3 : 2
(0:1, 2:0, 1:1)
HK Dukla Trenčín

HC Košice — HK Dukla Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 21. Haščák (Skokan, Květoň), 25. Rapáč (Bortňák, Jokeľ), 54. Suja (Koch, Pavlin) – 14. Kajínek (Lapšanský), 51. Sojčík (Lapšanský, Valach)

Vylúčení: 2:4 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Baluška — Šoltés, J. Konc ml., 4820 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Růžička, Pavlin, Koch (A), Čížek (A), Repe, Zeleňák — Květoň, Skokan (C), Haščák — Belluš, Chovan, Klhůfek — Rapáč, Bortňák, Suja — Milý, Eliáš, Jokeľ

HK Dukla Trenčín: Valent (Tomek) — McCormack, Sládok, Bokroš, Starosta (A), Stacha, Kajínek, Rajnoha — Alderson, Mikyska, Bezúch — Sojčík (A), Valach, Hecl — Lapšanský, Švec, Bartovič (C) — Džugan, Balán, Ferényi

Zápasu prechádzalo vhodenie slávnostného buly. Postarala sa oň legendárna sesterská atletická dvojica, rodáčky z Košíc, Danka a Janka Velďákové.

Potom sa už naplno roztočil tipsportligový hokej — a veru sa bolo na čo pozerať. Oba celky hrali od úvodu veľmi aktívne a dostali sa ku niekoľkým dobrým zakončeniam. Dlhšie sme tak čakať nemuseli ani na prvú vážnejšiu šancu. Prišla na konci tretej minúty, keď si Květoň puk niekoľkokrát vymenil so Skokanom. Prihrávka napokon smerovala na modrú čiaru, pričom strelu odtiaľ sa pred bránkoviskom snažil dobre tečovať práve David Květoň. Puk však napokon tesne minul priestor troch žrdí. Oceliari sa netešili ani o päť minút neskôr, keď sa do šance dostal druhý muž z posledne zmienenej spolupráce. Skokan inkasoval prihrávku priamo pred bránkovisko, kde sa snažil ešte Valenta oklamať bekhendom. Napokon ale spolu s trenčianskym brankárom prepálil aj svätyňu Dukly. Na opačnej strane tak prišiel trest. V 14. minúte letelo od kruhu nenápadné nahodenie, ale puk si napokon predsa len cestu do Košarišťanovej siete našil. Do listiny strelcov sa ako prvý zapísal hosťujúci Kajínek. Košičania sa ešte pred prestávkou pokúšali o vyrovnanie, vyslali hneď niekoľko dobrých strieľ. Za spomenutie stojí napríklad tá Sujova, krátky no prudký švih však Valenta neprekvapil. Trenčiansky brankár si postrážil svoju bližšiu žrď a zmenu stavu nepripustil. Dukla tak po 20 minútach hry viedla 1:0.

Pochopiteľne, s podobným výsledkom košickí Oceliari nesúhlasili. V druhej tretine sa tak do svojho súpera zahrýzli a viackrát mu nepríjemne pohrozili — s jediným úmyslom, preklopiť misky váh na svoju stranu. To sa im podarilo veľmi rýchlo, veď už po 40 sekundách hry využil na gólovú bodku protiútok svojho tímu Haščák. Na jeho gól naviatal o necelé štyri minúty neskôr aj Rapáč, ktorý sa prezentoval gólovou strelou spomedzi kruhov. Od tohto momentu Oceliari ožili a pre defenzívu súpera bolo ich útočné výpady len veľmi ťažké brániť. Aj preto si domáci celok vypracoval ešte niekoľko gólových príležitostí. Tú prvú na konci 26. minúty, keď ostal Květoň osamotený na pravej strane. Gólom sa to neskončilo, famóznym zákrokom sa o to postaral presúvajúci sa Valent. Z bezprostrednej blízkosti neuspel ani Haščák. Na opačnej strane sa však musela mať na pozore aj defenzíva Košíc na čele s Košarišťanom. Trenčín sa totiž dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, zodpovednosť na seba v ňom vzal Bezúch. Jeho štipľavá rana však cinkla len na zadnom plexiskle. A keď sa v polovici 34. minúty svojím zakončením od modrej nepresadil ani McCormack, bolo jasné, že Košice budú po 40 minútach zápasu vyhrávať 2:1.

Ak ešte chcela trenčianska Dukla pomýšľať na bodový zápis, musela minimálne raz skórovať. Košice však do tretej časti vykorčuľovali s motiváciou udržať si prvú priečku v tabuľke, v defenzívnych radoch tak boli mimoriadne pozorné. Naopak, do šancí sa dostávali sami. Už v 42. minúte to mohlo byť z pohľadu domáceho celku veselšie. Pokus od modrej totiž dobre tečoval Haščák, napokon však puk preletel tesne ponad Valentovu bránku. Košice následne držali súpera dlho ďaleko od Košarišťana, Trenčana si tak nevedeli vypracovať potrebný tlak. Nepodarilo sa im to ani počas presilovej hry. Potom však dostal Sojčík dobrý puk na pravú stranu, ktorý si ešte ideálne stiahol na strelu spoza obrancu. Od 51. minúty bol tak stav opäť vyrovnaný. Platil však len do polovice 54. minúty. Potom prišiel so svojím nekompromisným zakončením Suja, ktorý vymietol pavučinu v rohu Valentovej svätyne. Domáci si to už v absolútnom závere postrážili, a tak si do tabuľky pripísali ďalšie tri body. Na ich postavení sa tak nič nemení, Košíce sú stále prvé.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Sme schopní podať famózny výkon, ale v zápasoch máme aj slabšie fázy. Chce to lepšiu konzistenciu výkonov počas celých 60 minút. Za dnešný zápas aj za predošlé štyri stretnutia chcem pochváliť našu tretiu formáciu Rapáč — Bortňák — Suja. Nie náhodou a nie omylom dnes rozhodli práve oni.“

Ján Pardavý, Tréner Trenčína: „Zápas bol zaujímavý, otvorený prakticky až do konca. Myslím si, že za výkon v prvej a tretej tretine sme si bod zaslúžili. Boli sme vo vedení, potom sme však pod tlakom dvakrát inkasovali. Aj keď sme v tretej časti eše vyrovnali, Košiciam sme nepochopiteľne nechali priestor na to, aby nás ohrozovali. A to rozhodlo.“