HC Košice
54. kolo
0 : 3
(0:0, 0:2, 0:1)
HKM Zvolen

HC Košice - HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie:  36. Špirko (Matis), 40. Špirko (Chovan, Coffman), 49. Kytnár (Šišovský, Ťavoda)

Vylúčení: 5:1 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik – R. Gajan, Smrek, 4287 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Kessel, Pulli, Koch, Michalčin – Nagy (C), Pacan, Miklík – Jenčík, Hovorka (A), Kafka – Šoltés, Suja, Hričina – Vrábeľ, Hudák

HKM Zvolen: MacIntre (Šimko) – Kováčik, Ťavoda, Ross, Ulrych, Hraško (A), Bokroš, Síkela, Zeleňák – Chovan (A), Kytnár (C), Šišovský – Obdržálek, Steen, Coffman – Ďaloga, Špirko, Matis – Kelemen, Fekiač, Török

Ešte pred zápasom si vedenie HC Košice spoločne s fanúšikmi a hráčmi vtedajšieho VSŽ Košice pripomenulo tridsiate výročie zisku druhého federálneho titulu - zisku titulu majstra Československa. Zlatým chlapcom zo sezóny 1987/1988 odovzdali pamätné plakety prezident HC Košice Július Lang a výkonný riaditeľ HC Košice Rastislav Rusič.

Do zápasu následne vstúpili oba celky s dávkou rešpektu voči svojmu súperovi, a tak sa diváci v úvodných minútach prizerali na taktické vyčkávanie. Prvá šanca preto musela prísť až na konci tretej minúty, keď operoval pred MacIntrem Vrábeľ. Mladý útočník sa síce dostal k puku, avšak za gólmana HKM ho už následne poslať nedokázal. Nepresadil sa ani Suja v piatej minúte, keď tečoval letiaci puk nanešťastie len tesne vedľa zvolenskej bránky. Stav sa ale mohol meniť aj na druhej strane klziska. Habal bol už po jednom zo zakončení prakticky prekonaný, napokon ho ale zachránila konštrukcia jeho bránky. Náš český gólman následne vychytal aj samostatný únik, a tak sa museli diváci v prvej tretine uspokojiť len s gólovými šancami. Do šatní sa totiž odišlo za stavu 0:0.

Aj druhá tretina priniesla pokojný rozdiel, avšak s rozdielom, že počas nej mohli vidieť diváci aj dva presné zásahy. Ešte pred nimi ale spálili svoje šance Matis ktorý nechal vyniknúť Habala. Následne sa Zvolen dostal do prečíslenia troch proti jednému, Síkela ale puk trestuhodne netrafil. Z gólu sa netešil ani Ďaloga, ktorý dostal prihrávku spoza bránky, avšak spolu s Habalom prepálil aj košickú svätyňu. Na presný zásah si tak museli diváci počkať do 36. minúty, keď sa dostal k voľnému puku Špirko a ten svojím zakončením nedal Habalovi šancu na zákrok. Špirko sa tešil pred prestávkou ešte z jedného gólu - presilovkového. Zvolen tak po 40 minútach viedol 2:0.

Do tretej tretiny ešte Košice vykorčuľovali s jasným úmyslom - prekonať MacIntreho a pobiť sa tak o body zo zápasu. Nemali to však vôbec jednoduché, defenzíva Zvolena totiž pracovala spoľahlivo a súpera do väčších šancí často nepúšťala. Napriek tomu sa domáci celok lepšími zakončeniami predsa len prezentoval. Postupne preverili MacIntreho pozornosť Pacan i Šoltés, ani jedno z ich zakončení sa ale neujalo a do siete neprepadlo. Práve naopak, na 0:3 upravil v 49. minúte Kytnár. Stav sa už viac nemenil, Zvolenu sme preto podľahli 0:3.

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Žiaľ, dnes s výkonom byť spokojní nemôžeme. Môžeme prehrať, ale nie takto. Súper bol jednoznačne lepší, my sme sa nedokázali ani len dostať do šancí. Už tretí zápas hráme na tri formácie, čo spôsobilo, že po prvej tretine sme nemali toľko síl, ako súper."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "V úvode sa hral taktický vyčkávací hokej, oba tímy sa skôr zoznamovali s taktikou svojho súpera. Potom sme ale začali korčuľovať, mali sme rýchle nogy a aj v kombináciach sa nám darilo. Šance sme mali, rovnako tak aj Košice, ale my sme boli efektívnejší, a to rozhodlo." 

GALÉRIA