5 : 0
(1:0, 1:0, 3:0)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky – HC Košice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly a asistencie: 18. Števuliak (Ahlholm, Kozák), 31. Jackson (Roman, Afanasyev), 45. Klempa (Langkow, Jackson), 49. Števuliak (Šišovský, Knižka), 55. Števuliak (Klempa, Langkow).

Vylúčení: 5:5 na dve min., presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Baluška – Orolin, Junek (všetko SVK), Beniač (videorozhodca)

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Kozák, Knižka, Holenda, Roman, Tóth, Ligas – Jackson, Šiška, Afanasyev – Klempa, Langkow, Števuliak – Ahlholm, Barto, Šišovský – Ondrušek, fetkovič, Mišiak

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Romančík, Volgin, Saucerman, Cibák, Šedivý, Novota, Jacko – Bartánus, Slovák, Lapšanský – Pereskokov, Ihnačák, Rogoň – Mrázik, Chovan, Klhůfek – Milý, Havrila, Jokeľ

Opatrný úvod zápasu značil, že mužstvá sa spoznávajú. Zmeny v zostave aj na trénerskej lavičke zamiešali očakávaniami. Kormidelník Oceliarov Kalle Kaskinen sa rozhodol zo zdravotných dôvodov tento zápas vynechať. Na jeho mieste ho zastúpil Timo Saarikoski s asistenciou Gabriela Spilára. Košičania mali jediný cieľ – vrátiť domácim požičané. V poslednom stretnutí zo stredy Novozámčania zvíťazili na východe 5:2. Už v 3. minúte sa Košičania nechali oslabiť faulom Šedivého, no zakrátko na domácej strane sedel na trestnej lavici Langkow. V 5. minúte dokonca Býci ohrozili Riečického vo vlastnom oslabení. V prečíslení boli ŠiškaJackson, ale košickí gólman zatvoril dvere medzi troma žrďami. Táto ofenzíva zelených len povzbudila k ďalším útokom. Stačilo len 7 minút odvety na to, aby sa hráči do seba pustili. Potrestaní boli ŠtevuliakKlhůfek. Ani po 10 minútach sa tempo hry nerozbehlo. Zatiaľ čo domáci hokejisti testovali košickú defenzívu, na opačnej strane klziska sa nezrodila žiadna dôležitá šanca. Domáci hráči napádali košické rozohrávky už na bránkovej čiare. Hostia dokázali v druhej polovici dejstva zapnúť motory. Snažili sa potrestať chybné prihrávky Novozámčanov v obrannom pásme, no ťaháčikmi od modrej by len ťažko dostali puk za chrbát Bakalu. V 12. minúte sa pred bránkou Mrázik ulakomil a neprihral voľnému Chovanovi na opačnej strane. 0:0. Naďalej sa obe mužstvá usilovali o otvárací gól, ktorý by udal smer zápasu – avšak bezvýsledne. Hra ostala opatrná a tempo uvoľnené. Zápas by oživil jedine gól ako blesk z jasného neba. Neskôr sa do bránky domácich tlačili Pereskokov v mixovanom útoku s JokeľomIhnačákom. Domáci brankár udržal čistý štít do toho momentu. Na koňa sa postupne dostali Košičania. V 14. minúte nepríjemne nastreľovali puky pred bránku Milý aj Jokeľ. Neskorší protiútok tretej formácie hostí mohol zavŕšiť gólom Mrázik, no puk mu pred čepeľou skočil do výšky a nemohol tak zakončiť do odkrytej časti zámockej svätyne. Tri minúty pred prvým klaksónom sa nebezpečne predieral obranou Košíc Langkow. Faulom ho zastavil Romančík. Aj keď sa hosťom darilo vyhadzovať puky, trest ich neminul. Strelu Ahlholma zachytil pred bránkoviskom nikým nekrytý Števuliak, ktorý zakončoval teplomerom. Až tento zásah dal stretnutiu náboj. Košičania sa začali snažiť o protiútoky, aby nešli do šatne s mankom. Novozámčania boli pri chuti a neraz kombinovali až pokiaľ nerozložili košické obranné zoskupenie. V závere tretiny Pavel Klhůfek len potvrdil svoj pokles streleckej formy. Zaznela prvá siréna a domáci viedli 1:0.

V úvodnom dejstve domáci vystrelili na bránu Košíc až 16-krát. Košičanov čakala náročná misia, no od prvého vhadzovania sa do nej pustili naplno. V obrane si poradili so stratégiami domácich a v útoku vyčerpávali novozámockého gólmana. 23. minútu odvetného stretnutia okorenil otočkou poza bránku domácich Alexei Volgin. Jeho strelu pokryl brankár Býkov. V nasledujúcej akcii Hatala nepríjemne narazil na mantinel Adama Lapšanského. Ten sa po prerušení držal za ľavé rameno. Zámockí hokejisti cítili nutnú potrebu poistného gólu. O ten sa snažil po protiútoku ťaháčikom z modrej Klempa. Oceliari dlho držali útočné pásmo a skúšali všeličo, no defenzíva Býkov bola nepriepustná. Český útočník Klhůfek sa neraz predral do nádejnej pozície, no na 18. gól sezóny to stále nestačilo. Rovnako sa snažili prekvapiť domáceho brankára Mrázik či Saucerman. Ani 7 minút košickej prevahy sa nezaslúžilo o vyrovnanie. Na opačnej strane si mohol polepšiť štatistiky Bull. Neprekonal ani takmer ležiaceho Riečického. Jeho strelecký pokus skončil na sieti. Ďalší košický útočný tlak si vypýtal tretie vylúčenie Novozámčanov. Nádej hostí zhasla pri okamžitom vylúčení Klhůfka. Hra štyroch proti štyrom dala hráčom viac priestoru. Nesprávnu prihrávku Volgina mohli z prečíslenia zužitkovať domáci – skóre však ostalo nezmenené, pretože košický muž v maske Riečický nestratil koncentráciu. Len 15 sekúnd zámockej početnej výhody sa zaslúžilo o dôležité udržanie pásma. Domáci hokejisti sa vysporiadali s viacerými odrazenými pukmi. Ten posledný kľučkou zasunul do bránky Jackson. Frustrovaná a rezignovaná obrana Košíc dovoľovala súperovi útoky, ktoré zastavoval jedine posledný muž – Riečický. Likvidoval chaotické situácie pred jeho územím, strely od modrej, pozornosť skúšajúce strely z oblasti kruhov, a to všetko bez výraznej pomoci obrancov. Statickosť košickej hry dokazoval fakt, že od 27. minúty sa nezmohli na útok. Len zopár individualít ako Marek Slovák napádali všetky signály domácich. Ani túto dôležitú presilovú hru Košičania nevyužili. Medzitým oznámili mužstvá zranenia Lapšanského Barta. Býci sa naďalej snažili o rýchle kontry, no v prostrednej časti už bez úspechu. Záver tretiny patril hosťom, ktorí už aj bezhlavo pálili na bránku. Čisté konto Bakalu ostalo neohrozené.

Ani poslednú dvadsaťminútovku nezačali lepšie Oceliari. Býci tlačili hostí do obranného pásma a neraz kombinovali veľmi nebezpečne priamo pred Riečickým. Následne polovica novozámockej presilovky vyzerala ako riadna hra piatich proti piatim, ale to len do momentu, keď udreli aj tretíkrát. Spoluprácu JacksonLangkowKlempa zavŕšil posledný menovaný strelou do odkrytej brány. Košická obrana sa nechala rozťukať a stratila aj to dvojgólové manko. Domáci hokejisti boli rýchlejší, dynamickejší, anticipovali presne a ich súhra vytvárala obraz favorita zápasu. O korekciu skóre sa posnažil Volgin, ktorý stál pred bránkou a zrážal puk Bartánusa. Klinec do rakvy pribil dvojgólový strelec Patrik Števuliak – 4:0. Opäť gól zapríčinili známe faktory zápasu a nepoučiteľnosť hostí. Viac priestoru za takéhoto stavu dostával aj mladík Novota. Ani snaha odchovanca košického hokeja predsa nepriniesla čestný zásah. Na ľadovej ploche pristáli o niekoľko minút šiltovky – Patrik Števuliak udrel aj tretíkrát. Asistovali mu teraz už dvojbodoví KlempaLangkow. Býci sa ku koncu zápasu previnili príliš veľkým počtom hráčov na ľade. Trestu sa vôbec nebránili a zámocký gólman odolal. A zlikvidoval aj ďalšie košické pokusy, ktoré na neho vysielali v poslednej minúte. Nové Zámky zvíťazili 5:0 a stali sa už tretím outsiderom dnešného kola, ktorý prekvapil. Košice ostávajú v tabuľke na 5. priečke.