5 : 2
(1:0, 1:1, 3:1)
HC 05 Banská Bystrica

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly a asistencie: 12. Šoltés (Dudáš, Nagy), 39. Kafka (Hovorka, Jenčík), 45. Kafka (Hovorka), 51. Jenčík (Hovorka, Kafka), 58. Jenčík (Hovorka, Kafka) – 40. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Faille (Ďatelinka, Kubka)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc - Gavalier, Smrek, 4734 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Šedivý, Dudáš, Bača, Čížek, Pulli, Kessel, Koch, Matejka – Nagy, Boltun, Hričina – Jenčík, Hovorka, Kafka – Klíma, Pacan, Koyš – Šoltés, Suja, Vrábeľ

HC 05 Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihalik, Košecký – Faille, Surový, Brittain – Belluš, Češík, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Gabor, Valent, Andrisík

Do zápasu vstúpili oba celky dobrou defenzívnou činnosťou, a tak sme si na prvú vážnejšiu šancu museli počkať. V piatej minúte založil zaujímavú útočnú akciu Kubka, jeho spoluhráčom sa ale puk do siete dotlačiť nepodarilo. Na druhej strane unikli Košice počas vlastného oslabenia, tri rany v podaní Baču však Lassila pokryl. To už neplatilo pri presilovkovom zakončení Šoltésa, ktorý strelou do protipohybu gólmana poslal Košice do vedenia. Necelé dve minúty pred koncom prvej tretiny mohol ešte na 2:0 zvýšiť Vrábeľ, strieľanú prihrávku Suju ale netrafil ideálne a Lassila tak mohol pohodlne zakročiť.

Druhá tretina zápasu bola na gólové šance bohatá.Už po 40 sekundách hry sa medzi kruhmi dostal k puku Hovorka, ktorý, našťastie pre hostí, priestor troch žrdí netrafil. Na opačnej strane klziska zasa Belluš nechcene tečoval strelu svojho spoluhráča a zneistil tak Habala, puk napokon zastavil až zadný mantinel. Patrik Koyš následne nepremenil nariadené tresné strieľanie, Lassila sa totiž jeho pohybom oklamať nenechal. Druhý košický gól prišiel napokon v 39. minúte, keď sa do listiny strelcov zapísal Kafka. Stále však nebol koniec, o minútu a tri sekundy neskôr sa totiž podarilo znížiť Bubelovi. Do šatní sa tak šlo za stavu 2:1.

Do tretej tretiny vstúpili oba celky opatrne s vedomím toho, že inkasovaný gól by im mohol narobiť vážne problémy. Aj preto sa tímy zamerali na dôkladnú defenzívnu činnosť, ktorá zapríčinila častejšie prerušovanie hry v jej úvode. Na šancu sme tak musel čakať až do 45. minúty. Nanešťastie pre nás ju však Faille využil a vyrovnal na 2:2. Napriek tomu sa Banská Bystrica dlho netešila, v rovnakej minúte totiž pridal svoj druhý gól v zápase Kafka, ktorý domácim prinavrátil vedenie. V 51. minúte zvýšil už na 4:2 Jenčík. O našom víťazstve rozhodol definitívne gólom z 58. minúty práve Jenčík.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešný zápas bol bohatý na šance, či už tie naše, alebo súperove. Mali sme lepšie i horšie úseky, v ktorých nás podržal gólman Habal. Zápas sa lámal za stavu 2:2, keď sa nám podarilo streliť  tretí gól a opäť sme sa tak dostali do vedenia. Pochbvala dnes patrí hráčom za bojovnosť i fanúšikom za skvelú podporu.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Rozhodujúcim momentom bol jednoznačne tretí košický gól, od tohto momentu sme si už lepšiu šancu vypracovať nedokázali. Je to škoda, úvod totiž patril nám a môže nás mrzieť, že sme neskórovali skôr. Diváci dnes videli skvelý zápas.“