6 : 3
(1:0, 2:1, 3:2)
MsHK Žilina

HC Košice - MsHK Žilina 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Góly a asistencie: 1. Šoltés (Hovorka, Šedivý), 26. Šedivý (Miklík), 33. Miklík (Nagy), 53. Spilar (Jenčík, Koch), 54. Jenčík (Kessel), 60. Nagy (Pacan, Pulli) – 38. Holovič (Tvrdoň), 49. Tvrdoň (Kozák), 51. Hruška (Mikuš, Kozák)

Vylúčení: 6:3 na dve min., presilovky: 2:3, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Snášel, Lokšík – Junek, Jobbágy, 3874 divákov

HC Košice: Habal (Lundström) – Dudáš, Kessel, Ovčačík, Šedivý, Pulli, Michalčin, Koch, Vrábeľ – Nagy (C), Pacan, Miklík – Šoltés, Hovorka (A), Kafka – Jenčík (A), Suja, Spilar – Petráš, Boltun, Hričina

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Mikuš (A), Juraško (C), Andersons, Hatala, Mazanec, Mendrej, Roman – Tvrdoň, Hruška, Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný (A) – Švihálek, Ondruš, Jurík – Stupka, Húževka, Rogoň

Košičania vstúpili do zápasu výborne a už po svojej prvej strele na bránku sa ujali vedenia. Stalo sa tak v 46. sekunde hry, keď prebral pri modrej čiare puk Šoltés a strelou švihom prepálil bezmocného Tomeka. O 40 sekúnd neskôr mohli Košice skórovať opäť, Jurík sa však obetavo hodil po puku a spolu s ním odsunul aj bránku žilinského gólmana. V ďalšom priebehu zápasu to skúšali strelami Suja i Dudáš, v oboch prípadoch boli ale na pozorného Tomeka prikrátki. Na 2:0 nezvýšil ani Hovorka, ktorý sa na malý moment ocitol osamotený pred bránkoviskom, a tak prišla šanca aj pre Žilinu. Počas presilovej hry skúšal páliť Klímenta, ktorý trafil do hrude Habala. Po 20 minútach hry preto Košice viedli pomerom 1:0.

Aj prostredná časť riadnej hracej doby priniesla obojstranne aktívny hokej plný gólových šancí. Aj v tejto pasáži hry pritom platili, že Košičania využili tú prvú  z nich, a síce počas presilovej hry. Do listiny strelcov sa zapísal Šedivý, ktorý upravoval na 2:0. Na druhej strane mohol skórovať aj Rogoň, jeho strela ale smerovala len do hrude pripraveného Habala. Na 3:0 tak upravoval o minútu neskôr ďalším presilovkovým gólom Miklík. Zdalo sa, že do šatní sa už odíde za tohto stavu, avšak v 38. minúte prišiel presilovkový zásah Holoviča, ktorý upravil na 3:1.

V záverečnej tretine sa ešte Žilina snažila vrátiť rýchlym gólom z presilovej hry do zápasu, avšak svoj druhý presný zásah v zápase v úvodných minútach nepridala. Práve naopak, Košičania sa mohli vrátiť do trojgólového vedenia, dobrý strelecký pokus kapitána Nagya však Tomek spoľahlivo pokryl. Následne ale prišli dva zlepené góly Tvrdoňa a Hrušku, ktorí vyrovnali na 3:3. Košičanov to ale nezlomilo, práve naopak. Na 4:3 z pohľadu Oceliarov upravoval Spilar, o minútu neskôr sa v oslabení gólovo prezentoval Jenčík. Na konečných 6:3 upravil v poslednej minúte gólom do prázdnej bránky Oceliari preto zdolali súpera zo Žiliny po štvrtýkrát v prebiehajúcej sezóne.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Do zápasu sme vstúpili výborne, napokon, už v prvej minúte sme sa ujali vedenia. Za stavu 3:0 sme hráčom prízvukovali, že súper má výborné presilovky, čo sa potvrdilo aj dnes. Dôležité však bolo, že sme sa po troch inkasovaných góloch nevzdali a zápas dotiahli do víťazného konca."

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Vstup do zápasu bol príšerný, neskôr sme ale obraz hry opticky dorovnali. Škoda dvoch gólov po našich chybách, pri ktorých nám súper po druhýkrát odskočil, na tie sme už zareagovať nedokázali."