4 : 3 pp
(2:2, 1:0, 0:1 — 1:0)
MAC ÚJBUDA

MAC Újbuda — HC Košice 4:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 — 1:0)

Góly a asistencie: 9. Langkow (Klempa, Pozsgai), 13. Bodó (Pitt), 29. Langkow (McNally), 64. Sofron (McNally) — 13. Rapáč (Jokeľ, Bortňák), 20. Haščák (Skokan, Zeleňák), 50. Bortňák (Milý)

Vylúčení: 6:5 na dve min., navyše: Belluš (KOS — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Purgat — Kacej, J. Konc ml., 605 divákov

MAC Budapešť: Bernard – McNally, Pozsgai, Carlisle, Blake Orbán, Garát, Fejes, Bugár – Brance Orbán, Strech, Terbócs – Klempa, Langkow, Sofron – Szigeti, Pitt, Bodó – Kreisz, Majoross, Loczi

HC Košice: Škorvánek (Košarišťan) — Koch, Čížek, Zeleňák, Slovák, Repe, Růžička — Haščák, Skokan, Majdan — Klhůfek, Chovan, Květoň — Belluš, Bortňák, Rapáč — Jokeľ, Suja, Milý

Zápas medzi Budapešťou a Košicami sľuboval od úvodu aktívny zápas. Ani jeden z celkov sa síce do vyložených šancí nedostával, ale oba tímy sa snažili hru držať puk pred bránkou súpera. Prvá príležitosť prišla v tretej minúte. Mala ju Budapešť, keď využila zaváhanie košickej defenzívy, no bránku hostí napokon minula. V konečnom dôsledku to však hráčov z hlavného mesta Maďarska príliš mrzieť nemuselo. Do vedenia totiž šli ako prví napokon v deviatej minúte. Langkow vtedy vložil hokejku do dráhy puku, pomýlil Škorvánka a dokonalým spôsobom tak zúžitkoval dobrú Klempovu prihrávku. V rovnakej minúte mohlo byť znova vyrovnané, a to vďaka Haščákovi. Košický ostrostrelec ale na Bernardovi zlyhal. Znova tak prišla maďarská gólová odpoveď. V polovici 13. minúty šla Újbuda do protiútoku, v ktorom na ľad poslala Repeho. Ten už v páde nedokázal zabrániť prihrávke na Bodá, a tak domáci celok viedol už 2:0. Tentokrát ale Košiciam rýchly odpoveď vyšla. Na konci 13. minúty totiž našiel parádnym spôsobom v prehustenom priestore Jokeľ Rapáča, preto už nemal urastený košický útočník problém skórovať. Navyše, Oceliari z východu Slovenska ešte pred prestávkou vyrovnali. 34 sekúnd pred prestávkou sa to gólom do šatne podarilo Haščákovi. Celá situácia nevyzerala nebezpečne, ale Haščák to trafil dobre a napokon puk predsa len poslal do Bernardovej siete. Po 20 minútach bol tak stav nerozhodný.

V prostrednej časti zápasu videli diváci prítomní na štadióne jediný presný zásah. Predchádzalo mu však niekoľko dobrých šancí. Už v 22. minúte mohli ísť Košice po prvýkrát do vedenia, Chovan s Klhůfkom ale z dobrých pozícií sieť maďarskej bránky nenapli. V 24. minúte sa to nepodarilo ani Milému. Navyše, Košice boli od tohto momentu dočasne oslabení — Belluš totiž za vrazenie na mantinel inkasoval štandardný dvojminútový trest aj 10 minút navyše. V 26. minúte sa jeho neprítomnosť na ľade snažila potrestať dvojica Bodó — Orbán. Parádne ich však „vygumoval“ Škorvánek, ktorý si na svoje konto pripísal dôležitý zákrok. V 27. minúte priniesol potrebný impulz do košických útočných radov dobrou prihrávkou Čížek, ale Budapešť si napokon Oceliarov postrážila a vytlačila ich len mimo palebných pozícií. Piaty presný zásah napokon padol počas 29. minúty. Langkow vtedy využil chvíľkovú nepozornosť košickej defenzívy a puk zasúval prakticky už do poloprázdnej bránky. Všemožne sa ešte Oceliari snažili nepriaznivý stav pred prestávkou zvrátiť, už sa im to nepodarilo. V 34. minúte sa nepresadil ani Repe, ktorého rana od modrej Bernardovi z lapačky vypadla. Zúročiť sa to ešte snažil Suja, ten však v bezprostrednej blízkosti brankára Újbudy neuspel. Budapešť tak po dvoch tretinách viedla 3:2.

Ak chceli Oceliari v hlavnom meste bodovať, museli svoju ofenzívnu činnosť počas záverečnej fázy riadnej hracej doby značne zdynamizovať. A hoci sa o to v úvode tretiny snažili, príliš sa im nedarilo. Chovan puk stratil, Sujovo zakončenie si zasa Bernard postrážil. Na začiatku 46. minúty vzplanuli po prvýkrát emócie, keď sa do strkanice pustili Pitt s Kochom. Arbitri to však veľmi rýchlo rozpustili, vylučovať sa preto nemuselo. Košice napokon získali výhodu presilovej hry o dve minúty neskôr, ale vo vytúžený vyrovnávajúci gól ju nepretavili. Újbuda mala šťastie, Květoň v stopercentnej šanci neuspel. Každopádne, Oceliari sa presadili takmer bezprostredne po Sofronovom návrate na ľad. Pred bránkou zapracoval výborne Milý a aj keď sa ešte jemu skórovať nepodarilo, ku gólovej dorážke sa dostal Bortňák. Začínalo sa znova od začiatku. V 54. minúte to na Bernarda poslal dobre Skokan, aj keď pálil z veľkého uhla. V tomto zákroku si bol však brankár maďarského celku istý. O minútu neskôr roztočili kolotoč v pásme Budapešti traja Oceliari, každopádne, na gól to nestačilo. V 58. minúte sa hostia tešili zo štvrtého gólu, ale predčasne. Rapáčov teč síce nebol márny, puk ale do siete neprepadol. V hlavnom meste Maďarska sa tak muselo predlžovať.

Nasledujúcich päť minút prinieslo atraktívny formát troch proti trom,viacero pekných momentov i vyložených šancí. V úvode zakončoval Langkow, ale jeho koncovka gólové parametre nemala. Na opačnej strane na maďarskú aktivitu odpovedal Belluš, každopádne, na Bernardovi pohorel. Budapešť napokon zápas zlomila v 64. minúte gólom Sofrona. Dva body tak ostali v Maďarsku, jeden putoval na východ Slovenskej republiky.