(2:0, 1:0, 1:2)
Stav série: 4:2
HK Poprad

HK Poprad  – HC Košice 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 4. Brejčák (Miller, Paukovček), 14. Abdul (Miner), 29. Belluš (Salija, Buzzeo), 59. Mlynarovič (Bondra) – 46. Haščák (Nagy), 51. Dudáš (Šedivý, Suja)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik – Gegáň, Gajan, 4323 divákov

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Brejčák (A), Salija, Miner, Erving, Karalahti, Fabian (C), Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Heizer, Buzzeo – Miller, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Derljuk, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Ak ešte chceli Košičania so sériou niečo urobiť, museli sa od úvodu šiesteho štvrťfinálového zápasu tlačiť do šancí, no zároveň vychádzať zo zabezpečenej defenzívy. V úvodných sekundách sa im to darilo, napriek tomu ale prišiel pomerne rýchly gól Kamzíkov. Padol na začiatku štvrtej minúty, keď dostal Brejčák ideálny puk za kruhy a krátkym švihom prepálil Laca. Košický gólman veľa možností nemal - obrovské penzum práce pred ním odviedol Paukovček, ktorý mu po celý čas výborne clonil. Ešte v rovnakej minúte volali Oceliari po vyrovnaní. Puk zaviezol Spilar do útočného pásma, kde ho už prenechal Sujovi. Ten volil zakončenie, no cez Vošvrdove betóny do siete neprepadlo. Nepresadil sa ani košický kapitán Nagy. Ten na seba v 12. minúte naviazal dvoch hokejistov a skúsil to ranou švihom. Aj v tomto prípade bol Vošvrda na svojom mieste a puk pevne podržal v lapačke. Do bodky však platilo staré známe nedáš-dostaneš. V 14. minúte si puk medzi kruhmi prebral Abdul a pohotovým zakončením nedal Lacovi šancu na úspešný zákrok. Popradčania boli po dvoch presných zásahoch na koni, a tak bolo jasné, že to budú mať Oceliari v ďalšom priebehu zápasu veľimi ťažké.

Napriek tomu sa ale ešte Košice nevzdávali. Po úvodných nepresnostiach zo začiatku prostrednej časti riadnej hracej doby, s ktorými sa vytrápili oba celky, sa k puku dostal Šerbatov. Ten ešte hľadal lepšie postaveného Ignatuškina, no spolupráca našich dvoch legionárov úspechom neskončila. Ignatuškinova hokejka totiž bola zablokovaná, a tak puk proti Vošvrdovi nevypálila. V 25. minúte mohol padnúť popradský gól z protiútoku. Brejčák dostával puk pred bránku a aj ked už Laca prekonal, z druhého gólu v zápase sa netešil. Proti obrancovi Kamzíkov totiž zahrala konštrukcia bránky. Košice sa následne dvomi faulami sami poslali do trojice, čo nebola vôbec pohodlná pozícia. A napokon sa im to vypomstilo. V 29. minúte totiž Belluš dostal dobrý krížny puk, ktorý poslal tvrdo na Laca. Gólman bol prekonaný po tretíkrát, pod Tatrami nastala obrovská radosť. Nič na tom nezmenil ani Ján Sýkora. Ten sa v 38. poriadne oprel do puku, no Vošvrdova lapačka zapracovala včas. Po 40 minútach hry tak Popradčania viedli už 3:0.

Hostia už mali v tretej tretine len jedinú možnosť - skúsiť to v útoku. To sa na ich hre prejavovalo už od úvodu záverečnej časti riadnej hracej doby. V 43. minúte sa k zakončeniu z medzikružia dostal Spilar. Popradčania mali šťastie, ich gólman si totiž svojím zákrokom istý nebol a puk na klzisku priľahol. To už neplatilo o tri minúty neskôr. Haščák si prebral prihrávku, po pravej strane vkorčuľoval do pásma a zakončením popri lapačke predsa len prekonal dovtedy stopercnentného Vošvrdu. V 48. minúte zasa rovnaký hráč našiel Nagya, no obrovskú šancu Košíc ich kapitán spálil. Zakončenie malo smerovať do odkrytej časti popradskej svätyne, no našlo len Vošvrdu. Kontaktný gól napokon padol v 51. minúte. Dobrú prácu odviedol Suja, ktorý posunul k mantinelu Šedivému. Nasledovala ešte rýchla prihrávka na os a gólová rana od modrej v podaní Dudáša. Popradský tréner Stantien na to reagoval oddychovým časom. Oceliari sa naďalej tlačili pred popradskú bránku, päť minút a 35 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby si vybojovali výhodu presilovej hry. Už o dvadsať sekúnd neskôr pálil nebezpečne Haščák, no jeho tvrdý pokus tesne minul priestor troch žrdí. Zaujímavé to bolo aj o minútu neskôr. Vošvrdovi puk vypadol, napokon ho však pokryl. Košičanom už nepomohla ani následná hra bez brankára. Naopak, o postupe Popradu do semifinále rozhodol gólom na 4:2 Mlynarovič.

Roman Stantien, tréner Popradu: „Za stavu 3:2 na zápasy sme už jednoducho museli vyhrať a sériu ukončiť. Ak by sa nám to nepodarilo, v Košiciach by sme to mali mimoriadne ťažké. V prvej tretine sme hrali dobre, podarilo sa nám dvakrát skórovať. Neskôr sme spálili množstvo šancí a ja som sa bál, že sa nám to vypomstí. V tretej tretine Košice ukázali svoju silu, no my sme to so šťastím zvládli.“

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Je to pre nás obrovské sklamanie. Ako rozhodujúci moment sa napokon ukázal fakt, že sme Poprad nechali odskočiť na tri zápasy. Sťahovať z 0:3 je mimoriadne ťažké a len málokedy sa to podarí. Žiaľ, tentokrát nám to nevyšlo. Chlapci šli do Popradu motivovaní, nabudení, s chuťou po víťazstve. Potom sme však prišli na ľad a pôsobili sme ustráchaným dojmom. Počas prvej tretiny sme sa báli hrať s pukom. Neviem si to vysvetliť. Verili sme v rozhodujúci zápas v Košiciach, naši fanúšikovia by si ho zaslúžili. Teraz musím len pogratulovať Popradu k postupu a popriať mu veľa šťastia v zápasoch proti Banskej Bystrici.“