(1:0, 0:2, 2:0)
Stav série: 2:2
HC Slovan Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC Košice 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly a asistencie: 16. Jääskeläinen (Takáč, Yogan), 46. Yogan (Zigo, Sersen), 55. Yogan (t.s.) – 32. Rogoň (Parshin), 34. Pereskokov (Lapšanský, Šedivý)

Vylúčení: 4:4 na dve min., presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Šoltés, Stanzel (všetci SVK)

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – Breton, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier – Haščák, Rapuzzi, Zigo – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Bezák, Chalupa – Lukošík

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Volgin, Šedivý, Snuggerud, Romančík, Deyl, Saucerman – Rogoň, Chovan, Paršin – McPherson, Ihnačák, Klhůfek – Pereskokov, Slovák, Lapšanský – Jokeľ, Havrila, Milý

Piaty semifinálový zápas medzi bratislavským Slovanom a oceliarmi z Košíc priniesol mimoriadne atraktívne obrázky už vo svojom úvode. Slovanisti sa mohli ujať vedenia už v druhej minúte. Od Yogana sa puk dostal k Harrisovi, ktorý zakončoval po ľade. Riečický jeho pokus reflexíve vykopol svojím betónom. Nebezpečná bola aj Jääskeläinenova rana do šibenice, tam si však svoje miesto našla Riečického lapačka. Následne sa musel pobrať na trestnú lavicu na štyri minúty Milý. Bratislavčanom sa počas dlhej presilovej hry dlho nedarilo, tlak si vypracovali až v jej závere. Zúročili ho však tým najlepším možným spôsobom, keďže po viacerých strelách dorážal do poloprázdnej bránky Jääskeläinen. Košičania sa ešte snažili na inkasovaný gól pred prestávkou reagovať, ale neúspešne. Po dvadsiatich minútach tak platil priebežný stav 1:0.

Slovanistom patrila prvá akcia aj v prostrednej časti riadnej hracej doby. Tentokrát sa na útočný výpad vydal Rapuzzi, ale proti Riečickému nebol dostatočne dôrazný. Vytúžený moment na košickej strane prišiel v 32. minúte. Rogoň si puk individuálne preniesol od modrej čiary až po tú bránkovú a z uhla prekvapil Petersa. Bolo vyrovnané. Navyše, už o necelé dve minúty neskôr východniari aj viedli. Pereskokov dostal na ľade priveľa priestoru, čo aj patrične využil. Petersa si vymiešal a puk poslal priamo do jeho siete. Hostia následne nevyužili viacero šancí na strelenie tretieho gólu, preto platil po 40 minútach stav 1:2 v neprospech Slovana.

Samozrejme, domácim tento stav nevyhovoval. Aj preto urobili domáci všetko, aby nebol košický obrat v zápase jediný. A aj im to vyšlo. V polovici 46. minúty to poslal Yogan spomedzi kruhov nad vyrážačku Riečického, puk sa zatrepotal až v sieti. Rovnaký muž sa presadil aj päť minút a osem minút pred koncom, tentokrát z trestného strieľania. Bratislavčania opäť viedli. A keďže si toto vedenie postrážili až do konca, ujali sa vedenia v sérii 3:2.