2 : 6
(0:5, 1:1, 1:0)
HK Poprad

HK Poprad — HC Košice 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 37. Haščák (Skokan), 48. Dalhuisen (Haščák, Skokan) – 6. Réway (Chovan, Mráz), 14. Klhůfek (Chovan), 15. Frič (Pavlin), 16. Belluš (Vrábeľ), 17. Mráz (Chovan, Klhůfek), 31. Mráz (Belluš)

Vylúčení: 6:8 na dve min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali:  Stano, Tvrdoň – Synek, Stanzel (všetci SVK)

HK Poprad: Rychlík (15. Vošvrda) – Repe, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Hudec, Kramár, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik

HC Košice: Riečický (Sedláček) – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Novota, Cibák – Réway, Mráz, Chovan – Frič, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Nagy, Havrila, Krasničan

Úvod východniarskeho derby sa niesol v pomerne pokojnom duchu, keď sa oba celky snažili vychádzať zo zabezpečených defenzív. Popradčania navyše získali v polovici štvrtej minúty výhodu presilovej hry, ale veľa počas nej nevymysleli. Naopak, po Mrázovom návrate na ľadovú plochu prebrali oceliari iniciatívu, z čoho pramenil aj ich prvý gól. Ten padol na konci šiestej minúty, keď hostia využili súperove zaváhanie a do šance vysunuli Chovana spolu s Réwayom. Prvý menovaný pritom načasoval svoju prihrávku ideálne, a tak už nemal Réway problém prekonať presúvajúceho sa Rychlíka. Rovnaká dvojica sa pritom do prečíslenia dostala aj o dve minúty neskôr, tentokrát však finálnu prihrávku pred brankára nepustil Brejčák. Košiciam to však príliš neprekážalo, keďže pred prestávkou skórovali ešte štyrikát. Rychlík lovil puk zo svojej siete aj v 14. minúte, keď Klhůfek tečoval presilovkovú strelu Chovana do bránky. No a následný individuálny prienik s gólovou bodkou v podaní Friča vyhnal Rychlíka spomedzi troch žrdí. Aj naďalej však pokračovala košická kanonáda, a tak ostal Vošvrda neprekonaný menej ako minútu. Z blízkosti ho najskôr prepálil Belluš a následne si nedal pozor ani na zakončenie z kruhu v podaní Mráza. Košice tak po 20 minútach viedli na ľade Popradu 5:0.

Zverenci trénera Petra Mikulu museli v prostrednej časti zápasu zabrať a vytvoriť si súvislejší tlak, aby dokázali nepriaznivý výsledok ešte výraznejšie skorigovať. Na obraze hry sa však nemenilo prakticky nič. S jediným rozdielom, góly už padali sporadickejšie. Prvý z nich sa mohol na rad dostať na konci 23. minúte, keď stál pred Riečickým osamotený Tavi, ale gólman oceliarov si s celou situáciou hravo poradil. Na oboch stranách následne prišli dvojminútové tresty, Popradčania pykali za zlé striedanie, keď boli na ľade v šestici, v drese Košíc sa zasa previnil držaním hokejky Frič. Ani viac priestoru ale gól neprinieslo. Padol až na konci 31. minúty, keď v rohu klziska zapracoval Belluš, v lepšej pozícii našiel Mráza a ten sa presadil aj po druhýkrát. Poprad prehrával už 0:6 a s výsledkom niečo potreboval rýchlo urobiť. Iskričku nádeje vykresal pre kamzíkov v polovici 37. minúty Haščák, ktorý nedal Riečickému šancu na úspešný zákrok. Čaro Riečického tak bolo prelomené po takmer 100 minútach. Pred prestávkou sa už však stav nemenil. Kamzíci stále prehrávali o päť gólov, tentokrát už 1:6.

Bolo jasné, že ak ešte budú chcieť hokejisti spod Tatier bodovať, predviesť budú minimálne takú gólovú kanonádu, akej svedkami sme boli v prvej časti z pohľadu Košíc. Oceliari však nič také pripustiť nechceli a vo svojich defenzívnych radoch si dávali veľký pozor. Z toho pramenilo aj minimum popradských gólových šancí. Jedna taká prišla v polovici 44. minúty, keď sa proti Riečickému rútil Svitana. Ten ešte volil blafák do bekhendu, ale košický gólman si s ním výborne poradil. Jediný gól tretej časti padol v 48. minúte, keď upravil Dalhuisen presilovkovým gólom na definitívnych 2:6 z pohľadu kamzíkov.