5 : 1
(2:0, 0:0, 3:1)
DVTK Jegesmedvék Miskolc

HC Košice - DVTK Jegesmedvek Miskolc 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly: 6. Jääskeläinen (Olsson, Chovan), 10. Olsson (Jääskeläinen, Chovan), 47. Havrila (Jokeľ, Linet), 55. Jääskeläinen (Chovan, Olsson), 56. Tybor (Bartánus, Watling) - 46. Razumnyak (Kuleshov).

Vylúčení na 2 min: 6:7, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jobbágy, Smrek - Janiga, Bogdaň (všetko SVK).

HC Košice: Košarišťan (Riečický) - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Rogoň - Jääskeläinen, Chovan, Tybor - Bartánus, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Jokeľ - Milý

DVTK Jegesmedvek Miskolc: Kiss B. (Wermes) - Szirányi, Kiss R., Voris, Jombik, Vojtko, Illés, Ilvessuo - Páterka, Pecsét, Razumnyak, Ritó, Vas, Kuleshov, Blaško, Miskolczi, Farkas, Lovei, Mattyasovszky, Gajajda

V úvode stretnutia sa hralo bez prerušenia až do prvého trestu hráčov DVTK. Oceliari neváhali a využili hneď prvú presilovku v príprave. Z ľavého krídla sa presadil Joona Jääskeläinen strelou do protismeru brankára. Košičania v tlaku pokračovali. V šanciach sa ukázali tak mladíci ako aj letné posily. V 9. minúte sa dopustili ďalšieho previnenia hráči maďarského Miškovca a ani v tomto oslabení neustáli košický nápor. Od modrej pálil puk Olsson a po teči obrancu DVTK pristál puk v sieti. Hostia prvýkrát zapli ofenzívu až v 11. minúte, ale nestačilo to ani na vážne ohrozenie Košarišťana. Naopak na strane oceliarov bol aktívny každý útok. Šance si vypracovali Rado Tybor, Matúš Havrila, Patrick Watling či Antonín Bartoš. Pred prvou sirénou obdržal trest aj Oliver Jokeľ, no Košičania si do prestávky udržali čistý štít.

DVTK v úvode druhej tretiny nevyužili presilovku. Naopak dali možnosť udrieť Košičanom. Oceliari vo voľnejšom tempe tentokrát nevyužili početnú výhodu, a to ani pol minúty hry piatich proti trom. V dvoch koncovkách bol Fín Jääskeläinen. Neskôr sa rútili štyria Košičania na nechráneného gólmana DVTK, ale ten dokázal vytesnať kľučku Campbella. Druhé dejstvo sa nieslo aj v znamení viacerých trestov košických hráčov. Oslabenia však naši hokejisti ustáli. Útočná aktivita hostí postupne naberala na obrátkach. Košičania však defenzívnu hru brali serióznejšie ako tú útočnú. V piatej presilovke si oceliari vybojovali množstvo tutoviek. Jedna strela pristála dokonca na žrdi. Gólu sme sa však v druhej tretine nedočkali ani po chybe Šedivého a následnom samostatnom nájazde útočníka DVTK v posledných sekundách dvadsaťminútovky.

Aj tretie dejstvo začali domáci hokejisti aktívnejšie. Hre však už dlho chýbal gól. Ten nepriniesla ani Havrilova otočka okolo brány, ani Rogoňova strela z medzikružia. V 46. minúte sa presadil po prečíslení Razumnyak - 2:1. Onedlho na to prišla aj chvíľa Matúša Havrilu, ktorý po prihrávke spoza bránky neváhal a poslal puk do siete. Hra sa naraz rozbehla. Minútu po treťom košickom zásahu posielal puk pred prázdnu bránu Oliver Jokeľ, ale adresáta nenašiel. Košičanov neopustila chuť strieľať góly ani pri šiestom vylúčení DVTK. Od 50. minúty sa Košičania museli brániť. Po faule Slováka si k nemu musel prisadnúť aj Šedivý. Oceľová obrana Košíc odolala aj 79 sekundám oslabenia o dvoch hráčov. V 53. minúte sa v individuálnej akcii zaskvel Rado Tybor. Jeho zakončenie neskôr skúšal napraviť Joona Jääskeläinen, ale ani jeden z útočníkov neposlal puk za chrbát gólmana DVTK. Rozhodcovia museli hasiť aj strkanice medzi Marekom Slovákom a Miskolczim. Viac priestoru pri hre 4 proti 4 vyhovovalo domácim. Štvrtý gól do siete DVTK pridal opäť Jääskeläinen. Zakrátko sa presadil aj Tybor a bolo rozhodnuté. Košičania zahájili šnúru prípravných zápasov suverénnym víťazstvom.