0 : 3
(0:1, 0:1, 0:1)
HK Dukla Trenčín

HC Košice - HK Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie:  12. Pač (Starosta), 38. Bezúch (Holenda, Ölvecký), 46. Mikula (Holenda)

Vylúčení: 2:2 na dve min., presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Smrek, Stanzel, 4250 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Dudáš (A), Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Vrábeľ, Matejka – Miklík, Pacan, Kafka – Hovorka (A), Boltun, Nagy (C) – Hričina, Suja, Jenčík – Šoltés, Klíma, Petráš

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta (A), Bačík, Cebák, Holenda, Bohunický, Pač, Themár, Deveaux – Radivojevič (C), Ölvecký, Bezúch – Hecl, Sádecký, Sojčík – Varga, Dlouhý (A), Mikula – Gašparovič, Švec, Hudec

Ešte pred začiatkom samotného zápasu sme privítali našich olympionikov v drese HC Košice ako sa patrí. Náš kapitán Ladislav Nagy a krídelník Marek Hovorka prebrali z rúk výkonného riaditeľa Rastislava Rusiča pamätné plakety za vzorné reprezentovanie značky HC Košice vo svete. Chlapcom za ich predvedené výkony v Pjongčangu ešte raz ďakujeme!

Do stretnutia vstúpili lepšie Košice. Tie sa už v prvej minúte dostali do dvoch veľkých šancí, keď puk najskôr Nagyovi takmer na čepeľ nešťastne prikopol jeden z obrancov Dukly. Následne priletel od mantinelu zaujímavý puk pred bránkovisko, pričom hostia mali šťastie, že preskočil hokejky Hovorku i Boltuna. Na opačnej strane ľadovej plochy sme videli zakončenie od modrej čiary, po ktorom mal Vladislav Habal zakrytý výhľad. Ako posledný sa puku dotkol Pač, ktorý poslal Duklu do vedenia 1:0. Ešte pred prestávkou mohol vyrovnať Pacan, ktorý z nevýhodnej pozície poriadne vystrašil Valenta, avšak napokon stihol gólman puk vykopnúť. Pred prestávkou sa dostal pri bránkovisku do šance aj Hričina, ktorý našiel lapačku pripraveného brankára. Po 20 minútach hry tak platil stav 0:1.

Do druhej tretiny vykorčuľovali s prevahou Trenčania, ktorí sa v 21. minúte dostali k niekoľkým zaujímavým zakončeniam, avšak Habal ich všetky zneškodnil. Hra sa následne upokojila a my sme si na zaujímavejší moment museli počkať až do 27. minúty, keď sa k odrazenému puku dostal Sojčík. Tentokrát z toho gól nebol. Pred prestávkou ale presný zásah ešte predsa len padol, a to v 38. minúte. Trenčín od tohto momentu viedol 2:0, o čo sa postaral Bezúch. Košičania sa ešte pred prestávkou snažili o strelenie kontaktného gólu, avšak Trenčín ich tlaku aj so šťastím odolal a do šatne odišiel s dvojgólovým vedením.

Posledná časť riadnej hracej doby ešte priniesla snahu košických hokejistov urobiť niečo s výsledkom, avšak aj napriek viacerým momentom, keď mali domáci herne navrch, puk vo Valentovej sieti neskončil. Naopak, v 46. minúte rozhodol o výhre Trenčína tretím gólom Mikula. V ďalšom priebehu záverečnej tretiny sme už vážnejšie šance na jednej či druhej strane vo väčšom počte nesledovali, preto sa stav viac nemenil.

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Bol to v poradí už druhý zápas, v ktorom sme nepodali optimálny výkon. Naše pokyny ostali v kabíne, nedali sme do toho srdce."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Dne sme podali výborný disciplinovaný výkon, na čele s naším brankárom Valentom. Verím, že nás toto víťazstvo posunie za ďalšími bodmi do tabuky."