4 : 3 pp
(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
BIK Karlskoga

BIK Karlskoga - HC Košice 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 17. Franzén (Pethrus), 34. Collberg (Aronsson), 51. Jellvert (Collberg), 65. Cockerill (Collberg) - 23. Campbell (Slovák), 25. Bartánus (Jääskeläinen), 60. Southorn (Jääskeläinen, Chovan)

BIK Karlskoga: Hellgren (Volden) - Aronsson, Larsson, Leandersson, Pethrus, Larsson, Krämer, Eriksen - Cockerill, Lindquist, Modigs, Stakkestad, Jellvert, Collberg, Wennlund, Franzén, Persson, Willman, Lilja, Eriksson, Lindström

HC Košice: Košarišťan (Riečický) - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Romančík - Watling, Campbell, Leskinen, Jääskeläinen, Chovan, Bartánus, Rogoň, Slovák, Lamper, Havrila, Linet, Milý, Jokeľ

V úvodnom zápase Škoda Trophy sme hneď po 15 sekundách hrali v oslabení. Ťažký úvod nám neublížil a presilovú hru súpera sme ubránili. O 5 minút neskôr sme dostali možnosť presilovej hry, ktorú sme však tak ako Karlskoga nevyužili. Hral sa útočný hokej a šance boli na oboch stranách. V 16. minúte sme opäť hrali v oslabení, no tentokrát švédsky tím trestal, keď sa presadil Gustaf Franzén. Do šatní sa tak išlo za stavu 0:1.

V úvode druhej tretiny sme hneď po dvoch minútach dostali možnosť presilovej hry. Po 55 sekundách sme ju využili a náš prvý gól na turnaji vsietil Colin Campbell. To však nebolo všetko. O 3 minúty sa k puku dostal Joona Jääskeläinen, ktorý vystrelil na bránu, k odrazenému puku sa dostal  Marek Bartánus a viedli sme 2:1. Po približne polovici zápasu sa opäť menilo skóre. Tentokrát však na opačnej strane. V 34. minúte vyrovnával na 2:2 Sebastian Collberg. V prostrednej časti sa už nič podstatné nestalo a do šatní sme tak išli za vyrovnaného stavu.

Tretiu tretinu sme opäť začali vylúčeniami Najprv sedel na trestnej lavici Rogoň a potom Linet. Karslkoga to nedokázala potrestať, no vyrovnaný stav dlho netrval. V 51. minúte skóroval Kalle Jellvert a Karlskoga šla, druhýkrát v zápase do vedenia. Oceliari vrhli všetky sily do útoku. Necelé dve minúty do konca bol z brány odvolaný Košarišťan. Odmena za snahu prišla 3 sekundy pred koncom, keď vypálil Jordon Southorn a poslal duel do predĺženia.

Na začiatku 5 minútového predĺženia mali obe mužstvá niekoľko príležitostí na rozhodnutie, no gól to neprinieslo. V 63. minúte sme prišli o dvoch vylúčených hráčov. Presilovej hre o dvoch hráčov sme odolávali, no 43 sekúnd pred koncom prekonal Košarišťana Logan Cockerill, ktorý tak rozhodol o víťazstve BIK Karlskoga.