4 : 2
(0:1, 1:1, 3:0)
HK Nitra

HK Nitra - HC Košice 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie: 25. Paulovič (Krištof, Mezei), 41. Paulovič (Krištof, Kutálek), 45. Paulovič (Ručkay H.), 60. Paulovič (Krištof) – 4. Hovorka (Kafka), 28. Pacan (Klíma)

Vylúčení: 6:7 na dve min., navyše Bača (KOS - 10 minút za napadnutie hlavy a krku) presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík, Novák - Gegáň, Výleta, 2463 divákov

HK Nitra: Foltán – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Kutálek, Krištof, Paulovič – Blackwater, Mikúš, H. Ručkay – Luciani, J. Ručkay, Rzavský – Šille, Ondrušek, Csányi

HC Košice: Lundström – Dudáš, Šedivý, Čížek, Bača, Kessel, Pulli, Matejka, Koch – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Hovorka, Koyš – Klíma, Pacan, Šoltés – Vrábeľ, Suja, Petráš

V poradí druhý šláger kola v priebehu troch dní, do ktorého Košice nastúpili, priniesol zaujímavý hokej už vo svojom úvode. Na začiatku štvrtej minúty sa do šance dostal Csányi, ktorého pokus zneškodnil Lundström. Už o niekoľko sekúnd neskôr mali Oceliari výhodu presilovej hry, ktorú využili veľmi rýchlo. Len osem sekúnd stačilo Hovorkovi na to, aby trafil spoza kruhov presne a poslal tak svoj tím do vedenia. V ďalšom priebehu prvej tretiny sme ešte videli šancu Čížeka, ktorý sa pohral s nitrianskou defenzívou, avšak lepšia strelecká pozícia mu ušla. Nepresadil sa ani Pulli, ten sa snažil doklepnúť do siete voľný puk, no neúspešne. Po dvadsiatich minútach hry tak platil stav 0:1 z pohľadu domácej Nitry.

Pomerne rýchly gól priniesla aj prostredná časť riadnej hracej doby, na naše nešťastie však padol do siete košickej bránky. Stalo sa tak po zakončení Pauloviča, ktorý nedal Lundströmovi strelou z bezprostrednej blízkosti šancu na zákrok. Z vyrovnaného stavu sa však Nitra netešila ani tri minúty, počas vlastného oslabenia totiž unikla súperovi až trojica Košičanov a obrovskú šancu tak dokázal Pacan premeniť na gól. Pred prestávkou sme mohli pridať ešte jeden presný zásah, proti Pulliho delovke ale bola konštrukcia nitrianskej bránky, a tak sa už stav nemenil.

Aj tretia tretina sa niesla v duchu predošlých dvoch, a tak sme sa dočkali rýchleho gólu. Tentokrát prišiel už po 27 sekundách hry, keď využil Krištofovu prihrávku Paulovič a pridal tak svoj druhý gól v zápase. O tri minúty neskôr sa Košice mohli dostať do vedenia, Foltán ale pri ich prečíslení zneškodnil ako Hovorkov pokus, tak aj zakončenie Klímu. Na druhej strane sme však sledovali využitú presilovku, v ktorej poslal Paulovič svojím tretím gólom v zápase Nitru do vedenia. V závere ešte domáci Paulovič pridal jeden gól do prázdnej košickej bránky, Nitra si tak na svoje konto pripísala tri body.

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Zápas sme začali až s priveľkým rešpektom. Prvotný stres z nás ale postupne opadol a už v druhej tretine sa nám podarilo hrať to, čo sme si povedali v šatni. V poslednej časti sme to zlomili a aj keď bol záver hektický, zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Videli sme zaujímavý zápas, v ktorom sme mali vyhrať. Mali sme viacero šancí, pri ktorých sme mohli rozhodnúť, ale nestalo sa tak. Dovolím si tvrdiť, že dnes nevyhral lepší, ale šťastnejší tím.“