4 : 2
(0:0, 2:2, 2:0)
HK Dukla Trenčín

HC Košice - HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly a asistencie: 22. Šoltés (Pulli, Boltun), 39. Jenčík (Spilar), 51. Petráš (Klíma, Čížek), 60. Šoltés (Nagy, Boltun) - 21. Ölvecký (Starosta, Varga), 32. Bezúch (Radivojevič, Mikula)

Vylúčení: 4:3 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Smrek, Kollár, 5687 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Dudáš, Kessel, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin, Petráš – Jenčík, Pacan, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Nagy, Boltun, Hričina – Klíma, Vrábeľ, Šoltés

HK Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, Themár – Radivojevič, Ölvecký, Varga – Sojčík, Ružička, Bezúch – Mikula, Dlouhý, Hecl – Švec, Pardavý, Gašparovič

Otváracia tretina zápasu medzi Košicami a Trenčínom priniesla obojstranne vyrovnaný dynamický hokej, v ktorom sa šance striedali s dobrou defenzívnou hrou. Na prvú väčšiu šancu sme si tak museli počkať do štvrtej minúty, keď poslal od modrej čiary dobrý pokus Pulli. Jeho ranu Valent nevidel, puk ale napokon skončil na zadnom mantineli. Na druhej strane neuspeli Trenčania v prečíslení troch proti dvom, Košice dobre podržal gólman Lundström. Ešte pred prestávkou sa mohla udiať podobná situácia aj na opačnej strane, Nagy však nemal dostatočnú rýchlosť, a tak volil len strelu. Zakončenie košického kapitána pritom Valent bez väčších problémov pokryl. Po 20 minútach hry tak platil bezgólový stav 0:0.

Úvod prostrednej časti riadnej hracej doby priniesol dva rýchle presné zásahy. Do vedenia sa najskôr dostala Dukla, a to zásluhou Ölveckého. Ten to skúsil z veľkého uhla a prekvapil tak Lundströma v našej bránke. Už o 41 sekúnd ale bolo vyrovnané, na konci našej útočnej akcie totiž stál Šoltés, ktorý nedal Valentovi šancu na zákrok. Nasledovala šanca Sojčíka, ktorý dostal ideálny puk medzi kruhy, ale na košického brankára bol prikrátky. Na našej strane mal k dispozícii trestné strieľanie Pacan, s takouto situáciou si zasa poradil Valent. Ešte pred prestávkou skórovali raz oba celky. Najskôr prinavrátil Dukle vedenie Bezúch, v predposlednej minúte ale upravil na 2:2 Jenčík. Po 40 minútach hry tak platil remízový stav.

Prvé minúty poslednej časti riadnej hracej doby patrili jednoznačne domácim. Tí sa už po niekoľkých sekundách usadili v pásme Trenčína a vypracovali si pomerne slušný tlak. Po Pacanovom priťuknutí na modrú čiaru musel Valent chytiť poriadnu delovku, avšak s touto situáciou si poradil. Trenčiansky brankár zneškodnil aj Petrášov prienik a technické zakončenie po ľade. V druhom súboji týchto dvoch mužov už ale uspel košický hokejista, ktorý využil prečíslenie dvoch proti jednému a poslal domácich do vedenia. Na konečných 4:2 upravil gólom do prázdnej bránky Šoltés, a tak si Košice do tabuľky pripísali dôležité tri body.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "V prvej tretine to bolo z našej strany kostrbaté, v tej druhej sme sa dokázali súperovi Vyrovnať. Podstatné pre nás bolo, že sme dokázali dvakrát zmazať náskok Trenčína a sami sa dostať do vedenia. S výsledkom sme spokojní, takto musíme pracovať aj naďalej."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Som pokojný typ človeka, ale dnes sa budem hnevať. Dve tretiny sme hrali dobre, nad súperom sa nám podarilo dvakrát vyhrávať, ale v tej tretej prišiel nepochopiteľný skrat. Dnešný zápas sme si prehrali sami."