1 : 7
(0:3, 1:2, 0:2)
HK Poprad

HK Poprad – HC Košice 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)

Góly a asistencie: 39. Ully (Svitana, Drgoň) – 6. Linet (Novota), 9. Bartánus (Parshin, Slovák), 16. Bartánus (Parshin, Slovák), 21. Mrázik (McPherson), 37. McPherson (Mrázik), 42. Šedivý (Ihnačák, McPherson), 48. Mrázik (Ihnačák, McPherson).

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Smrek – Gegáň, Knižka (všetko SVK), Jonák (videorozhodca)

HK Poprad: Todykov (od 21. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Novajovský, Hudec, Rymsha, Demo – Bondra D., Mešár, Svitana – Ully, Arniel, Livingston – Paločko, Mlynarovič, Bjalončík – Bondra N., Kundrik, Petráš

HC Košice: Riečický (Košarišťan) – Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Romančík, Cibák, Jacko – Bartánus, Slovák, Parshin – Mrázik, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Chovan, Klhůfek – Rogoň, Linet, Lapšanský

Úvod zápasu poznačilo ohrozenie Mešára. Riečický bol v pozore. Na konci 2. minúty opečiatkoval žŕdku popradskej brány Vadim Pereskokov – Rus dokazuje, že je v skvelej forme. Naďalej pokračovala ofenzíva Kamzíkov, no košická obrana blokovala, čo sa dalo. Ešte v 6. minúte ohrozil Todykova Pereskokov. Urobil tak dvakrát, no ani jeho dorážka nestačila na zlomenie Popradskej defenzívy. O niekoľko sekúnd náhle otvoril skóre Jakub Linet. Zimná posila Oceliarov zaknihovala svoj prvý gól. Linet si v bránkovisku dobre poradil s pukom. Asistoval mu Novota, pre ktorého to bol premiérový bod v drese Košíc. Gól zapríčinil, že Košičania boli na ľade všade. Popradskí hokejisti ťažko odolávali tejto situácii a pomohli si faulom. Využitie mohlo prísť z hokejky aktívneho Pereskokova, no jeho strelu spomedzi kruhov Todykov pokryl. Náhradou za to bol gól oslávenca Mareka Bartánusa. Prvý útok mu vypracoval peknú príležitosť, ktorú dnes 35-ročný hokejista nemohol zakončiť lepšie. Až po týchto minútach dokázali útočiť aj domáci. Podtatranci nedokázali v útoku však nič nevídané. V 16. minúte Parshin poslal nahrávku na nestráženého Bartánusa a ten zvýšil na 3:0 z pohľadu Košíc. Proti svojmu bývalému mužstvu strelil tak svoj 199. gól v extralige. Večer ako z ríše snov pre sympatického forwarda Košíc. Popradčania frustrovaní a zomknutí v strede pásma odolávali aj nepríjemnému tretiemu útoku Oceliarov. Zníženie mohlo prísť po šanci RymshuMešára, no vynikajúci Riečický priľahol puk. Chybičky v obrane hostí neostávajú potrestané a do šatne putujú Popradčania za stavu 0:3.

Ani po prestávke nevyšli zo šatne Popradčania nabudení. Košice opäť skórovali. Mrázik vyháňa domácu jednotku z bránky – 4:0 pre Košice. Poprad nezískal v posledných 3 zápasoch ani bod. Strely domácich nevyzerali ani pre laické oko ohrozujúco. Naopak každá šanca rivalov z metropoly východu dávala Popradu zabrať. Fanúšikovia Kamzíkov sa snažili svojimi pokrikmi predovšetkým prekričať tých pricestovaných. Povzbudenia nepomohli modrobielym dostať sa k nádejným útokom. V 26. minúte zlyhali pred ležiacim gólmanom Košíc tak Petráš, ako aj Kundrik. Skóre nezmenené – 0:4, no Poprad si vybojoval presilovku. Tri košické vyhodenia puku predchádzali jedinej presilovkovej šanci Dávida Bondru. Ten stroskotal na zatiaľ neprekonanom brankárovi Košíc. Nasledovalo niekoľko hluchých minút. V 32. minúte naznačil chuť na hetrik Bartánus, ale jeho pokus zlikvidovala druhá popradská voľba – Tomek. Rovnaká interakcia nastala aj o niekoľko minút neskôr, no na tretí presný úder si Marek Bartánus ešte počká. Niektorí fanúšikovia Popradu stále fandia, iní už len pískajú. Nespokojnosť vidieť aj na tvári trénera a asistentov. V 37. minúte zlyhali domáci aj piaty krát! Nevydarená kľučka Mrázika sa stala vhodnou prihrávkou na rozbehnutého McPhersona, ktorý skóroval. Na druhej strane sa snažil prvýkrát udrieť aj Nicholas Bondra. Niekoľko striel dnes pridal čierny kôň košickej obrany Colton Saucerman, no neúspešne. Košice sa nikam neponáhľali, no predsa sa im to vrátilo. Presilovku po faule Saucermana využil Ully – 1:5. Popradčania odohrajú vďaka ďalšiemu vylúčeniu začiatok záverečnej tretiny v početnej prevahe.

Domáci nevyužili presilovku a obrali sa tak o veľkú nádej na priblíženie sa už tak dosť vzdialenému súperovi. K najväčšej príležitosti sa dostal Mešár. Skrumáž pred bránou zažehnal Riečický. Onedlho prišiel šiesty zásah Košíc – presadil sa obranca Eduard Šedivý, ktorý tiež prispel vo veľkej miere košickým úspechom posledných týždňov. O gól sa naďalej snažil aj americký bek Saucerman. Jeho strely však doposiaľ nenašli cestu do siete. Ani elitná popradská formácia neprejavovala známky vážnejšieho ohrozenia štatistík nášho gólmana. V záverečnom dejstve atmosféra pôsobila akoby na štadióne žili len košickí priaznivci. Kamzíci naďalej skúšali šťastie. Strely spoza kruhov iba prispeli číslam Dominika Riečického, ktorého úspešnosť zákrokov siaha tesne nad hranicu 93 %. Domáci síce hrali, no góly sa rodili na opačnej strane. V 48. minúte zaklincoval skvelú šírkovú kombináciu McPhersonaIhnačáka druhým gólom Mrázik. Šance na akýkoľvek úspech skomplikovalo aj druhé vylúčenie na popradskej strane. Smútok z neúspechu umocnili domáci ďalším previnením. Mierne košické tempo hry sprevádzali hlasné chorály, ktoré sem pricestovali podporiť hosťujúci tím. Po nevyužitých presilovkách chceli pridať ďalší čestný úspech útočníci prvej formácie Popradu ArnielBondra – netrafili ani odkrytú časť brány. Na strane hostí sa dostal do vyloženej šance Slovák. Dnes ale ostal v pozícii dvojnásobného asistenta. Niekoľko skalných fanúšikov modrobielych skandovalo až do tretej sirény. Posledné minúty sa duel prakticky už len dohrával. Marek Slovák ešte ponúkol domácim príležitosť na gól svojím vylúčením. Ten neprišiel a Košice zvíťazili v Poprade 7:1. V tabuľke si upevnili 5. miesto. Náskok na Poprad je aktuálne 9 bodov, pričom Poprad odohral o jeden zápas viac. Náš A tím sa priblížil k štvrtým Michalovciam, za ktorými zaostáva o 5 bodov, no s výhodou zápasu k dobru.

Michal Mrázik pre hockeyslovakia.sk: „Musím povedať, že mi odľahlo. Na gól som už čakal veľmi dlho a teší ma, že mi to konečne padlo. Hralo sa mi veľmi dobre a bol to asi môj najlepší zápas za Košice. Veľmi mi pomohli spoluhráči a celý tím išiel od začiatku až do konca naplno. Vedeli sme, že menili trénerov, ale Poprad je nepríjemný súper. Majú silnú ofenzívu a na to sme si chceli dať pozor. Pre nás je podstatné, že máme štvrté víťazstvo v rade a takto chceme pokračovať.“

Tréneri po zápase (zdroj: hkpoprad.sk):

Martin Hrnčár, hlavný tréner HK Poprad: Najprv musím zablahoželať Košiciam k víťazstvu. Nadviažem nato, ako ukončil hodnotenie tréner hostí. Musím pochváliť a poďakovať sa fanúšikom, ktorí povzbudzovali Poprad do konca zápasu aj za nepriaznivého stavu. Keby nás celý štadión vypískal, nikto by nemohol povedať ani pol slova. Ukázalo to vysokú kultúru divákov, možno nás nechceli dostať ešte do väčšej krízy. Ja sa za tento výsledok hanbím, dúfam, že aj hráči. Čo sa týka zápasu, tak už v prvej tretine sme spravili obrovské chyby. Nepreberáme si hráčov, doslova sa pozeráme, ako si hádžu puk okolo nás. Čaká nás hodne práce, mentálnej, kondičnej a hernej. Tomuto mužstvu verím, ale obávam sa, že ešte niekoľko zápasov potrvá, kým budeme predvádzať hru, akú požadujem.

Kalle Kaskinen, hlavný tréner HC Košice: Teší ma víťazstvo. Výsledok 7:1 je možno až veľmi krutý pre Poprad, lebo tento zápas až tak dominantne nevyzeral. My sme mali veľmi dobrú prvú tretinu, využili sme svoje šance. Tiež ma teší, ako sme hrali v tej poslednej, hráči neprestali hrať a strelili ešte dva góly. Teší ma, že sa do hľadiska vrátili diváci. Musím pochváliť domácich fanúšikov, povzbudzovali Poprad za tohto stavu až do konca zápasu. Ukázali veľmi pozitívnu kultúru.

Foto zdroj: hockeyslovakia.sk