HC Košice
štvrťfinále - 3. zápas
3 : 2 pp
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Stav série: 1:2
HC '05 Banská Bystrica

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 27. Pacan (Nagy), 58. Miklík (Šedivý, Čížek), 62. Spilar (Kessel, Pulli) - 40. Bartánus (Hrnka, Hohmann), 50. Asselin (Skalický, Faille)

Vylúčení: 5:4 na dve min., navyše: Pulli (KOS - 10 min. za pästný súboj), Asselin (BBY - 10 min. za pästný súboj), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Stano - Smrek, Stanzel, 5087 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Čížek, Šedivý, Kessel, Koch, Pulli, Michalčin, Pavúk, Vrábeľ – Miklík, Pacan, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Šoltés – Kafka, Klíma, Hovorka (A) – Hričina, Petráš, Koyš

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka (A), Kubka, Mihalík, Pretner, Gélinas, Delisle, Brejčák, Gabor – Hrnka, Bortňák, Lamoer – Bartánus (C), Bubela, Hohmann – Asselin, Faille (A), Skalický – Kabáč, Češík, Brittain

Prvá tretina priniesla obojstranne mimoriadne kvalitný hokej, ktorý so sebou niesol množstvo šancí aj tvrdých hokejových momentov. Za zmienku stojí zakončenie Spilara už z druhej minúty. Košický krídelník si vypýtal puk a preveril pozornosť Lukáša, ktorý nezaváhal. O šesť minút neskôr nastala pred bránkou hostí neprehľadná situácia, v ktorej sa zorientoval najlepšie Nagy. Ten to skúšal bekhendom, avšak presúvajúci sa gólman puk reflexívne zrazil. V 14. minúte zasa v banskobystrickom drese nerozohral ideálne Češík, a tak sa k puku dostali Košice. Po krátkej kombinácii zakončoval z medzikružia Kafka, ktorý trafil len do pripraveného gólmana. Ešte pred prestávkou spálil svoju šancu aj Hovorka, ktorý sa vydal na útočný výpad, avšak svojím zakončením príklepom Lukáša výraznejšie neprekvapil.

Aj druhá tretina priniesla útočný hokej plný gólových šancí. Na tú prvú sme si museli počkať do 25. minúty, keď sa hostia dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Hohmann ale nemal ideálnu pozíciu, a tak zakončil len priamo do Habala. O tri minúty neskôr sa už diváci dočkali gólu, keď namieril presne Pacan. Kanadský center v službách Košíc tak poslal domáci celok do vedenia. Veľmi rýchlo mohlo prísť vyrovnanie, po tlaku Banskej Bystrice totiž pálili Skalický, Češík i Asselin. Ani jeden z týchto pukov sa ale za pozorného Habala nezmestil. To už neplatilo v 40. minúte, keď hostia využili výhodu presilovej hry. Najlepšie sa totiž zorientoval Bartánus, ktorý zariadl remízový stav po 40 minútach hry. 

V tretej tretine sa oba celky zamerali na pozornú defenzívu, a tak sme už svedkami bezhlavého útočenia neboli. Ani Košice, ani Banská Bystrica, totiž nechceli nič riskovať, a tak sa spoliehali na hru v bezpečnej vzdialenosti od svojej bránky. Jeden prienik sme napriek tomu len videli. Postarala sa oň v 50. minúte Banská Bystrica, ktorá sa zásluhou Asselina dostala prvýkrát v zápase do vedenia. Košičania ale odpovedali rovnakým metrom, keď prekonal v 58. minúte Lukáša Miklík. Ten tak poslal zápas do predĺženia. 

Košičania napokon rozhodli o svojej výhre v 62. minúte, a to zásluhou Spilara. Košičania znížili stav štvrťfinálovej série na 1:2.

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Zápas nám vyšiel, podarilo sa nám dostať do vedenia a ja ďakujem chlapcom, že to nevzdali. Šťastie sa dnes priklonilo na našu stranu. Pomohli nám aj fantastickí diváci. Stále však v sérii prehrávame 1:2, a tak sa nemôžeme z dnešnej výhry zblázniť."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "V prvej tretine sme prehrávali množstvo osobných súbojov, to sa nemôže stávať. Potom sme síce viedli 2:1, ale ani to nestačilo. Súper bol v predĺžení lepší a rozhodol. Máme na čom stavať, ale musíme hrať zodpovedne po celý čas."

GALÉRIA