3 : 1
(0:1, 0:0, 3:0)
HK DUKLA Trenčín

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly a asistencie: 51. Hecl, 56. Holenda (Varga), 59. Bartovič (Hecl) - 4. Nagy (Čížek)

Vylúčení: 4:5 na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Šefčík, Výleta, 4593 divákov

HK Dukla Trenčín: Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko – Mikula, Sojčík, Radivojevič – Hecl, Ölvecký, Bartovič – Sádecký, Bližňák, Varga – Pardavý, Švec, Hudec – Špankovič

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš, McDowell, – L.Nagy, Brophey, Haščák – Kafka, Klíma, Netík – Suja, Galamboš, Spilar – Žitný, Krajňák, Hričina - Petráš

V úvode zápasu boli aktívnejší košickí hokejisti, ktorí si šancu vypracovali už počas prvého striedania. Pretnarovi sa podarilo založiť útočnú akciu Oceliarov, ktorú zakončil strelou z kruhu Haščák. Tento puk ale Valenta výraznejšie neprekvapil. To už neplatilo počas štvrtej minúty. Košičania síce hrali v oslabení, na prienik ale využili Radivojevičovo zaváhanie. Ladislav Nagy následne oklamal Lužu i Valenta a poslal svoj celok do vedenia. O niekoľko sekúnd pálil na opačnej strane nebezpečne Bartovič, keď jeho puk presvišťal okolo konštrukcie Habalovej bránky len na zadný mantinel. Táto presilovka ostala nevyužitá. V početnej výhode hrali následne aj Košice, keď sa na trestnú lavicu za hákovanie pobral Bližňák. Všetko chcel na druhý gól využiť Galamboš, ktorý pálil ideálne spomedzi kruhov. Trenčiansky celok mal však šťastie, že puk opečiatkoval len žrď jeho svätyne. Naďalej sa tak pokračovalo za stavu 1:0 v prospech košických Oceliarov. Nič sa nemenilo ani na konci 16. minúty, keď si druhú veľkú šancu v zápase vypracoval Bartovič. Aj v tomto prípade ale platilo, že skúsený Trenčan netrafil priestor bránky, a tak sa vyrovnania dočkať nemohol. V ostatných štyroch minútach prvej tretiny sa už toho veľa zaujímavého neudialo, Košičania tak po 20 minútach hry viedli 1:0.

Na začiatku prostrednej časti riadnej hracej doby ešte dohrávala domáca Dukla pri vylúčení Suju svoju presilovú hru, nič zaujímavé sa však už jej hráčom vymyslieť nepodarilo. Naopak, na opačnej strane sa do puku opäť oprel Galamboš, ktorý si držal status smoliara zápasu aj po tomto zakončení. Po hornej totiž opečiatkoval aj Valentovu pravú žrď. Nemenej zaujímavá bola aj šanca Ölveckého, ktorý si na svoju čepeľ prebral Sojčíkov puk. V následnom tesnom súboji ale nestačil na gólmana Habala, ktorý trenčiansku príležitosť s prehľadom zastavil. Šance sa striedali na oboch stranách, výsledkom čoho bol aj Pulliho pokus. Ten bol ešte mierne tečovaný, Valentova lapačka však vyletela včas a puk zachytila. V 38. minúte sa Dukla po práci Radivojeviča dostala do prečíslenia troch proti dvom. V tom zakončovali Kovář i Mikula. V prípade prvého zakončenia zasiahol dobre Habal, následne mu už obetavo pomohli aj obrancovia. V samom závere druhej tretiny sa zasa po tlaku Oceliarov mohol z gólu tešiť Spilar, ktorý však nevyužil ani jednu zo svojich dvoch šancí. Oceliari viedli aj po bezgólovej druhej tretine, stále platil stav 1:0 v ich prospech.

Podobne, ako tomu bolo v prípade úvodnej časti zápasu, aj začiatok tretej tretiny patril košickým hokejistom. Tí sa pokúsili Valentovi pohroziť prostredníctvom Pretnara, avšak jeho pokus sa neujal. Na opačnej strane to vymyslel výborne Ölvecký, ktorý od mantinela posunul pred bránku Vargovi, našťastie pre Košice ale jeho puk nesmeroval medzi tri žrde. Po rýchlom brejku tak mohli útočiť opäť hostia. Pulli vystrelil, jeho projektil zrazil Valent pred seba. Tam už stál Nagy, ktorý okamžite dorážal, napriek tomu však nedokázal svoju strelu umiestniť medzi tri žrde. Oceliari sa následne zamerali na pozornú defezívu, o čom sa na vlasrnej koži presvedčil Bartovič. Ten sa dostal do súboja s Čížekom, pričom náš bek ho ukážkovým bodyčekom poslal k ľadu. Na začiatku 51. minúty sa už Dukle Habala prekonať predsa len podarilo. Výborne to vyriešil Hecl, ktorý svoju strelu skryl za Dudáša a nechytateľnou ranou upravil na 1:1. V rovnakej minúte mohli ísť Košice opäť do vedenia, keď v prečíslení dvoch proti jednému našiel Kafka Netíka. Proti jeho zakončeniu však zázračne zasiahol Valent. Na koňa sa tak dostali Trenčania. Po smolnom momente totiž puk za Habala zrazil Pulli, čo znamenalo vedenie Dukly 2:1. Za strelca gólu bol označený Holenda. Tento gól bol zároveň víťazný, keďže Bartovič upravoval na 3:1 už len gólom do prázdnej bránky.

Za najlepšieho Košičana v zápase bol vyhlásený Ladislav Nagy. V tíme domácich si prebral toto ocenenie Marek Hecl.

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: „Košičania boli počas prvých dvoch tretín lepší, my sme si nedokázali vytvoriť tlak a prehrávali sme aj osobné súboje. V záverečnej tretine sme však hrali obetavo, čím sme napokon strhli víťazstvo na svoju stranu.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Zápas sa mi hodnotí len veľmi ťažko. V prvej tretine sme šli do vedenia, no rozklepali sme sa a nedokázali sme si ho udržať. Zlyhali sme v závere zápasu, to sa nám stalo už niekoľkokrát.“