1 : 2
(0:1, 0:1, 1:0)
HC Slovan Bratislava

HC Košice — HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 56. Chovan (Slovák) — 11. Štajnoch (Meszároš, Abdul), 30. Bondra (Petráš, Urbánek)

Vylúčení: 7:8 na dve min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel — Gegáň, Stanzel, 8340 divákov

HC Košice: Košarišťan (Škorvánek) — Slovák, Koch (A), Čížek (A), Repe, Růžička, Zeleňák, Bučko — Majdan, Chovan, Haščák — Klhůfek, Skokan (C), Bezúch — Rapáč, Bortňák, Belluš — Milý, Suja, Jokeľ

HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) — Bačík, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Šedivý, Podlipnik, Hudec — Vandas, Zigo, Abdul — Puliš, Kytnár, Sloboda — Miklík, Kukumberg (A), Matoušek — Petráš, Urbánek, Bondra — Žitný

Dlho očakávaný zápas prinášal od svojho absolútneho začiatku to, čo sa od neho očakávalo — vysoké tempo. V úvodných minútach boli Košice celkom, ktorý tvoril hru a ktorý udával tempo v pásme svojho súpera. To sa prejavilo aj v ich úvodnej šanci. Prišla 20 sekúnd pred koncom druhej minúty. Nahodený puk spoza kruhov fantasticky tečoval Majdan, no Habal stihol svoj betón reflexívne vykopnúť a svoj tím tak podržal. Rovnakí kohúti sa zoči-voči stretli aj v ôsmej minúte. V tomto prípade Habal vyrážal inú strelu a po vyrazenom puku sa Majdan naťahoval. Opäť mali viac šťastia Slovanisti, keďže neúspešne. V polovici prvej tretiny sa hra opticky vyrovnala a diváci si museli zvykať na taktickejšie výkony oboch celkov, ktoré si dávali veľký pozor v defenzíve. Lenže potom prišlo vylúčenie Rapáča, ktoré Bratislavčania potrestali. Vyhrali buly pred Košarišťanom, posunuli si tam puk a preniesli ho na Štajnocha. Ten už nedal gólmanovi Oceliarov šancu na úspešný zákrok. No a keďže sa už stav pred prestávkou nemenil, bratislavský Slovan vyhral svoju prvú tretinu po návrate do Tipsport ligy a po 20 minútach hry viedol pomerom 1:0.

V druhej tretine boli na ťahu Oceliari, ktorí mali svojmu súperovi čo vracať. Zaostávali za nim o gól, a tak potrebovali stav stretnutia čo najskôr dorovnať. Úvodné sekundy však nepriniesli žiadne zaujímavé momenty. Snáď len aktivitu Bačíka a Repeho, ale ani jeden zo spomínaných hokejistov to vo vážnejšiu šancu nepretavil. Útočné rady Košíc sa snažil rozhýbať Košarišťan, ktorý prihrával Majdanovi. V strednom pásme však nebol priestor na založenie akcie. S pukom sa následne pohral Urbánek. Pohybom tela síce oklamal súpera, ale od mantinela sa do streleckej pozície neprebojoval. Stále sme hrali bez vážnejšej šance. Platilo to do 29. minúty. Domáci celok si vtedy pred Habalom vypracoval veľký tlak, no nie a nie ho pretaviť vo vyrovnávajúci gól. V rovnakej minúte sa do šance tlačil aj Vandas. Košarišťan totiž puk vyrážal s dobrým úmyslom, no len pred hráča Slovana. Našťastie to nebolo na strelu z prvej a košická defenzíva všetko vyriešila. Druhý gól v zápase prišiel napokon na konci 30. minúty. A prišiel ako blesk z jasného neba. Bratislavčania zaviezli puk pred Košarišťana, kde prepadol až na Bondru. Ten prekvapil všetkých prítomných a zápästím upravil na 2:0 z pohľadu Slovana. To bol napokon aj stav, ktorý platil po 40 minútach hry.

Košiciam už neostávalo nič iné, ako do tretej tretiny mierne otvoriť defenzívu a pokúsiť sa o čo najrýchlejší kontaktný gól. Dobrou možnosťou bola ich dohrávaná presilová hra, no ani toto nebola situácia, ktorá by rozjasala vypredanú Steel Arénu. Navyše, hra následne nabrala mierne statický obraz, čo bolo pre Slovan vodou na mlyn. Belasí držali puk ďaleko od Habalovej bránky a znemožňovali tak Oceliarom dostať sa do streleckej pozície. To platilo do 47. minúty. Nasledujúcich 120 sekúnd bolo plne v réžii Oceliarov, ktorí si z bratislavskej bránky urobili strelnicu. Nášmu súperovi najskôr pomohla konštrukcia, potom mal šťastie, že sa z uhla nepresadil Klhůfek. Skórovať sa nám napokon podarilo na začiatku 56. minúty. Puk zaviezol do pásma Chovan, ktorý strelou zápästím prekvapil Vladislava Habala. Slovanu sme boli na dostrel. Aj preto sme to ešte v absolútnom závere skúsili hrou bez brankára, no vyrovnania sme sa už nedočkali. Po výhre v pomere 2:1 si tak tri body do tabuľky pripísal Slovan.

Peter Draisaitl, tréner Košíc: „Z môjho pohľadu bol Slovan zrelší ako my. Žiaľ, nedokázali sme nájsť „plán B,“ ako prekonať gólmana Habal. Pri všetkej úcte k nemu, on videl asi všetky naše strely. Neboli sme schopní dostať sa do lepších pozícií, a to ani počas našich presiloviek, ktorých bolo dosť. Dnešný zápas je pre nás dôležitým ponaučením.“

Roman Stantien, tréner Slovana: „Chlapcom sa chcem poďakovať za dobre odvedenú prácu. Podali sme kvalitný výkon — na čele s brankárom Habalom. Košice sú veľmi ťažký a nebezpečný súper, čo sa potvrdilo aj dnes. Zlomové to bolo počas nášho oslabenia piatich proti trom. “