokeľ

Zápas medzi Nitrou a Košicami mal byť jedným z ťahákov kola — oba celky chceli súperovi život znepríjemňovať aktívnym útočením podporeným stabilnou defenzívnou činnosťou. Dianie na ľadovej ploche však od úvodu ukazovalo niečo iné. Výraznejšie aktívnejšie boli Košice a tento fakt platil prakticky počas celej úvodnej tretiny. Oceliari pritom všetko odštartovali svojím rýchlym otváracím gólom. Po 30 sekundách hry sa tešil Chovan, ktorý dostal ideálny puk na os ihriska a nechytateľným švihom po prvýkrát prekonal Hanuliaka. Od tohto momentu boli Košice pri chuti, čo sa snažil zúročiť Čížek aj strelec prvého gólu, no zatiaľ neúspešne. Nitra sa k prvému vážnejšiemu zakončeniu dostala až počas štvrtej minúty, ale aj vtedy trafila Košarišťana len do masky. Povestné nedáš-dostaneš sa pod Zoborom naplnilo do bodky. V piatej minúte prišla pekná kombinácia Bortňáka s Rapáčom, aby napokon druhý menovaný svojím gólom zarmútil bývalých spoluhráčov. To však nebolo z košickej strany všetko. V ôsmej minúte totiž zúročili presilovú hru piatich proti trom a upravili tak už na 3:0 vo svoj prospech. Presadil sa Haščák a aj keď ešte Nitrania signalizovali Oceliara v bránkovisku, nič na tom nezmenili. Dvojnásobnú prevahu mali Oceliari aj počas jedenástej a dvanástej minúty. V tomto prípade sa síce prvý vylúčený hráč na ľad vrátiť stihol, ale druhý už nie. Znova skóroval Haščák, tentokrát napol sieť svojou nenápadnou strelou a definitívne tak vyhnal Hanuliaka spomedzi troch žrdí. Ani to ale Corgoňom nepomohlo. Tretina sťaby nočná mora nepriniesla čistý štít ani pre striedajúceho Šimbocha. Naopak, po zakočnení Skokana z 15. minúty lovil puk v sieti aj on. Po piatich góloch z úvodného dejstva tak boli Oceliari na koni.

V úvode prostrednej časti Corgoni dohrávali presilovku o dvoch mužov a mali tak ideálny priestor na to, aby sa svojím prvým gólom ešte vrátili do zápasu. Naďalej sa však herne trápili a Košarišťana výraznejšie neohrozili. Naopak, na opačnej strane klziska to mohol pokojne skúsiť Zeleňák. Jeho puk ešte dobre tečoval Klhůfek, ale na Šimbocha to neplatilo. Gólman Corgoňov včas položil svoj ľavý betón a spoluhráčov tak podržal. Ďalšia pekná akcia Oceliarov prišla s úvodom 27. minúty. Hostia to v tom čase zahrali na jeden dotyk, pričom finálna prihrávka smerovala na Belluša. Ten to skúšal strelou do horných partií, každopádne, trafil len hruď nitrianskeho brankára. Gól s poradovým číslom šesť prišiel o minútu neskôr. A okrem toho, že zavŕšil gólový poltucet v sieti nášho súpera, mal ešte jedno špecifikum — bol tretím presným zásahom Marcela Haščáka v zápase. Na jeho hetrik sa snažil zareagovať Scheidl, ktorý sa s podobným skóre rozhodne nestotožňoval. Košarišťan bol v tom čase síce dlhšie bez vážnejšieho zákroku, ale zakončenie ľavého krídelníka pohodlne zvládol. Platilo to aj pri ďalšej nitrianskej aktivite. V 37. minúte sa k šanci z bezprostrednej blízkosti dostala dvojica Csányi — Kollár. Ani jeden z nich ale stopercentného Košarišťana prekonať nedokázal. Po dvoch tretinách tak Košice viedli už 6:0.

Pred poslednou časťou riadnej hracej doby bolo už azda všetkým prítomným jasné, že pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou aj o záverečnú pasáž celého stretnutia. Napriek tomu bolo o čo hrať aj počas týchto dvadsiatich minút — Nitra chcela skórovať a dosiahnuť tak aspoň čerstný gól, naopak, Oceliari plánovali svoje zdrvujúce vedenie ešte navýšiť. A ako tomu napovedal celý priebeh stretnutia, aj sa im to podarilo. V 46. minúte Šimboch len pohladil Haščákovu strelu, na čo čakal Skokan. Ten sa okamžite pretlačil k puku a pohodlne ho prepasíroval až do siete. 7:0 pre Košice, zápas sa mohol od tohto momentu už len dohrávať. Ale nedohrával. Minimálne nie z pohľadu Košíc, ktoré ešte stav „mierne“ upravili. V 50. minúte totiž zásluhou Majdana expresne potrestali Scheidlovo vylúčenie za krosček a strelili gól s poradovým číslom osem. Výsledku napokon stanovil konečnú podobu osem sekúnd pred koncom svojím štvrtým presným zásahom Haščák.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Výsledok je katastrofálny. Momentálne nespĺňame kritériá na to, aby sme boli pre Košice konkurencieschopným tímom. Hosťom gratulujem k výsledku aj dobrému výkonu. Zodpovednosť je teraz na mne a ja si to plne uvedomujem.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Viem, že sme dnes neboli lepší o deväť gólov. Vývoj zápasu bol ale dnes jednoznačne na našej strane. Podarilo sa nám streliť rýchle góly, ďalšie sme pridali v presilovkách. Konečne, doteraz sme sa v nich trápili. Aj počas oslabení sme podali dobrý výkon. Gólman Košarišťan si znova zaslúžil nulu, preto som rád, že mu to vyšlo.“