1 : 0
(0:0, 0:0, 1:0)
HC 07 Detva

Góly a asistencie: 53. Klíma (Kessel, Pacan)

Vylúčení: 13:12 na dve min., navyše Bača (5 + DKZ, hrubosť) - Ščurko (10 - napádanie rozhodcov), Žilka (10 -napadnutie hlavy a krku), Sládok (5 + TH, hrubosť) presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin – Bogdaň, Jobbágy, 4327 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Pulli, Kessel, Bača, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka (A), L. Nagy (C) – Klíma, Pacan, Šoltés – Hričina, Suja, Novotný – Bicek (A) Boltun, Jenčík

HC 07 Orin Detva: A. Nagy (Verbitsky) – Šimon, Gachulinec, Macejko, Fekiač – Sládok (C), Fedosov – Huňady, Jendroľ – Ščurko (A), Gašpar, Videlka – Žilka, Chovan, Milý – Halás, Murček, Surový – Petro, Srnka (A), Ondris

Zápasu predchádzala skvelá atmosféra už pred štadiónom. Dvojhodinový program obohatili hudobná formácia Sexit, DJ Oliver Egry, moderátor Tibor "Apa" Egry, stánky s občerstvením aj klubovými suvenírmi. Zábava pokračovala predzápasovou produkciou aj v hale, ktorej dominovali nové videofilmy i laserová show.

Na ľade potom Košice odštartovali novú sezónu poriadne zostra, keď sa už v prvej minúte v zápase proti Detve dostali do gólovej šance. Konkrétne to bol Nagy, ktorý v úniku proti svojmu menovcovi v bránke Detvy neuspel. O dve minúty zakončoval z podobnej pozície Šoltés, aj keď ten súperil s pomerne veľkým uhlom. Jeho zakončenie tak do siete nesmerovalo. Na opačnej strane sa pripomenul nováčik, no hoci prvý puk Lundströmovi vypadol, košický gólman nekapituloval. V ďalšom priebehu prvej tretiny sa ešte do šancí dostali Pacan i Pulli. Zatiaľ čo prvý menovaný priestor troch žrdí tesne minul, proti fínskemu obrancovi už zasiahol pozorný Adam Nagy. Do šatní sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj druhá tretina priniesla útočný hokej plný šancí na oboch stranách. Tú prvú mali Košice, avšak tvrdú strelu od modrej a následnú dorážku Adam Nagy pokryl. Na opačnej strane sa dostala Detva do prečíslenia troch proti dvom, Gašpar ale nechal vyniknúť Lundströma. Domácemu celku sa v 28. minúte podarilo skórovať, avšak gól pre hru vysokou hokejkou neplatil. Do vedenia sa tak chcela dostať Detva, ktorá vyslala do útoku trojicu korčuliarov na čele so Surovým. Jeho pokus ale Lundström telom zrazil do bezpečia. Gól nepadol po zakončení Vídelku, ani z následného košického prečíslenia dvoch proti jednému. Po 40 minútach hry tak stále platil stav 0:0.

Aj do tretej tretiny vstúpili Košice aktívne. Po akcii Pacana sa puk zaujímavo kĺzal bránkoviskom Nagya, avšak napokon skončil len na zadnom mantineli. Do šance sa následne dostal aj náš kapitán, Laco Nagy ale po vnútornom oblúku gólmana Detvy neprekonal. V reparáte neuspel Pacan, podobne si počínal Bicek. V 53. minúte sme už ale skórovali. Stalo sa tak po peknej akcii, na konci ktorej stál Klíma. Ten zakončoval do odkrytého priestoru Nagyovej bránky. Detva už na tento gól odpovedať nedokázala, a tak sme si pripísali prvú výhru v sezóne.

V zápase sme videli aj sympatické gesto vedenia klubu HC Košice, ktoré ocenilo dlhoročného fanúšika Oceliarov Dušana Viléma. Ten si prebral pamätný dres, v ktorom bude môcť podporovať svoj obľúbený tím.

Milan Jančuška, tréner Košíc: „Dnešné víťazstvo bolo z kategórie vydretých. Chlapci si to na ľade poctivo odmakali a práve takéto triumfy sú najcennejšie. Spokojný nie som s koncovkou, dlho sme sa trápili. Hneď v prvom striedaní sme nepremenili dve gólové šance a potom sa to s nami tiahlo celý zápas. Veríme, že to divákom vynahradíme už v nedeľu.“

Miroslav Chudý, tréner Detvy: „Myslím si, že náš tím sa za predvedený výkon hanbiť nemusí. S Košicami sme dlho hrali vyrovnanú partiu a aj keď boli pasáže, keď boli domáci lepším tímom, nás výborne podržal brankár Nagy. Popracovať však budeme musieť na presilových hrách, ktoré nám dnes vôbec nevychádzali podľa predstáv.“