4 : 0
(1:0, 1:0, 2:0)
HK Poprad

HC Košice — HK Poprad 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 11. Klhůfek (Pospíšil, Réway), 38. Belluš (Pavlin, Růžička), 48. Růžička (Riečický), 56. Klhůfek (Baránek)

Vylúčení: 6:7 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Hronský — Orolin, D. Konc ml. (všetci SVK)

HC Košice: Riečický (Sedláček) — Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák — Réway, Pospíšil, Klhůfek — Jenyš, Mráz, Demek — Belluš, Vrábeľ, Jokeľ — Milý, Havrila, Nagy — Vaculík

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) — Drgoň, D. Brejčák, Erving, Ulrych, Dalhuisen, Seigo, Kramár — Haščák, Skokan, Svitana — Handlovský, Preisinger, Vandas — Livingston, Bjalončík, Tavi — Hajnik, Jevoš, Matúš Paločko — Valigura

Prvé východniarske derby medzi Košicami a Popradom v tomto roku na ľade Steel arény sa rozbiehalo pomalšie, keďže oba celky sa výborne formovali v strednom pásme a súperových strelcov púšťali k vlastnému gólmanovi len sporadicky. Na prvú šancu zápasu sme si tak museli počkať do štvrtej minúty. Na jej konci si do príležitosti nakorčuľoval z ľavej strany Skokan, ale na Riečického bol prikrátky. Popradčania následne mali k dispozícii dvojminútovú presilovú hru o jedného muža, ktorú sa pokúsil využiť Dalhuisen. Košického brankára však trafil len do masky. Stav sa nemenil ani v deviatej minúte, keď našiel Vaculík prihrávkou od mantinelu medzi kruhmi zabudnutého Réwaya. Podobná situácia však gól priniesla o dve minúty neskôr — tentokrát si kamzíci pred bránkou nepostrážili Klhůfka, ktorý už na dvakrát puk za Vošvrdu predsa len pretlačil. Oceliari sa mohli dostať tri minúty pred koncom aj do dvojgólového vedenia, keď si Vrábeľ obišiel trojicu súperov a dostal sa až pred brankára. Ten mu ale vystavil parádny semafór. Pred prestávkou sme videli ešte dve šance. Svitana najskôr strelou do protipohybu Riečického tesne minul košickú bránku, následne Klhůfek nepridal svoj druhý gól po individuálnej práci v útočnom pásme. Košice tak po 20 minútach hry nad Popradom viedli 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby sľubovala zaujímavé obrázky. Jej úvod sa odohrával, až na krátke úseky, prakticky výlučne pred bránkou Dominika Riečického, kam sa kamzíci po prestávke natlačili. Z ich tlaku pritom pramenilo viacero dobrých príležitostí, napríklad tá Brejčákova z konca 25. minúty. Popradský obranca si nakorčuľoval pred Riečického, následne ho ale nechal v dobrom zákroku vyniknúť. O dve minúty neskôr pokračoval tlak hosťujúceho celku, z ktorého chceli ťažiť Seigo aj Dalhuisen, ani jednému z nich sa to ale nepodarilo. Naopak, v úvode 34. minúty to mohlo byť už 2:0 pre Košice, keď si do veľkej šance nakorčuľoval Jenyš. Ten sa z druhej vlny dostal pred bránkovisko, krátkym bekhendom ale puk nezodvihol ponad ležiaceho Vošvrdu. Jediný gól druhej tretiny napokon padol dve minúty a osem sekúnd pred jej koncom. Košičania dohrávali svoju presilovú hru, počas ktorej Poprad zabudol na osamoteného Belluša. Ten bol síce vo veľkom uhle, napriek tomu ale napol sieť hosťujúcej bránky. Oceliari tak po 40 minútach hry viedli o dva góly.

Samozrejme, s týmto výsledkom sa zverenci trénera Mikulu odmietali zmieriť, a tak vstupovali do tretej tretiny s jednoznačným úmyslom — zopakovať svoju aktivitu z úvodu prostrednej časti, no tentokrát už aj s gólovou bodkou. Proti však bol dovtedy stopercentný Riečický na čele s košickou defenzívou, ktorá súperovi prácu v útočnom pásme značne sťažovala. Naopak, oceliari svoje vedenie zvýšili už na rozdiel troch gólov. V úvode 48. minúty zapracoval výborne Riečický, ktorý našiel dlhou prihrávkou Růžičku a ten prepálil Vošvrdu. Asistenciu si netradične pripísal košický brankár. Ten si zároveň až do konca postrážil čisté konto. Ešte predtým ale prišiel druhý presný zásah v zápase v podaní Klhůfka. Oceliari tak kamzíkom oplatili prehru zo záveru predošlého roka a po výsledku 4:0 si do tabuľky pripísali tri body.