5 : 1
(2:0, 0:0, 3:1)
MAC ÚJBUDA

MAC Újbuda — HC Košice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Góly a asistencie: 6. Sofron (McNally), 11. Sofron (Klempa), 45. Strech (Klempa, Nagy), 57. Orban (Langkow), 60. Pitt (Sofron) — 56. Majdan (Skokan, Haščák)

Vylúčení: 7:6 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Adamec — Smrek, Rojík

MAC Budapešť: Bálizs (Halász) – Macaulay, Pozsgai, Carlisle, McNally, Orbán, Garát, Schlekmann, Dóczi – Bodó, Langkow, Orban – Sofron, Pitt, Terbócs – Nagy, Strech, Klempa – Szigeti, Majoross, Kreisz

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) – Slovák, Koch, Čížek, Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ

Rozbehnutý košický vlak pricestoval do metropoly nášho južného suseda s jasným úmyslom — oskalpovať ho a do tabuľky si pripísať ďalšie tri body. Už prvá tretina však naznačila, že to nebudú mať Oceliari proti maďarskému celku také jednoduché. A čo viac, od úvodu museli čeliť jeho útočným chúťkam. V absolútnom úvode to síce skúšali Repe aj Čížek, no prvá vážnejšia šanca v zápase prišla po zakončení domácich. Na začiatku tretej minúty vypálil Strech, Košarišťana ale podržala konštrukcia jeho bránky. Neplatilo to o tri minúty neskôr. Újbuda mala k dispozícii presilovú hru, ktorú pretavila v otvárací presný zásah. McNallyho puk tečoval v predbránkovom priestore Sofron a nedal tak Košarišťanovi šancu na úspešný zákrok. 1:0 pre tím Budapešti. Košičania nezaháľali a už o minútu neskôr sa tlačili k vyrovnaniu. Peknú akciu ukončil ranou od modrej Čížek. Bálizs si však puk v rozhodujúcej chvíli všimol a dokázal ho zastaviť. A keď sa následne nepresadili ani Majdan so Zeleňákom, na ťahu bola Újbuda. A tá znova udrela. Na začiatku 11. minúty využil Sofron fakt, že mal Košarišťan zakrytý výhľad a nenápadnou strelou upravil už na 2:0. Bol to druhý presný zásah pravého krídelníka druhej formácie nášho súpera z Maďarska. A zároveň posledný zaujímavý moment prvej tretiny — nie preto, že sa už za osem minút nič neudialo, ale úvodné dejstvo muselo byť ukončené predčasne. Po kontakte Belluša s Carlislem to totiž plexisklo nevydržalo a muselo byť vymenené. Dohrávalo sa tak po pauze.

Prostredná časť zápasu tak priniesla neplánovane až 28 minút. Svojou aktivitou ju odštartoval Klempa, no na strelu to nemal, preto sa na úvodné zakončenie druhej tretiny muselo čakať. Prišlo počas košickej presilovky. Bálizsovu pozornosť sa pokúšali preveriť Haščák aj Belluš, no ani jeden zo spomínaných nevyslal výraznejšiu strelu. Veľká košická šanca ale prišla v 19. minúte. Klhůfek si vypracoval dobrú streleckú pozíciu, a tak sa ju pokúsil pretaviť v kontaktný gól. Bálizs však švihol svojou lapačkou a pokus českého útočníka v drese Oceliarov v nej ukryl. V 25. minúte mali zasa šťastie Košice. Po faule na McNallyho totiž nariadil hlavný arbiter trestné strieľanie, no rovnaký hráč v ňom neprekvapil Košarišťana a puk poslal len priamo do jeho betónu. Ďalšie minúty druhej tretiny priniesli predovšetkým obojstranne kvalitnú defenzívnu činnosť, pri ktorej mali útočníci len veľké problémy dostávať sa do šancí. Darilo sa to tým najkreatívnejším z nich. Aj preto mohol Haščák v 29. minúte znížiť na rozdiel jedného gólu, to by si však Bálizs na svoje konto nemohol pripísať ďalší úspešný zákrok. Naopak, päť minút pred prestávkou mohol už na 3:0 upraviť Orbán, ani on ale recept na gólmana nenašiel. Budapešť tak po 40 minútach hry viedla stále 2:0.

Oceliari sa ešte v záverečnej časti riadnej hracej doby pokúšali nepriaznivý stav zvrátiť. A mysleli to smrteľne vážne, veď už po 11 sekundách hry si domáci celok poriadne vydýchol. Nechýbalo totiž veľa a Chovan sa mohol tešiť z gólu, proti však bola konštrukcia Bálizsovej bránky. Budapešť sa následne zameriavala na hru, ktorú potrebovala a Košičanov držala od svojej bránky pomerne ďaleko. Až napokon udrela po tretíkrát. Udialo sa tak v 45. minúte. Po zaváhaní Oceliarov v defenzíve sa do úniku dostal Strech, ktorý našiel recept na Košarišťana a upravil na 3:0. Výsledok však svoju finálnu podobu ešte stále nemal. A nedosral ju ani v 56. minúte, keď sa Košice odhodlali k hre bez brankára. Majdan vtedy dobre tečoval Skokanovu ranu od modrej a Bálizsovi nedal najmenšiu šancu na úspešný zákrok. Budapešť však zareagovala na inkasovaný gól najlepším možným spôsobom, o minútu neskôr bol z toho Orbanov gól na 4:1. No a napokon, na finálnych 5:1 z pohľadu domácich zavŕšil v 60. minúte Pitt.