4 : 2
(2:0, 0:1, 2:1)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky - HC Košice 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Góly a asistencie:  3. Hřebejk (Škoda, Jurík), 16. Fábry (Salija, Šille), 47. Zbořil (Hruška, Saulietis), 51. Šille (Plášil) – 24. Šoltés (Dudáš), 58. Jenčík (Kafka, Kessel)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Kacej, Synek

HC Mikron Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Novák, Husák, Hruška, Plášil, Salija, Jass, Ondrušek, Trávniček – Škoda, Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Novotný, Dubec

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Koch – Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Vrábeľ, Hričina – Hudák

Do Nových Zámkov dnes cestovali hokejisti HC Košice bez štvorice obrancov. Ovčačík ma zlomenú ruku, Matejkovi sa obnovilo zranenie, mimo hry je aj Michalčin a dlhodobo zranený je Bača. Z útočníkov je ešte stále chorý Spilar a ochorel aj Petráš. Zranenia v hornej časti tela majú Klíma a Koyš, v dolnej Pacan, Boltun a Novotný.

Prvá tretina priniesla obojstranne útočný hokej, do ktorého vstúpili lepšie domáci hokejisti. Tí sa mohli ešte v prvej minúte dostať do veľkej šance, avšak Juríka zastavilo len postavenie mimo hry. O minútu neskôr zakončoval Šoltés, ktorý preveril pozornosť Baroša. Novozámocký gólman si na svoje konto pripísal prvý dôležitý zákrok. Na gól čakali diváci napokon len do tretej minúty, keď sa dostal k odrazenému puku Hřebejk a poslal Nové Zámky do vedenia 1:0. Následne útočil náš súpera až so štyrmi korčuliarmi, čo chcel využiť Hruška. Jeho rana ale zapadla len do lapačky pripraveného Habala. V 12. a 16. minúte mali Košice najväčšie šance na gól v prvej tretine. Najskôr sa pred bránkoviskom dostal k puku Nagy, ktorý nechal vyniknúť Baroša, následne strelou od modrej neprekonal brankára domácich ani Čížek. Napriek tomu gól pred prestávkou ešte padol, a to z hokejky domáceho Fábryho. Nové Zámky tak po 20 minútach hry viedli 2:0.

Druhá tretina priniesla pokojnejší hokej, ako tomu bolo v prípade jej predchodkyne, a tak sa diváci museli uspokojiť aj s nižším počtom gólových šancí na jednej či druhej strane. Do tej prvej sa dostal na začiatku 24. minúty Fábry, ktorý bol síce tiesnený, napriek tomu ale donútil Habala zakročiť. Skóre sa následne menilo o minútu neskôr, keď sa dostal do úniku Šoltés, ktorý vrátil Košice späť do zápasu. Ešte pred prestávkou chcel vyrovnať Čížek, ktorý to po neprehľadnej situácii skúsil bombou od modrej, avšak našiel len hokejku jedného z domácich obrancov. Na druhej strane zasa neuspel Šimun, ktorý sa v bezprostrednej blízkosti Habala dostal k puku, na gól mu to ale nestačilo. Po 40 minútach hry tak platil stav 2:1.

Do tretej tretiny vykorčuľovali Košičania v oklieštenej zostave s jednoznačným cieľom - urobiť ešte niečo s výsledkom a pobiť sa tak o body. V 47. minúte ale prišla presilová hra domáceho celku, ktorý počas početnej výhody dokázal poslať do Habalovej siete aj tretí puk. Podarilo sa to Zbořilovi, ktorý upravoval na 3:1. Deväť minút pred koncom riadnej hracej doby sa navyše do listiny strelcov zapísal aj Šille. Na finálnych 4:2 z pohľadu domáceho celku upravil v 58. minúte presilovkovým gólom Jenčík.

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Proti Košiciam sme dnes odohrali výbornú prvú tretinu. Dostávali sme sa v nej do šancí, ktoré sme dokázali premieňať. V druhej časti hry prišiel mierny útlm, ale sme radi, že sa nám v záverečnej tretine podarilo streliť upokojujúci gól na 3:1. Tento moment rozhodol."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Súperovi sme dovolili priveľa, čo sa prejavilo aj na jeho dvoch góloch. V druhej časti sa nám síce podarilo vrátiť do zápasu, ale to už nestačilo."