3 : 1
(1:1, 0:0, 2:0)
HK Dukla Trenčín

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 18. Radivojevič, 59. Varga (Sojčík, Frühauf), 60. Ölvecký (Radivojevič) - 16. Miklík (Nagy, Pacan)

Vylúčení: 6:5 na dve min., navyše Ölvecký (TRE, 10 minút - napádanie rozhodcov), Deveaux (TRE - 5 + 20 minút - faul kolenom), Habal (KOS - 20 minút - nešportové správanie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Jonák - Šefčík, Synek, 3280 divákov

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Varga, Sádecký, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Švec – Deveaux

HC Košice: Habal (59. Lundström) – Kessel, Ovčačík, Dudáš, Koch, Michalčin, Pulli, Vrábeľ, Klíma – Miklík, Pacan, Nagy – Spilar, Hovorka, Jenčík – Kafka, Suja, Šoltés – Hričina, Boltun, Petráš

Úvod šlágra kola patril hosťujúcim Oceliarom, ktorí si už v prvej minúte vypracovali gólovú šancu. Natlačil sa do nej Hovorka, ktorý sa zbavil defenzívy Trenčína, avšak Valenta následne prekonať nedokázal. Na opačnej strane mal Habal šťastie pri zakončení Starostu, puk sa tentokrát odrazil od konštrukcie bránky. V dobrej šanci sa ocitol aj Radivojevič, avšak Habal sa skúsene presunul a puk podržal. Hovorka následne neuspel v samostatnom úniku, avšak už o niekoľko minút neskôr sa Košice z gólu predsa len tešili. Za Oceliarov sa presadil Miklík, ktorý pohotovo doklepol puk do odkrytej Valentovej svätyne. Košičanom vydržalo vedenie len dve minúty a deväť sekúnd, o slovo sa totiž prihlásil Radivojevič a ten upravil na 1:1: Do šatní sa preto šlo práve za tohto stavu.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla divácky atraktívny hokej, v ktorom sa oba celky postarali o viacero dobrých šancí na gól. Do tej prvej sa mohol dostať Švec, obetavo však zahral Ovčačík, ktorý vo vzduchu súperovi puk odobral. Následne mohol skórovať Varga, avšak po jeho samostatnom úniku vytiahol Habal parádny zákrok, ktorý znamenal, že stav ostal nezmenený aj v tomto prípade. V tridsiatej minúte trafil Deveaux nepríjemne Kafku, pričom obaja hráči v tomto zápase skončili. Trenčiansky hokejista dostal trest do konca zápasu za faul kolenom, náš útočník odišiel z ľadu s veľkými bolesťami. Českého krídelníka tretej košickej formácie ešte chcel pomstiť Pacan, ktorý mohol upraviť na 2:1 z pohľadu Oceliarov, avšak Valent mu to skvelým zákrokom znemožnil. V druhej tretine sme tak gól nevideli.

Do tretej tretiny vstúpili lepšie Košičania, ktorí dostávali svojho súpera pod tlak. Dialo sa tak predovšetkým počas presilovej hry, keď vyslali Oceliari niekoľko dobrých striel, avšak gólman Valent potvrdil svoje kvality a zlikvidoval zakončenia Hovorku, Suju i Spilara. V Trenčíne sme následne videli nervózny záver zápasu, keď hlavní arbitri poslali do šatne košického gólmana Habala. Domáca Dukla tento fakt využila, skórovala zásluhou Vargu aj Ölveckého a zvíťazila pomerom 3:1.

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Máme za sebou dôležitý zápas, z ktorého majú pre nás tri body veľmi veľkú cenu. Poraziť Košice nebolo jednoduché, chlapci ale podali skvelý tímový výkon."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Zápas sa mi hodnotí ťažko. V prvej tretine sme boli súperovi vyrovnaným súperom, v tej druhej bol lepší Trenčín. V záverečnej časti sme si vypracovali viacero šancí, ktoré sme ale nepremenili. Rozhodli posledné minúty, prehrali sme kvôli vlastnej nedisciplinovanosti."