(1:1, 0:1, 1:1)
Stav série: 0:1
HK Poprad

HC Košice  – HK Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 17. Brophey, 50. Haščák (Šerbatov, Derljuk) – 5. Buzzeo (Salija, Miller), 24. Mlynarovič (Svitana), 53. Petran (Karalahti, Buzzeo)

Vylúčení: 8:5 na dve min., navyše: Paukovček (POP - 10 min. za vrazenie na mantinel), Mlynarovič (POP - 5+DKZ za vrazenie na mantinel), presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Adamec – Orolin, Kacej, 6017 divákov

HC Košice: Habal (Laco) – Slovák, Koch, Šedivý, Derljuk, Pretnar, Dudáš (A), Čížek – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Kafka – Haščák, Ignatuškin, Lušňák – Šerbatov, Klíma, Petráš – Jokeľ

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (A), Fabian (C), Petran, Erving, Salija, Karalahti, Paločko – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Abdul – Macík, Paukovček, Belluš

Play-off sa začalo z pohľadu oboch celkov mimoriadne takticky - oba celky výborne vykrývali stredné pásmo a dobrou defenzívnou činnosťou znemožňovali súperovi dostať sa do šance. Zároveň však bolo jasné, že ani jeden z tímov neprišiel do zápasu brániť. Potvrdilo sa to v piatej minúte, keď sa do prvej šance dostal Heizer. Ten ostal počas presilovky Kamzíkov nepovšimnutý pred Habalom, patrične to však nevyužil. Hostí to ale mrzieť nemuselo, ešte v tej istej minúte sa totiž za chrbát košického brankára dostal iný puk - z ľavej strany ho poslal Buzzeo. Na začiatku deviatej minúty sa do šance dostali aj Košice, ktoré chceli vyrovnať. Z okolia kruhov na vhadzovanie vyslali azda päť striel, dve delovky schytal Erving. Stav sa však opäť menil až tri minúty a deväť sekúnd pred koncom. Vošvrda vtedy najskôr zastavil zakončenie z bezprostrednej blízkosti, následne ale nezvládol zareagovať na dorážku Bropheyho. Aj to bol dôvod, prečo platil po 20 minútach v Steel Aréne nerozhodný stav 1:1.

Aj úvod prostrednej časti riadnej hracej doby priniesol viacero neúspešných pokusov o založenie plynulejšej útočnej akcie. Tá prvá sa vydarila až Svitanovi v 24. minúte, keď sa preštrikoval až pred Habala. Sám síce ešte českého legionára v košickom drese neprekonal, no vytvoril ideálnu pozíciu pre Mlynaroviča. A ten už puk do siete predsa len dotlačil. Poprad tak vyhrával v stretnutí po druhýkrát. Samozrejme, Oceliari sa s tým zmieriť nechceli. V 28. minúte preto Dudáš založil na ľavej strane nádejnú akciu svojho celku, no chýbalo jej presvedčivejšie zakončenie. Na konci 33. minúty poslal Mlynarovič k ľadu nedovoleným spôsobom Nagya, no a popradský hráč v zápase dohral. Pre Košice z toho plynula päťminútová presilovka o jedného muža, počas ktorej hasil Vošvrda viacero nebezpečných pukov. O gól sa pokúšal aj Nagy, no jeho puk bol privysoký. A keďže sa pred prestávkou svojou zrazenou ranou nepresadil ani Haščák, bolo jasné, že do tretej tretiny vykorčuľujú so psychickou výhodou korčuliari popradského celku.

Do tretej tretiny vstúpili Košičania s jednoznačným úmyslom - skórovať a pobiť sa tak o zisk prvého bodu zo štvrťfinálovej série. Jasne to deklaroval aj Nagy, ktorý v úvodnej minúte napádal Minera. K puku sa však nedostal. Zámer Oceliarov naštrbil aj ich trest zo 43. minúty, keď sa na ľade ocitli so šiestimi mužmi, za čo musel pykať Petráš. Navyše, o necelé dve minúty neskôr sa na trestnú lavicu pobral aj Suja, ktorý si pomohol seknutím. Každopádne, oba tresty Košice zvládli bez vážnejšieho zaváhania, a tak sa mohli naplno pustiť do útočenia. To sa naplno prejavilo predovšetkým v 50. minúte. Šerbatovovu strelu totiž Vošvrda len vyrazil späť do hry, čo zúročil najlepším možným spôsobom Haščák. Bolo znova vyrovnané, tentokrát platil stav 2:2. Košičania mohli ísť po práci Šerbatova aj do vedenia, no Šedivý s Derljukom svoje pokusi nepremenili. Zákonite tak prišiel trest v podaní tretieho presného zásahu Kamzíkov. V poslednej sekunde 53. minúte rozhodol o ich výhre Petran.

Roman Šimíček, tréner Košíc: „Do zápasu sme šli s tým, že chceme urobiť pre víťazstvo maximum. Žiaľ, nie všetci hráči dnes svoje maximum predviedli. Poprad bol v stretnutí hokejovejší a vyhral zaslúžene. Napriek tomu si myslím, že bude táto séria ešte dlhá. Zajtra je nový deň, do zápasu musíme vstúpiť lepšie. Musíme hrať jednoduchšie, no hlavne pridať viac chcenia a bojovnosti.“

Roman Stantien, tréner Popradu: „Videli sme klasický play-off zápas plný nasadenia a bojovnosti. Tak, ako sme dnes vyhrali, tak sme mohli aj prehrať. V závere sme mali šťastie, no viackrát nás podržal aj brankár Vošvrda. O našom víťazstve napokon rozhodol kolektívny duch a nemalá dávka obetavosti.“