3 : 2 sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
MHK 32 L. Mikuláš

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 35. Suja (Hovorka, Šedivý), 55. Hovorka (Kessel, Kafka)  - 10. Huna, 29. M. Sukeľ (Tabaček, Gründling) - rozh. sam. nájazd Šoltés

Vylúčení: 3:6 na dve min., navyše Boltun (KOS - 10 min., nešportové správanie), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Orolin - Smrek, Gajan, 3491 divákov

Zápasu predchádzala milá udalosť zo strany vedenia HC Košice, ktoré ocenilo nášho najlepšieho kadeta, dorastenca i juniora za mesiac november. V prvej kategórii sa z ocenenia tešil Juraj Slafkovský, za katedov bol ocenený Adam Markuš. Najlepším juniorom sa stal Filip Maňák.

Prvá tretina zápasu medzi Košicami a Liptovským Mikulášom sa niesla v relatívne pokojnom tempe. Domáci hokejisti síce v jej úvode získali výhodu presilovej hry o dvoch mužov, avšak využiť ju nedokázali. Následne nepadol gól ani počas početnej výhody hostí z Liptova. Stav sa tak menil až v 10. minúte, keď Huna unikol obrane Oceliarov a v samostatnom úniku prekonal Habala. Košice mohli veľmi rýchlo vyrovnať, po priťuknutí Spilara na modrú čiaru však prišla strela, ktorá skončila len na konštrukcii brány Košarišťana. Pred prestávkou nevyužil svoju šancu ani Hovorka, a tak sa šlo do šatní za stavu 0:1.

Aj prostredné dejstvo prinieslo obojstranne defenzívny hokej, pri ktorom bolo len veľmi ťažké presadiť sa. Podarilo sa to až Matúšovi Sukeľovi na konci 29. minúty, keď presnou strelou prepálil Vladislava Habala a upravil tak na 0:2 z košického pohľadu. Za domácich odpovedal o šesť minút rovnakým metrom Suja, aj v tomto prípade išlo o gól z presilovej hry. V závere druhej tretiny sme už žiadne väčšie šance nepozorovali, po 40 minútach hry preto platil stav 1:2.

Košickí hokejisti sa od začiatku tretej tretiny aktívne tlačili pred bránku Andreja Košarišťana a v snahe vyrovnať sa prezentovali aj početnejšou streľbou. Za spomenutie stojí predovšetkým zakončenie Šoltésa, ktorému chýbali milimetre a skončilo by v sieti. Košičania následne dvakrát nevyužili presilovú hru. Vytúžený vyrovnávajúci gól napokon prišiel na začiatku 55. minúty, keď potešil divákov Hovorka. Stav sa už v riadnej hracej dobe nemenil, išlo sa tak do predĺženia.

V predĺžení si mohli diváci v Steel aréne vychutnať atraktívny formát troch proti trom, ktorý vyhovuje predovšetkým technicky zdatnejším a rýchlostne vyspelejším hokejistom. Košičania boli počas nadstavených piatich minút aktívnejším tímom, ktorý sa tlačil do zakončenia, gólu sa však nedočkali. Zápas tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. O našom víťazstve napokon rozhodol Dávid Šoltés.

Milan Jančuška, tréner Košíc: "Na listine zranených máme až štyroch hráčov, preto sme museli formácie poprehadzovať. S výkonom však spokojný nie som, aj keď sme mali v zápase niekoľko lepších úsekov. Vzhľadom na priebeh sme ale radi za dva body."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Myslím si, že sme si za dnešný výkon zaslúžili tri body. Žiaľ, nebolo nám to dopriate."