1 : 3
(0:0, 0:1, 1:2)
HK Poprad

HC Košice — HK Poprad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 51. Sukeľ (Milý) — 25. Dalhuisen (Larkin, Svitana), 48. Svitana, 59. Zagrapan (Svitana, Mar. Chovan)

Vylúčení: 4:4 na dve min., navyše: Rapáč (KOS — 10 min. za hrubosť), presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snano, Goga — Kacej, Jobbágy, 3966 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák — Rapáč, Chovan, Haščák — Paršin, Skokan, Sukeľ — Faith, Bortňák, Klhůfek — Milý, Eliáš, Belluš

HK Poprad: Vošvrda (Kristín) – Mar. Chovan, Ulrych, Dalhuisen, Larkin, Kozák, Brejčák, Semaňák, Dzivjak – Takáč, Zagrapan, Svitana – Handlovský, Bjalončík, Lapšanský – Ri. Huna, Ró. Huna, Mercier – Kundrik, Matej Paločko, Matúš Paločko

Košičania vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne a už po niekoľkých sekundách sa usadili v pásme súpera. Aktívny štart chceli hneď aj využiť, no Pavlin nechal svojou strelou od modrej len vyniknúť Vošvrdovu lapačku. Oceliari navyše museli štýl hry rýchlo zmeniť, v úvodnej dvojminútovke sa totiž nevyhli hneď dvom vylúčeniam. Nepomer na ľade všaak zvládli dobre a úvodný gól neinkasovali. Neudialo sa tak ani na začiatku štvrtej minúty, keď pálil spoza brániaceho hráča Ulrych. Puk napokon priestor Košarišťanovej bránky minul a košický gólman bol tak bez práce. To už neplatilo o šesť minút neskôr, keď sa Takáč dostal z protiútoku do dobrej šance. Po krížnej prihrávke mu ale strela bez prípravy nevyšla podľa predstáv, preto sa puk v sieti nezatrepotal. Fanúšikovia prítomní na štadióne naďalej sledovali hru, ktorá sa prelievala zo strany na stranu a mala skôr vysoko taktické parametre. K zakončeniam sa postupne dostávali Kozák, Haščák i Skokan, ani jeden z menovaných ale nebol v pozícii, po ktorej by mohol dvíhať ruky nad hlavu. Na ďalšiu väčšiu šancu sme si tak museli počkať až do úvodu osemnástej minúty. Skokan vtedy našiel pred bránkou Paršina, ktorý to bez premýšľania vyskúšal. Vošvrda ale zakončenie najnovšej košickej akvizície reflexívne vyrazil. Po 20 minútach hry tak platil stav 0:0.

V úvode prostrednej časti zápasu sa museli mať Oceliari na pozore, pri Bellušovom dvojminútovom treste ich totiž bolo na ľadovej ploche o jedného menej. Na obraze hry sa to však výraznejšie neprejavilo, keďže sa odohrávala pomerne často pri bránke Vošvrdu. Aj v tomto prípade tak platilo, že sme na väčšiu šancu čakali pomerne dlho. Paradoxne, padol z nej hneď prvý gól zápasu. Na konci piatej minúty Košarišťan reflexívne vyrazil tečované zakončenie od modrej, nanešťastie ale puk ešte dopadol na hokejku Dalhuisena. Ten tak poslal Kamzíkov pohotovo do vedenia. V 28. minúte to mohlo byť už 0:2, zaujímavý pokus do šibenice vysielal Ulrych. Tentokrát to ale košický brankár zvládol dobre a na svoje konto si pripísal dôležitý zákrok lapačkou. Košičania si pred pauzou vypracovali ešte niekoľko dobrých príležitostí. Od modrej najskôr strieľal Pavlin, s čím si Vošvrda poradil. Za svoj chrbát nepustil ani Rapáčovo zakončenie z kruhu a ani Skokanov prienik zakončený bekhendom. V 37. minúte to preto skúšal aj Haščák, ktorého rana ešte bola tečovaná. Puk napokon tesne preletel ponad popradskú bránku a skončil na zadnom mantineli. Oceliarom sa už pred prestávkou vyrovnať nepodarilo, pred treťou tretinou tak boli v nevýhode.

Pochopiteľne, zverenci trénera Petra Draisaitla to chceli čo najrýchlejšie zmeniť. Bolo však jasné, že proti dobre organizovanej defenzívnej hre súpera to budú mať veľmi ťažké — o to ťažšie, že v doterajšom priebehu zápasu neskórovali ani raz. Navyše, v úvode tretej časti zápasu mohli znova inkasovať, keď pristavil puk za bránkou len Paločkovi a ten zo zasa posúval do streleckej partie Kundrikovi. Nsšťastie pre domácich z toho zakončenie do odkrytej časti ich svätyne nebolo. Veselšie to z košického pohľadu mohlo byť v 46. minúte, keď sa Chovan po individuálnom prieniku pretlačil medzi kruhy a vystrelil. Toto zakončenie však našlo len Vošvrdu. Kamzíci sa o dve minúty neskôr dostali na koňa, keď trestné strieľanie v gól pretavil Svitana. Na jeho gólovú bodku dokázali Košice zareagovať ešte v rozumnom čase, v úvode 51. minúty Sukeľ využil Vošvrdovo neopatrné vykopnutie puku a dorazil ho až do siete. To ale bolo zo strany domácich všetko, navyše, v 59. minúte inkasovali tretí gól do prázdnej bránky z čepele Zagrapana, a tak si v úvode nadstavbovej časti na svoje konto pripísali prvú prehru.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „S hokejom, aký momentálne predvádzame, nemáme šancu v play-off šancu uspieť. Nehráme tak, ako sme už hrali. Zbytočne vymýšľame a potom to tak aj vyzerá. Musíme sa rýchlo spamätať, inak môžeme po štvrtýkrát skončiť už v prvom kole play-off.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Dnes sa nám podarilo nadviazať na výkon z predošlého zápasu. Dobre sme napádali i korčuľovali, s čím mal súper problémy. Dvomi strelenými gólmi sme sa dostali do psychickej pohody, vďaka čomu sme zápas dotiahli do víťazného konca.“