3 : 1
(1:0, 2:0, 0:1)
HC 07 Detva

HC Košice - HC 07 Detva 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 4. Pulli (Nagy, Kessel), 22. Kafka, 37. Kafka (Suja) – 58. Tibenský (Chovan)

Vylúčení: 3:4 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Gavalier, Smrek, 3056 divákov

HC Košice: Habal – Kessel, Pulli, Čížek, Bača, Dudáš, Šedivý, Matejka, Michalčin – Hričina, Boltun, L. Nagy – Kafka, Hovorka, Suja – Klíma, Pacan, Koyš – Novotný, Vrábeľ, Petráš

HC 07 Orin Detva: A. Nagy – Mar. Chovan, Kuklev, Šimon, Sládok, Gachulinec, Jendroľ, Fekiač – Ščurko, Surovka, Novák – Tibenský, Murček, Milý – Piačka, Mat. Chovan, Surový – Ondris, Huňady, Abramov

Do zápasu vstúpili lepšie domáce Košice, ktoré si dokázali prvú väčšiu šancu vypracovať na začiatku štvrtej minúty. Po prečíslení dvoch proti jednému ale Adam Nagy puk vo svojej moci udržal. Dlho sa však Detva netešila, v rovnakej minúte sa totiž po buly oprel do puku Pulli, ktorý už gólmana hostí prepálil. Detva sa následne prezentovala únikom dvoch hokejistov proti jednému košickému bekovi, po jej zakončení zastavila letiaci puk konštrukcia bránky. Ešte pred prestávkou mohlli na 2:0 zvýšiť Hričina i Pacan, zatiaľ čo prvý menovaný našiel len pripraveného Nagya, Pacanov teč smeroval na zadný mantinel.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby vyznela lepšie v prospech domácich Košíc. Tie dokázali už po minúte a jednej sekunde navýšiť svoje vedenie na 2:0, keď sa do listiny strelcov zapísal Kafka. Na druhej strane sa dobrou ranou od modrej prezentoval Surovka, avšak jeho pokus skončil len v pozornej lapačke Habala. Ešte pred prestávkou pridal Kafka aj svoj druhý gól v zápase, po 40 minútach hry tak Košice viedli pomerom 3:0.

Do tretej tretiny vykorčuľovali hostia s úmyslom potrápiť ešte svojho súpera, avšak Košičania kontrolovali hru bez väčších problémov a Detvu do šancí na vyrovnanie nepúšťali. Práve naopak, na 4:0 mohol zvýšiť Petráš, avšak jeho pokus Adam Nagy dobre zastavil. Konečnú podobu výsledku dal v 58. minúte Tibenský, ktorý upravil na 3:1.

Milan Jančuška, tréner Košic: „Dnešné víťazstvo sa nerodilo jednoducho. Súper k nám pricestroval defenzívne naladený a proti takejto taktike sme sa presadzovali len veľmi ťažko. Chýbala nám väčšia ľahkosť a dynamika v korčuľovaní. Reprezentačnú prestávku využijeme na oddych aj trénovanie.“

Ivan Dornič, tréner Detvy: „Som rád, že sa dnes chlapci Košíc nezľakli. Napriek tomu sme ale inkasovali tri zbytočné góly po našich chybách a zápas za takéhoto stavu sa proti Košiciam doťahuje už len veľmi ťažko.“