4 : 3 pp
(2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)
Södertälje SK

Södertälje SK – HC Košice 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 10. Krastenbergs (Norbe), 11. Cassels (Čiernik, Luciani), 25. Krastenbergs (Pašič), 65. Norbe (Cassels) – 21. Campbell (Bartánus), 29. Slovák (Deyl), 45. Ferenc Chovan

Södertälje SK: Bergvik (Tolopilo) – Carlson, Norbe, Ivarsson, Jansson, Lang, Berger, Nordberg – Krastenbergs, Videll, Alba, Čiernik, Cassels, Luciani, Pašič, Engsund, Sjöberg,Edman, Bjerselius

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Romančík – Watling, Campbell, Leskinen, Jääskeläinen, Chovan, Bartánus, Rogoň, Slovák, Lamper, Havrila, Linet, Jokeľ, Milý

Tak ako v prvom zápase aj v úvode zápasu sme hrali oslabení. Prvú presilovú hru sme dokázali ubrániť a následne sme mali možnosť presilovej hry. Po 40 sekundách sa však skončila, keď si na trestnú lavicu sadol Joona Jääskeläinen. Keď sa vrátil hráč Södertälje na ľad domáci výhodu o jedného muža využili a Renars Krastenbergs ich poslal do vedenia. Po vyše minúte sa opäť menilo skóre. Svojim tretím gólom na turnaji zvyšoval na 0:2 Cole Cassels. Pre Oceliarov to bol ťažký úvod. Do konca tretiny sme videli ešte zopár šancí no skóre sa už nemenilo.

Do prostrednej časti sme mali perfektný vstup. Už po 50 sekundácha sa svojim druhým gólom na turnaji presadil Colin Campbell. O 2 minúty si však za hákovanie išiel sadnúť Ville Leskinen a Renars Krastenbergs svojím druhým gólom v zápase opäť zvyšoval na rozdiel dvoch gólov. Následne sme na domácich vyvinuli tlak. Tréner Södertälje SK si vyžiadal oddychový čas, no ani to nepomohlo. V 29. Minúte sa dokázal po asistenci Radeka Deyla presadiť Marek Slovák. Do tretej tretiny sme tak išli s jednogólovým mankom.

V úvode tretej tretiny sme dostali možnosť presilovej hry, ktorú sme však nevyužili. V 45. Minúte sme ale využili nepozornosť domácich hráčov a svojim prvým gólom na turnaji vyrovnal Jakub Ferenc. Hralo sa opatrne a tímy sa veľmi netlačili do útoku. V predposlednej minúte poslednej časti boli Oceliari vylúčení za zdržiavanie hry po vyhodení puku z vlastného obranného pásma mimo ihriska. Ponúknutú možnosť domáci nedokázali využiť.

V predĺžení naše oslabenie pokračovalo no dokázali sme sa ubrániť a neinkasovali sme. V hre 3 na 3 to vrelo pred oboma bránami no nikomu sa nepodarilo rozhodnúť. Pár sekúnd pred koncom zápasu sa vhadzovalo v našom obrannom pásme. Po prehratom buly vystrelil obranca Södertälje Daniel Norbe a rozhodol tak o víťazstve domácich.