4 : 1
(1:0, 2:1, 1:0)
HK Nitra

HC Košice - HK Nitra 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 11. Novotný (Vrábeľ, Matejka), 29. Kessel (Pacan, Klíma), 31. Šoltés (Kessel), 57. Jenčík (Hričina, Pulli) – 21. Paulovič (Rais, Krištof)

Vylúčení: 7:4 na dve min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin - Gavalier, Bogdaň, 3896 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš (A), Matejka, Koch – Kafka, Hovorka (C), Jenčík (A) – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Suja – Petráš, Vrábeľ, Novotný

HK Nitra: Hartzell (Foltán) – Mezei (C), Rais, Ordzovenský, Milam (A), Korím, Kováčik (A), Pupák, Šille – Cope, Krištof, Paulovič – Blackwater, Friedmann, Luciani – Kutálek, Mikúš, Ručkay – Rzavský, Šiška, Štumpf

Už úvod stretnutia naznačil, prečo sa o zápase Košíc a Nitry hovorilo ako o šlágri kola. V prvej minúte sa totiž do zaujímavej šance dostal Hovorka, ktorý ale strelou spomedzi kruhov neuspel. O šesť minút neskôr sa rozhodol strieľať aj Šoltés, avšak Hartzell jeho puk skúsene pokryl. Neuspel ani Pacan a nitriansky gólman sa tak dostával do čoraz väčšej pohody. Zobral mu ju až Novotný, ktorý v 11. minúte využil moment prekvapenia a puk poslal do siete. Nitra hrala až do 17. minúty bez strely medzi tri žrde, a tak bol prvý zákrok Habala mimoriadne dôležitý. Košický brankár ho však zvládol, rovnako ako niekoľko ďalších, a tak sa šlo do šatní za stavu 1:0.

Narozdiel od prvej tretiny, do tej druhej vkročili lepšie hostia. Tí už po 24 sekundách dokázali vyrovnať, keď im na využitie presilovej hry stačili štyri sekundy. Do listiny strelcov sa zapísal Paulovič. Na tento gól ale dokázali Košice zareagovať o osem minút neskôr, keď sa presadila americká akvizícia z defenzív Kessel. O dve minúty neskôr využil presilovú hru v jej absolútnom závere Šoltés a upravil tak už na 3:1 v prospech Oceliarov. Pred prestávkou sme ešte videli nebezpečný pokus Copeho, ktorý ale Habal spoľahlivo ukryl vo svojej lapačke. Skóre sa tak už pred prestávkou nemenilo.

Do tretej tretiny vstúpili hostia s jasným úmyslom - vyrovnať. Tejto snahe prispôsobovali aj svoju hru, keď sa krátkymi a rýchlymi prihrávkami snažili dostať do šance. Košická defenzíva ale odolávala statočne a súpera do šancí často nepúšťala. Práve naopak, mohli to byť domáci, ktorí by sa štvrtým gólom dostali do ešte väčšej psychickej pohody, avšak Jenčík z veľkého uhla neuspel. Skórovať sa nepodarilo ani Klímovi, proti ktorému Hartzell dobre vykorčuľoval a jeho pokus hruďou pokryl. Ďalší priebeh zápasu patril pozorným defenzívam oboch celkov, ktoré zmenu stavu nechceli dlho nepripustiť. To platilo až do 57. minúty, na začiatku ktorej sa presadil Jenčík. Po výsledku 4:1 sa tak z výhry tešili Košice.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešný zápas bol z nášho pohľadu mimoriadne dôležitý a preto som rád, že sme ho zvládli. Snažili sme sa o nátlakovú hru, čo sa nám darilo. Pridali sme k tomu aj dobrú efektivitu, a tak sa teraz tešíme zo zaslúžených troch bodov.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Dnes sme sledovali veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Výnimky nastali azda len v druhej tretine, keď sme niekoľkokrát zbytočne chybovali a to nás napokon stálo dobrý výsledok. Stále sa trápime s presilovkami, no v našej hre dnes chýbalo aj mnoho iných vecí. Preto sme prehrali.“