4 : 0
(1:0, 2:0, 1:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HC Košice– HK Dukla Ingema Michalovce 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 7. Haščák (Chovan, Skokan), 22. Chovan (Belluš, Majdan), 40. Chovan (Majdan, Haščák), 48. Klhůfek (Bezúch, Skokan)

Vylúčení: 7:9 na dve min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Smerek — Bogdaň, Jobbágy

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch, Bučko, Repe, Čížek, Růžička, Cibák — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan, Bezúch — Bortňák, Rapáč, Belluš — Milý, Hrabčák, Havrila

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Surák) — Mesikämmen, Bdžoch, Dalhuisen, Hančák, Zekucia, Novický, Hopkovič — Spilar, Lalancette, Juusela — Hričina, Galamboš, Boltun — L. Hvila, Linet, Safaraleev — Hamráček, Toma, Chalupa

Úvod stretnutia prinášal vzájomné oťukávačky, obaja súperi sa skôr spoznávali. Prvá vážnejšia šanca tak prišla až vo štvrtej minúte zápasu. Hopkovič vtedy po ľavej strane dobre vysunul spoluhráčov. Puk sa napokon dostal až k Juuselovi, ktorý z medzikružia Košarišťana neprepálil. Na opačnej strane však prišla košická gólová odpoveď počas presilovej hry. Skokan vtedy našiel Chovana, ktorý zasa poslal puk krásnou krížnou žabkou na Haščáka. Prišlo zakončenie pod hornú žrď, na ktorú nemal Trenčan šancu zareagovať. Oceliari viedli 1:0. V 11. minúte to mohlo byť z pohľadu domácich ešte veselšie, od modrej to totiž skúšal Bučko. Ten opečiatkoval konštrukciu michalovskej svätyne. V 16. minúte si na svoje konto pripísal mimoriadne dôležitý zákrok Andrej Košarišťan. Z bezprostrednej blízkosti sa ponad jeho pravé rameno snažil puk do siete zodvihnúť Sasfareleev, no košický gólman sa oklamať nenechal. Pred prestávkou prišiel ešte jeden presný zásah, keď sa presadil Belluš. Trenčan ale bránku vykopol, preto gól platiť nemohol. Po 1. tretine tak Košice viedli 1:0.

Do prostrednej časti riadnej hracej doby vykorčuľovali Michalovčania s úmyslom vyrovnať a potrápiť tak súpera z metropoly východného Slovenska. Pomerne rýchlo však inkasovali opäť. Na konci 22. minúty sa po sérii prihrávok k puku dostal Chovan. Trenčan bol na ľade a hoci sa ešte snažil priskočiť ku svojej ľavej žrdi, nepodarilo sa mu to. Chovan tak upravoval na 2:0. Gól mal na hokejke aj Mesikämmen. Ten to v 26. minúte skúšal od modrej, jeho ranu Košarišťan efektne vytesnil hlavou. O minútu neskôr si zasa priestor na ľade našiel Hričina, ktorý unikol košickej defenzíve. Ani tento robustný útočník ale recept na prekonanie gólmana Oceliarov nenašiel. No a keď sa to v 38. minúte nepodarilo ani Linetovi, Michalovčania začali pôsobiť mierne zúfalým dojmom. To sa im napokon vypomstilo. Dostali sa totiž do početnej nevýhody, čo dokázali Košice potrestať. Na začiatku 40. minúty Trenčan nezareagoval na dorážku Chovana, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. Košičania po 40 minútach hry viedli 3:0.

V poslednej časti riadnej hracej doby už nemali Michalovce na čo čakať a ak ešte chceli pomýšľať na úspech, museli sa sústrediť predovšetkým na ofenzívnu činnosť. Dobre organizovaná hra košických Oceliarov im to ale znemožňovala, napokon, do šancí sa postupne tlačili Čížek, Bortňák. Tí ich ešte nevyužili, no v 48. minúte prišiel predsa len košický gól s poradovým číslom štyri. Parádnym výpadom sa prezentoval Klhůfek. Ten volil v rozhodujúcej chvíli ranu švihom. Trenčan bol bez šance na úspešný zákrok, puk zapadol priamo do šibenice jeho bránky. No a keďže sa už v ďalšom priebehu tretej tretiny stav nemenil, Košičania si pripísali ďalšie víťazstvo v prípravnom zápase. Neinkasovali v druhom zápase v rade, po Škorvánkovi si tak čisté konto pripísal aj Košarišťan.

V doplňujúcom predĺžení už gól nepadol, Haščák totiž poslal puk len do hornej žrde.