1 : 3
(1:0, 0:3, 0:0)
HC ‘05 Banská Bystrica

HC Košice - HC ‘05 Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Góly a asistencie: 13. Nagy (Spilar, Brophey) – 24. Higgs (Sýkora), 34. Marshall (Higgs, Asselin), 38. Kabáč (Gabor, Češík)

Vylúčení: 7:8 na dve min., navyše: Dudáš (KOS - 10 min. za nešportové správanie sa), Selleck (BBY - 10 min. za nešportové správanie sa), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc – Výleta, Gajan, 4916 divákov

HC Košice: Habal (M. Nagy) – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš (A), Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, L. Nagy (C) – Netík, Klíma, Kafka – Spilar (A), Galamboš, Šoltés – Hričina, Suja, Žitný – Krajňák

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Miller, Marshall, Mihalík (A), Sloboda, Ďatelinka (C), Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Faille (A), Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus

Zápas priniesol už od svojich úvodných sekúnd rýchly hokej, i keď celky sa skôr zameriavali na pozornú defenzívu. Diváci prítomní v Steel Aréne tak dlhší čas väčšiu šancu nevideli. Tá prvá prakticky znamenala aj gól, keď sa počas presilovej hry strelecky presadil košický kapitán Nagy. Po jeho presnom zásahu sa už hra mierne otvorila a oba celky si vypracovali viacero zaujímavých šancí. V košickom drese mohol skórovať Kafka, ktorý ostal osamotený pred Williamsom, napriek tomu ho ale neprepálil. Na opačnej strane si priestor na streľbu vytvoril Higgs, aj ten bol ale na gólmana prikrátky. V 18. minúte sa Oceliari počas vlastného oslabenia dostali dvakrát do prečíslenia. Hostia mali šťastie, že predovšetkým druhá príležitosť gólom neskončila, keďže Haščákovi sa na 2:0 upraviť nepodarilo. Ešte pred prestávkou sme boli svedkami aj prvej pästnej výmeny, v ktorej poslal Dudáš k ľadu Sellecka. Všetko sa udialo dve sekundy pred koncom, obaja hokejisti tak odkorčuľovali na trestné lavice. Viac zaujímavých momentov už úvodné dejstvo neprinieslo. Po 20 minútach hry tak Košice v šlágri kola viedli nad Banskou Bystricou 1:0.

Druhá tretina už priniesla podstatne väčší vietor v útočných pásmach oboch celkov od svojho absolútneho úvodu. Ako prví sa do šance po aktivite Kocha dostali domáci Košičania, ktorí výrazne ohrozili Williamsa. Banskobystrický gólman však zakročil včas, navyše aj posunul svoju bránku. Gôl z toho tentokrát nebol. Presný zásah ale prišiel v 24. minúte. Higgs najskôr Habala neprekonal, po následnom vhadzovaní už ale predsa len áno. Banskej Bystrici sa tak podarilo vyrovnať na 1:1. V 26. minúte mohol zasa na 1:2 upraviť Faille, ktorý korčuľoval sám proti Habalovi. Nášho gólmana si ešte chcel rozpohybovať, to sa mu ale nepodarilo, preto z toho nebol ani gól. Od 33. minúty však Barani hrali 4-minútovú presilovku o jedného muža, ktorú po minúte pretavili vo svoj druhý presný zásah. Postaral sa oň americký legionár Marshall. Košičania reagovali na gól zvýšenou útočnou aktivitou, ani tá im ale na prekonanie Williamsa nestačila. Naopak, v polovici 38. minúty inkasovali aj tretí gól, keď sa do listiny strelcov zapísal Kabáč. Po 40 minútach hry tak Oceliari prehrávali s Baranmi 1:3.

Košičania vykorčuľovali do záverečnej časti riadnej hracej doby s jasným úmyslom, a síce minimálne dvakrát skórovať a pobiť sa tak o body. Proti pozornej banskobystrickej defenzíve to ale nemali vôbec jednoduché. Napriek tomu si vypracovali niekoľko zaujímavých šancí. V 46. minúte si do jednej z nich nakorčuľoval Pretnar, ktorý to skúšal strelou zápästím. Williams mal veľké šťastie, že puk napokon svojím telom predsa len zastavil. O tri minúty neskôr zasa z uhla gólmana vystrašil Spilar, brankár musel jeho nastrelenie vykopnúť späť do hry. Ani v ďalšom priebehu tretej tretiny to tam už našim chlapcom nepadlo, po výsledku 1:3 si tak tri body zo zápasu odniesli Banskobystričania.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Dnešný zápas priniesol obetavosť z oboch strán. Naši chlapci sa snažili, bojovali a dali do toho všetko, žiaľ, tentokrát nám to tam nepopadalo. Rozhodla efektivita.“

Ivan Droppa, asistent trénera Banskej Bystrice: „V Košiciach sme dnes videli skvelý hokej. Po celých 60 minút mal zápas náboj a oba tímy sa dostávali do šancí. Vyhrali sme, osobne som preto s výsledkom spokojný.“