1 : 2 pp
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Nové Zámky

HC Nové Zámky - HC Košice 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly a asistencie: 51. Zbořil (Plášil, Saulietis) - 43. Vrábeľ (Petráš, Šedivý), 62. Hovorka (Šedivý, Kafka)

Vylúčení: 2:5 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, J. Konc – Orolin, Synek

HC Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Látal, Salija, Novák, Plášil, Jass, Hruška, Vidovič, Šimek – Varga, Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – Fábry, Rehák, Tužinský

HC Košice: Habal (Lundström) – Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, Novotný, Pavúk – Nagy, Boltun, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – Jenčík, Pacan, Šoltés – Klíma, Vrábeľ, Petráš

Košičania mali k dispozícii v úvode prvej tretiny presilovú hru, tú ale nezahrali podľa svojich predstáv. Práve naopak, pri prieniku Lantošiho mohli sami inkasovať. Aj druhá šanca patrila domácemu tímu, v piatej minúte zachytil Pulliho vyhodenie Šimun, ktorý preveril pozornosť Habala. Na druhej strane sa k puku dostal po skvelej práci Nagy, ten sa ešte snažil nájsť lepšie postaveného Spilara. Na nášho rýchlonohého útočníka však prihrávka neprešla. Ešte pred prestávkou spálil svoju šancu Novák, ktorý neuspel strelou od modrej. Po dvadsiatich minútach tak platil bezgólový stav 0:0.

Úvod prostrednej časti riadnej hracej doby už patril našim hokejistom. Tí boli od úvodu aktívnejším tímom, čo demonštroval po Hovorkovej prihrávke Kafka. Táto strela ale priestor troch žrdí tesne minula. Nasledovala rana Kessela, ktorú Baroš pokryl lapačkou a šanca Šoltésa. Ten chcel doraziť Jenčíkovu strelu, avšak z bezprostrednej blízkosti sa mu to nepodarilo. Nové Zámky mali následne k dispozícii dvojminútovú presilovku o dvoch mužov, avšak košická defenzíva zvládla toto oslabenie bez výraznejších problémov. Ešte pred prestávkou sme videli aj šancu Pacana, ktorý sa natlačil pred Baroša, avšak hrala proti nemu konštrukcia domácej bránky.

Košičania vstúpili do poslednej tretiny s úmyslom ujať sa vedenia a priblížiť sa tak k zisku troch bodov. To sa im podarilo pomerne rýchlo, na konci 43. minúty totiž svoju šancu v gól pretavil Vrábeľ. Skórovať chcel aj Boltun, ktorý ale sklepával Kesselov puk len tesne mimo priestor troch žrdí. Viedli sme do 51. minúty, práve vtedy sa totiž presilovkovým gólom prezentoval Zbořil a stav bol tak opäť nerozhodný. Nasledovali spálené šance Lantošiho, Šoltésa i Pacana. Stav sa už nemenil, nasledovalo tak predĺženie.

V predĺžení sa nám podarilo o všetkom rozhodnúť v druhej minúte, zakončenie Šedivého totiž tečoval do siete Marek Hovorka. Z Nových Zámkov si tak odvážame dva body.

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Žiaľ, nevyužili sme dvojminútovú presilovku piatich proti trom, čo nás napokon stálo body. V princípe si ale nemyslím, že by bol dnešný zápas nekvalitný. Diváci si ho museli užť. My sme napokon radi aj za jeden bod."

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "V prvej tretine bol náš súper lepší, od tej druhej sme ale začali dobre korčuľovať a dostávať sa do šancí. Posledná tretina priniesla náš vedúci gól aj presilvkovú odpoveď. V predĺžení súper šancu nevyužil, my áno. Odchádzame preto s dvomi bodmi."