3 : 0
(0:0, 3:0, 0:0)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 26. Matúš Paločko (Dalhuisen, Brejčák), 29. Skokan (Haščák), 30. Vandas (Livingston, Brejčák)

Vylúčení: 7:2 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner, Hronský – Šoltés, Ordzovenský (všetci SVK)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec – Haščák, Skokan, Svitana – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Bjalončík, Livingston – Matúš Paločko, Matej Paločko, Hajnik – Jevoš

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Michalčin – Belluš, Réway, Chovan – Milý, Mráz, Klhůfek – Frič, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Nagy – Demek

Úvod východniarskeho derby medzi Popradom a Košicami priniesol relatívne rýchly spád, výsledkom čoho bola presilová hra oceliarov už v polovici druhej minúty. Aj napriek tomu sa však muselo na prvú väčšiu šancu čakať výrazne dlhšie. Prišla v šiestej minúte, a síce po spolupráci košických mladíkov. Havrila najskôr našiel Krasničana, ktorý ešte prihrával pred bránku na Nagya. Vošvrda bol v pohybe, preto mal šťastie, že Nagy napokon jeho bránku tesne minul. Oceliari sa nepresadili ani o 180 sekúnd neskôr, tentokrát pri spolupráci Klhůfka a Mráza. Druhý menovaný mohol zakončovať do odkrytej popradskej svätyne, ale kamzíci pred ním na poslednú chvíľu zapracovali v defenzíve. Skóre sa mohlo meniť aj na opačnej strane klziska. V 17. minúte tam Kramár načasoval svoju prihrávku do predbránkového priestora, ale Preisinger bol na Riečického prikrátky. Popradčania zahodili aj záverečnú šancu prvej tretiny. Presilovkový gól sa nepodarilo streliť Livingstonovi, ktorý nevyužil spätnú prihrávku svojich spoluhráčov. Po 20 minútach hry tak platil nerozhodný stav 0:0.

Viacero dobrých gólových príležitostí z otváracej časti ale naznačovalo, že zmena stavu je len otázkou času. S týmto vedomím vstúpili do druhej tretiny aj oba celky, ktoré chceli strhnúť priebežné vedenie na svoju stranu. V 26. minúte sa to podarilo Popradu, ktorý skóroval zásluhou Matúša Paločka. Ten si našiel priestor pred Riečickým a Dalhuisenovu strelu od modrej čiary tečoval až do jeho siete. Kamzíci po tomto góle a v rýchlom časovom slede pridali ďalšie dva. Na 2:0 zvýšoval v 29. minúte Skokan, a to počas popradského oslabenia. V samostatnom úniku sa totiž nemýlil. V polovici riadnej hracej doby to bolo z pohľadu domáceho celku ešte veselšie. Vandas totiž zúročil prihrávku zo strany a zakončením bez prípravy nedal Riečickému šancu na úspešný zákrok. Oceliari však zbrane naďalej neskladali. V polovici 32. minúty si vypracovali dobré príležitosti zásluhou Baránka aj Chovana. Prvý menovaný to skúšal od modrej čiary, košický kapitán zasa strieľal spred bránky. Ani jedno zakončenie sa však neujalo a vo Vošvrdovej sieti neskončilo. A keďže tam neprepadol ani Klhůfkov pokus z kruhu z 37. minúty, Poprad šiel do šatne s trojgólovým vedením.

Cieľ domáceho celku pred treťou tretinou bol jasný — naďalej vychádzať zo zabezpečenej defenzívy a v čo najväčšej možnej miere tak súperovi znemožňovať prechod pred Vošvrdu. Napriek tomu sa to oceliarom darilo, výsledkom čoho bola zvýšená snaha o strelenie svojho prvého gólu. V úvodnej päťminútovke záverečnej časti riadnej hracej dobe na to mali priestor Klhůfek, Milý aj Baránek, naďalej však platilo, že Vošvrda bol v popradskej bránke stopercentný. Dobrou ranou sa prezentoval 11 minút pred koncom aj rana, zadunela však len na zadnom plexiskle. Dôležitým zákrokom sa Vošvrda prezentoval na konci 53. minúty, keď zlikvidoval zakončenie košického kapitána Chovana. Popradčania si už dali na svojho súpera v závere dostatočný pozor a do metropoly východného Slovenska ho vyprevadili bez bodov.