4 : 5
(2:2, 1:3, 1:0)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky — HC Košice 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Stupka (Pospíšil, Bajtek), 13. Holovič (Ordzovenský, Pospíšil), 21. Jurík (Fábry, Obdržálek), 45. Andrisík (Števuliak, Holovič) — 3. Rapáč (Bortňák, Suja), 15. Pavlin (Chovan), 23. Milý (Skokan, Růžička), 31. Majdan (Pavlin, Skokan), 33. Suja (Rapáč, Bortňák)

Vylúčení: 7:4 na dve min., presilovky: 1:2 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin (SVK), Kókai (HUN) — Rojík (SVK), Kis-Király (HUN), 1378 divákov

HC Nové Zámky: Pavlas (Vyžinkár) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Bajtek, Pospíšil – Jurík, Fábry, Obdržálek – Andrisík, Hruška, Števuliak – Rogoň, Holovič, Jaša

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Růžička, Pavlin, Koch, Čížek, Repe, Bučko — Majdan, Skokan, Belluš — Květoň, Chovan, Klhůfek — Rapáč, Bortňák, Suja — Milý, Vrábeľ, Jokeľ

Košickí hokejisti smerovali v rámci 39. kola Tipsport ligy na južné Slovensko, kde si sily merali s domácimi Novými Zámkami. Zápas pritom ponúkal už od úvodu veľmi zaujímavé obrázky, veď Oceliari sa po prvýkrát presadili v polovici tretej minúty. Košice využili svoju prvú väčšiu šancu, keď Bortňák našiel ideálne Rapáča a ten už bezpečne prepálil Pavlasa medzi tromi žrďami. V ďalšom priebehu prvej tretiny si už dávali defenzívy oboch celkov na výraznejšie šance súpera väčší pozor, paradoxne sme však ešte pred prestávkou videli ďalšie tri góly. Nové Zámky dostali v 11. minúte puk na voľného Stupku, ktorý sa dokázal v situácii zorientovať a vystrelil do odkrytej časti Košarišťanovej bránky. Navyše, náš súper šiel následne aj do vedenia. Stalo sa tak pri našom dvojnásobnom oslabení. O hokejku počas neho prišiel na ľade Rapáč a aj keď sa trojica Oceliarov snažila obetavo brániť, proti údetnej pätici novozámockých korčuliarov bola bezmocná. Vôbec po prvýkrát poslal domáci celok do vedenia na konci 13. minúty Holovič. Už o dve minúty neskôr bol však stav opäť vyrovnaný. O ďalší pekný gól sa postaral slovinský reprezentačný obranca Pavlin, pre ktorého to bol vôbec prvý presný zásah v košickom drese. Proti jeho tvrdej rane od modrej bol Pavlas bezmocný. A keďže si už ani jeden z tímov pred prestávkou ďalšiu zásadnejšiu šancu nevypracoval, po 20 minútach sa z ľadu korčuľovalo za stavu 2:2.

Pochopiteľne, počas prostrednej časti zápasu chceli tento fakt jeho aktéri zmeniť. Lepšie začali tentokrát domáci, keď sa už v 21. minúte dostal do samostatného úniku Jurík. A okorenil ho aj tretím gólm Nových Zámkov, puk poslal bekhendom až za Košarišťanov chrbát. Znova však platilo, že štatisti na zimnom štadióne väčší priestor na oddych nedostali. Novozámocké vedenie totiž na svetelnej tabuli divákov tešilo len do začiatku 23. minúty. Vtedy dostal Milý puk do kruhu na vhadzovanie a ideálnym švihom vymietol pavučinu v hornom hornom rohu Pavlasovej bránky. Následne prišla na strane domácich séria vylúčení, ktorá sa napokon ukázala ako rozhodujúca. Belluš totiž ešte dobrým tečom Klhůfkovej rany neuspel, ale Oceliari šli do vedenia o niekoľko sekúnd neskôr. Poslal ich tam Majdan. Ten do siete upratal odrazený puk, Pavlas ho totiž po ďalšom dobrom zakončení Pavlina musel len vykopnúť späť do hry. Navyše, Košice sa ešte pred prestávkou dostali po prvýkrát aj do dvojgólového vedenia. Na konci 33. minúty inkasoval Suja milimetrovú prihrávku na bekhend, ktorým to aj zavesil do novozámockej siete. Išlo o poslednú zmenu stavu počas prostredného dejstva Po 40 minútach už preto nerozhodný stav neplatil — Košice vyhrávali 5:3.

Ak ešte chcel domáci celok pomýšľať na bodový zápis, v tretej tretine musel minimálne dvakrát skórovať a ideálne už neinkasovať. To sa však proti rozbehnutým Košiciam javilo ako veľmi ťažká úloha. Ocelari to napokon aj potvrdzovali svojou zvýšenou aktivitou. V 45. minúte však prišiel z ich pohľadu nešťastný moment. Andrisík sa za bránkou dostal k puku a z veľkého uhla ho nahadzoval na Košarišťana, no a brankár Oceliarov si ho zrazil do siete. Týmto gólom sa tak domáci celok vrátil späť do zápasu. Vpredu to tak skúšali Drtina aj Pospíšil, ale so svojimi pokusmi o nahodenie neuspeli. Naopak, Oceliari sa potrebovali čoraz viac sústrediť ne defenzívnu zložku. A keďže už súpera do vážnejšej šance nepustili, do tabuľky si pripísali ďalšie tri body. Košice tak ostali na čele ligového rebríčka.

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: „Proti lídrovi tabuľky sme dnes odohrali dobrý zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, v tej druhej sme doplatili na naše vylúčenia a súperovu dobrú koncovku. Páčilo sa mi, že sme ešte v záverečnej časti bojovali o výsledok, chýbalo nám aj trochu šťastia. Súper bol v koncovke lepší, my na nej ešte musíme popracovať.“

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Hrali sme dobre smerom dopredu, v defenzíve to nebolo také optimálne. Netradične sme nevyužili množstvo šancí, čo zvyčajne nepripúšťame. Dnes sme nehrali 60 minút tak, aby sme si mohli povedať, že sme vyhrali zaslúžene. V obrane sme mali veľa nedostatkov, musíme ich vyriešiť.“