(0:0, 0:0, 0:0 — 0:0)
HK Dukla Ingema Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce — HC Košice 0:1 sn (0:0, 0:0, 0:0 — 0:0)

Góly a asistencie: rozh. sám. nájazd: Mráz (KOS)

Vylúčení: 4:3 na dve min., navyše: Jenyš (KOS — 10 min. za vrazenie na mantinel), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Tvrdoň, Stano — Synek, Šoltés (všetci SVK)

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Southorn, McCormack, Ventelä, Mihálik, Ťavoda, Louis, Zekucia – Regenda, Hickmott, Šoltés – Takáč, Lalancette, Bartánus – Erkinjuntti, Galamboš, Török – Chalupa, Češík, Mašlonka – Ragan

HC Košice: Riečický – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Réway, Mráz, Chovan – Belluš, Pospíšil, Klhůfek – Milý, J. Eliáš, Jenyš – Krasničan, Havrila, Jokeľ – Frič

Východniarske derby medzi Michalovcami a Košicami ponúkalo zaujímavé obrázky už od svojho úvodu — kto by ale čakal bezhlavé útočenie, ten by bol sklamaný. Domáce líšky sa dostali počas úvodných dvoch minút do dvoch zaujímavých výpadoch, no v oboch prípadoch im Košičania znemožnili vystreliť. Predovšetkým dobrá defenzívna činnosť oboch celkov bola dôvodom, prečo sme počas úvodnej časti väčšie množstvo gólových šancí nevideli. Hokejisti to napriek tomu skúšalu častou streľbou, v ktorej mali navrch Michalovčania. Mihálikovi sa ale Riečického prepáliť nepodarilo a svoj pozdrav poslal do lapačky gólmana Oceliarov aj Bartánus. Strely však lietali aj z čepeli hosťujúceho celku. Tomek sa musel mať na pozore pri zakončeniach Chovana aj Pospíšila, no ani jeden z menovaných sa napokon z gólu netešil. A keď sa už niesol záver prvej tretiny v pokojnom duchu, bolo jasné, že zápas zrejme veľa presných zásahov neprinesie. Do šatní sa tak muselo odkorčuľovať za nerozhodného stavu 0:0.

Do prostrednej časti zápasu chceli vstúpiť oba celky s podobnou taktikou, no zároveň doplnenou o prekvapivejší moment v útočných radoch. Taký mohol prísť už na konci 21. minúty, keď sa dostal k dobrému zakončeniu Bartánus. Svojím istým zákrokom sa však vyznamenal Riečický, ktorý Košičanov podržal. Michalovské líšky mali následne v 23. minúte aj výhodu presilovej hry, no niť významnejšie počas nej nevymysleli. Skórovať však mohli už pri hre piatich proti piatim, keď smerovala dopredu dvojica Šoltés — Hickmott. Prvý menovaný však nevolil najšťastnejšiu prihrávku, a tak ostala nebezpečná situácia bez streleckého pokusu. Hickmott neskóroval ani o tri minúty neskôr. Tentokrát sa mu už síce vystreliť podarilo, ale zuby si vylámal na rozchytanom Riečickom. Pred prestávkou ešte chceli skórovať aj Košičania, ktorí to demonštrovali na konci 36. minúty. Pospíšilovi sa však z bezprostrednej blízkosti puk za Tomekov chrbát pretlačiť nepodarilo. Aj po 40 minútach hry sme tak mohli konštatovať, že na východe republiky gól nepadol.

O to dôležitejšie tak bolo správne vkročiť do záverečnej časti riadnej hracej doby. Jediný inkasovaný gól totiž mohol znamenať koniec bodovým nádejám. O čosi bližšie k nemu mali v úvode domáci, ktorí mohli zúročiť Jenyšovo vylúčenie z úvodu 42. minúty. Naďalej však platilo, že presilové hry rozhodujúcim faktorom neboli. Aktéri zápasu však nevedeli nájsť recept na súperovho gólmana ani dlho po nich. A napokon to platilo až do samého záveru riadnej hracej doby. Po 60 minútach gólových suchôt tak muselo na rad prísť nadstavených päť minút.

Hoci ponúkal formát troch proti trom na ľade viac miesta na odvážnejšie kombinácie, ani jeden z tímov sa nechcel definitívne pripraviť o možnosť strhnúť na svoju stranu aj druhý bod. Definitívnu podobu tak museli dať výsledku až samostatné nájazdy. V nich za domácich skóroval len Bartánus, v košickom drese sa to podarilo Bellušovi a Mrázovi. Práve Bruno Mráz tak rozhodol, že druhý bod poputuje do metropoly východu.