6 : 2
(2:2, 0:0, 4:0)
HK Poprad

HC Košice - HK Poprad 6:2 (2:2, 0:0, 4:0)

Góly a asistencie: 11. Miklík (Dudáš, Pacan), 19. Ovčačik (Pacan, Nagy), 43. Jenčík (Spilar, Suja), 48. Suja (Kessel, Spilar), 54. Nagy, 55. Jenčík (Kafka, Suja) – 15. Mlynarovič (Petran, Štrauch), 16. Buc (Abdul, Paločko ml.)

Vylúčení: 3:6 na dve min., presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Holm – Gajan, Gavalier, 4601 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Dudáš, Kessel, Šedivý, Ovčačík, Michalčin, Vrábeľ, Pulli, Koch – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Kafka, Hovorka (A), Šoltés – Spilar, Suja, Jenčík (A) – Hričina, Boltun, Petráš

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Petran, McDowell, Fabian (C), Krempaský, Ježek, Davydov, Korenko – Svitana (A), Mlynarovič (A), Štrauch – Abdul, Paločko ml., Buc – Paločko, Vartovník, Bondra – Hvila, Kundrik, Vašaš – Bjalončík

Zápas si priamo v Košiciach užili aj generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan a reprezentačný tréner A-mužstva Slovenska Craig Ramsey.

Prvá tretina veľkého východniarskeho derby priniesla obojstranne útočný hokej, ktorý ponúkol viacero dobrých príležitostí už vo svojich úvodných minútach. Demonštroval to Nagy, ktorý ale Corbeila neprekonal, na druhej strane zasa so svojím zakončením nepochodil Hvila. Domáci sa následne počas vlastného oslabenia dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, v ktorom na seba vzal zodpovednosť Jenčík. Jeho dobre myslená strela pod vyrážačku ale zasiahla len telo pripraveného popradského brankára. S gólmi sa tak vrece roztrhlo až v druhej polovici prvej tretiny, pričom všetko odštartoval Miklík. Ten sa s pukom dobre otočil a strelou do rohu Corbeilovej bránky nedal gólmanovi šancu na zákrok. Poprad sa následne zásluhou Mlynaroviča a Buca dostal do vedenia, ešte pred prestávkou sa ale do listiny strelcov zapísal pri svojej domácej premiére aj český bek Ovčačík. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:2.

Prostredná časť riadnej hracej doby bola chudobná ako na presné zásahy, tak aj na gólové šance. Obe defenzívy totiž pracovali výborne a na výpady súperovych útočníkov si dávali veľký pozor. Na prvú väčšiu šancu druhrej tretiny sme tak čakali necelé tri minúty, keď Kafka vysunul Šoltésa, avšak ten so svojím pokusom neuspel. Následne sa do šance natlačil aj strelec prvého popradského gólu Mlynarovič,  Lundström však ostal pokojný a jeho dva pokusy bez väčších problémov dokázal zneškodniť. Počas druhej dvadsaťminútovky sa tak v Košiciach stav nemenil.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Oceliari, ktorí si vybojovali výhodu presilovej hry. Suja počas nej našiel v úniku Spilara, ktorý síce ešte Corbeila neprekonal, puk sa však odrazil k Jenčíkovi a ten už domácih poslal do vedenia. Na druhej strane sa o zakončenie pokúšal McDowell, puk ale z jeho hokejky trafil len do zadného mantinela. Košice následne svojmu súperovi odskočili na rozdiel už dvoch gólov, a to zásluhou Suju, ktorý šikovne tečoval strelu Kessela. O šesť minút neskôr vypichol puk Bucovi Nagy a skúsene ho poslal do popradskej svätyne. Absolútnu prevahu Oceliarov v záverenčnej tretine podčiarkol svojím duhým gólom v zápase Jenčík, ktorý upravil na finálnych 6:2.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna, aj keď sme sa v nej dostali do vedenia. Dôležitým pre nás bolo, že sme sa v prostrednej časti rozohrali a v záverečnej časti zápasu už zúročili svoje presilovky, ale aj oslabenie."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Hráčom patrí moja pochvala za predvedený výkon v prvých dvoch tretinách, tá tretia nám už nevyšla podľa predstáv. Zápas nevyšiel našej elitnej formácii. Musím povedať, že Košice dnes zvíťazili celkom zaslúžene."