1 : 2 sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Vítkovice

HC Vítkovice Ridera - HC Košice 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Góly a asistencie: 34. Kucsera (Mahbod) – 50. Haščák (Pulli, Suja) - rozh. sám. nájazd: Kafka

Vylúčení: 4:4 na dve min., navyše: Schleiss (VIT - 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc), Nagy (KOS - 5+10+DKZ za zhodenie rukavíc), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Baranka, Šidlík, Černý, Výtisk, Trška, Krenželok – Květoň, Roman, Zdráhal – Olesz (C), Lev (A), Schleiss – Szturc (A), Mahbod, Dej – Kurovský, Stránský, Pytlík – Kucsera

HC Košice: Habal (Škorvánek) - Dudáš, Lenďák, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Michalčin - Kafka, Brophey, Netík - Nagy, Krajňák, Šoltés - Suja, Galamboš, Haščák - Petráš, Klíma, Žitný - Jokeľ

V úvode stretnutia sa prezentoval náš súper kombinačným štýlom, a tak sme si na prvú vážnejšiu strelu museli počkať až do konca druhej minúty. Švihom to vtedy skúšal Dej, ktorého puk Habal pre istotu prikryl. Do pásma sa následne tlačili Brophey a neskôr aj Galamboš, ani tí však pred bránkou nič zaujímavé nevymysleli. Prvá vážnejšia šanca preto prišla až v polovici šiestej minúty, keď Dudáš využil svoje fyzické predpoklady a po individuálnej akcii sa natlačil pred Bartošáka. Bekhendový pokus nášho obrancu ale letel, žiaľ, len vedľa bránky Čechov. V dalšom priebehu prvej tretiny to ešte proti Bartošákovi skúšali Šoltés aj Šedivý, ani jeden z nich sa ale gólovo neprezentoval. Počas úvodného dejstva nevyužil ani jeden z tímov svoju presilovú hru, do šatní sa preto odišlo za bezgólovej remízy - 0:0.

Prvé sekundy prostrednej časti riadnej hracej doby zasa patrili Oceliarom. V prvej minúte Dudáš puk prenechal Netíkovi, ktorý sa pozrel na bránku a skúsil to švihom. Výborne ale zapracovala obrana Vítkovíc, ktorá letiaci puk včas zastavila. Neskôr si Dudáš zopakoval situáciu z prvej tretiny, tentokrát sa ale po individuálnej akcii dostal až k bránkovej čiare, kde nemal dostatok priestoru na lepšie zakončenie. V 31. minúte sa dostal do pästného súboja košický kapitán Nagy so Schleissom, po ktorom odišli obaja kohúti predčasne do šatní. O tri minúty neskôr dostal Kucsera ideálnu krížnu prihrávku do streleckej pozície, a tak bol z toho prvý gól v Habalovej sieti. Oceliari sa ešte pred prestávkou dostali do prečíslenia troch proti jednému, v ktorom najskôr Suja našiel Haščáka a ten sa o čosi podobné pokúšal so Šoltésom. Keďže jeho prihrávka presná nebola, obranca si s ňou poradil a šancu Košíc zneškodnil. Po 40 minútach hry Vítkovice viedli 1:0.

Na začiatku tretej tretiny pálil z medzikružia opäť Kucsera, ktorý chcel zvýšiť už na 2:0. Habal sa ale prezentoval skvelým zákrokom a svojich spoluhráčov výrazne podržal. V 50. minúte následne Košičania hrali v početnej výhode, čo napokon pretavili vo vytúžený gól. Pulliho priťuknutie využil Haščák, ktorý nedal bombou Bartošákovi šancu na úspešný zákrok. O štyri minúty neskôr zasa dostal Lev ideálnu prihrávku pred bránkovisko, stačilo mu len trafiť odkrytý priestor. Habal sa ale včas presunul a všetko dokázal s obrovským prehľadom vyriešiť. Na opačnej strane vyzval Netík na zakončenie Kafku, opäť bol ale v súboji jedného proti jednému úspešnejší len gólman. Keďže sa už stav počas riadnej hracej doby nemenil, na rad muselo prísť predĺženie.

V úvode predĺženia mali Košičania k dispozícii presilovú hru. Dokázali si počas nej vypracovať obrovskú šancu, keď sa pred bránkou ocitla trojica Netík - Brophey - Kafka. Tretí menovaný sa ešte dokázal ideálne uvoľniť, napriek tomu Bartošák jeho následné zakončenie zneškodnil. Necelé dve minúty pred koncom nerozhodol ani Brophey, ktorý si ešte puk posunul na bekhend a zakončil. Jeho pokus gólman Vítkovíc zneškodnil, víťaza tak museli určiť až samostatné nájazdy. V tých skóroval za Vítkovice Lev, za Košice to boli postupne Netík, Kafka a Žitný. Rozhodujúci gól bol tak pripísaný Petrovi Kafkovi.