2 : 1 pp
(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
MHK 32 L. Mikuláš

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 37. Miklík (Nagy, Pulli), 64. Pacan (Dudáš) - 39. R. Rapáč (B. Rapáč)

Vylúčení: 5:7 na dve min., navyše Huna (LMI, osobný trest do konca zápasu), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Štefik – Rojík, Stanzel, 2591 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Dudáš, Šedivý, Ovčačík, Michalčin, Pulli, Petráš, Koch – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Kafka, Hovorka (A), Šoltés – Spilar, Suja, Jenčík (A) – Hričina, Boltun, Vrábeľ

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Gründling, Moravčík, Tabaček (A), Nemec, Mezovský, Nádašdi (A), Nitriansky, Bača – Števuliak, Piatka, Huna – R. Rapáč, Paukovček, B. Rapáč – Koyš, M. Sukeľ, Kriška (C) – Lištiak, Uhrík, Laco

Košičania vstúpili do zápasu lepšie a už v prvej minúte si vypracovali dobrú šancu na gól. Miklíkovu strelu chcel ešte tečovať Hričina, avšak ten puk minul, a tak sa dobrým zákrokom prezentoval Košarišťan. Na opačnej strane zasa založil zaujímavú útočnú akciu Sukeľ, ktorý ešte puk prenechal spoluhráčovi, Habal sa ale oklamať nenechal a včas zakročil. V ďalšom priebehu prvej tretiny dostal Jenčík ideálny puk pred bránkovisko, kde sa ocitol v súboji zoči-voči Košarišťanovi. Úspešnejší bol aj v tomto prípade gólman, a tak sa stav nemenil. Ešte pred prestávkou neuspel so svojou strelou ani Hovorka, a tak sa do šatní odišlo za stavu 0:0.

V prostrednej časti riadnej hracej doby sa oba celky pozorne zamerali na defenzívnu činnosť, a tak sme si na prvú gólovú príležitosť museli počkať až do 27. minúty. Ocitol sa v nej Koyš, ktorý si nakorčuľoval pred bránku a zakončil, avšak len priamo do Habala. Na druhej strane sa po aktivite Nagya Košice dostali k puku, čo využil na radosť divákov na strelenie gólu Miklík. Oceliari viedli pomerom 1:0, ten už však na konci druhej dvadsaťminútovky neplatil. V 39. minúte sa totiž puk odrazil od plexiskla nepríjemne priamo pred Habala, kam si nakorčuľoval Richard Rapáč a vyrovnal tak na 1:1.

Úvod záverečnej tretiny patril domácim Oceliarom, ktorí sa po minúte hry natlačili do zaujímavej šance. Bránku si totiž s pukom na hokejke obkorčuľoval Suja, ktorý následne skúsil zakončiť po ľade, avšak Košarišťan celú situáciu s výpomocou Tabačka zvládol. Následne sa do šance dostal aj Hričina, ktorému puk mierne poskočil a tak popod presúvajúceho sa Košarišťana neskóroval. Ešte pred koncom tretej tretiny zlikvidoval na opačnej strane prečíslenie Liptákov Habal, a tak sme sa po výsledku 1:1 presunuli do predĺženia.

V predĺžení si Košičania vybojovali výhodu presilovej hry, avšak tú v gól pretaviť nedokázali. Napriek tomu ale domáci hokejisti o svojej výhre v predĺžení rozhodli, a to gólom Pacana zo 64. minúty. Po výsledku 2:1 po predĺžení si tak do tabuľky pripisujeme dva body.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Máme za sebou náročné stretnutie, v ktorom vychádzal Liptovský Mikuláš zo zabezpečenej defenzívy. Navyše sa súper tlači aj do dobrých protiútokov. Do predĺženia sme šli s cieľom získať druhý bod, čo sa nám napokon podarilo."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Chlapci sa na dnešný zápas zodpovedne pripravili a naplnili naše očakávania. Hrali sme dobre v defenzíve, škoda len, že sme v závere nevyužili svoju drobnú prevahu. Bod zo zápasu s Košicami má pre nás ale veľkú cenu."